Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

metro kullanmayı bilmeyen sevgili bursalılar

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Istasyonda metro durunca önce inen vatandaşlara izin verilir. Kapıya hunharca hucüm edilip insanları çiğnemeyin, korkmayın dışarıda kalmazsınız.

Birçok vilayet gezdim gerek Türkiye gerek vasat dediğimiz Doğu blok ülkeleri. Oralar da bile insanlar metroyu nasıl kullanacağını biliyor.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tarz şeyler hep çocuklukta yaşanan travmalarla alakalı. özellikle kalabalık ailelerde büyüyen bireyler hayatın her alanında sürekli bir saldırı halinde oluyorlar. hızlı yemek yemek ortak özellikleri.

-sarı ışığı gördüğünde durmaya hazırlanmak yerine gaza basmak.

-sırayla girilen bi yerde sıranın en önüne geçmeye yönelik refleksler göstermek.

-trafikte yan şeridin 1-2 metre fazla ilerlediğini farkettiğinde derhal o şeride yönelmeye çalışmak

-sürekli bir hakkının yendiği telaşı, dünyadaki herkesin onun hakkını yemeye çalıştığına dair paranoyalar.

ekonomik olarak rahat yaşayan bir kaç nesil sonra bu özellikler baya toparlanıyor. türkiyenin batısında ekonomik düzeyi yüksek kesimin çocuklarında bu durumun daha azaldığını görüyorum fakat doğuda bu refleksler tam gaz devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

oo ülkeye kin kusuyoruz, alırım.

Dünyada metrolara bakın 150-100 yıl önce kazmış herifler, bize 2010'da metro gelirse böyle saldırır anadolu çomarları.

Metrodan çıkarken yol vermeyenlere laf anlatılmaz, bu cahillik ile her şeyi hakediyoruz.

dünyanın en eski 2. metrosu istanbulda diye biliyorum, karaköy - taksim arası
Sosyal ağlarda paylaş

Ülkemiz insanları hakkında bir tahlilde bulunmak istiyorum:
öncelikle öz güven eksikliğinden kaynaklı kendini tam hissedememe durumu mevcut. Buna dayalı olarak her durumda önce kendi eksikliğini gidermeye çalıştığından etrafındaki insanları pek düşünmüyorlar. Haliyle otobüste metroda yürüyen merdivende "önce ben" durumu hakim. Bu öz güven eksikliği de cehaletten ve eğitim eksikliğinden geliyor.
Sonuç olarak eğitim şart ancak eğitim sistemimiz pardon sistem mi dedim? Eğitim şeyimiz şey olmadığı için ondan şey oluyor işte...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...