Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

elif aybüke koçak

Frostbite

Öne çıkan mesajlar

monoscope said:

benim merak ettiğim paint terk bir ton insan var ve bunlar sergi falan veriyor sanatçıyım ben falan diyor. hayır böyle sanatçı olunuyorsa ben de olayım valla belki zengin olurum

sanatını ne kadar iyi icra edebildiğin önemli değil

kimi ne kadar iyi tanıdığın, çevren, eşin dostun daha çok önemli çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

sanatın bir ölçütü yok ki.yani burda kızın yaptığı sanatı beğenmeyip veya anlamayıp kız mal ama sikersin demek "ben böyle sanatın içine tükürürüm" diyen melih gökçek ile aynı levela çekiyor sizi.zaten bu yorumu yapanın da tgbli masa olması beni hiç şaşırtmadı.ulusalcılar akpliler ile aynı tierda.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla "sanat" göreceli bir kavram ama her "sanat yapıyorum" diyenin yaptığını beğenmek zorunda mıyız? Değiliz ya. Ha bu kızın çizdiği gibi şeyler çizemem ama copy paste ledikleri gibilerini yaparım gibi geliyor mesela. Onun yüklediği anlamları yükleyerek/düşünerek yapamam elbette. Gayet random copy paste yaparım ksdşlskad

Ayrıca bu konuda çevre önemli herhalde. Ben yapsam "bu ne lan" der çevremdeki insanlar, onun çevresi o saçma (bence) copy paste işlerde bile bir derinlik, bir anlam görüyor demek ki(?!) işte.

Mesela ben anish kapoor'un eserlerini de anlamıyorum ama adam dünya çağında bir heykeltraş fln;

Related Pic:

Sosyal ağlarda paylaş

bir de ole bir salaklik var..sanatci acaba ne anlam yuklemis..

saolsun reality tvlerde vardi project art mi neydi..5-6 saatte sanat eserleri yarattiriliyordu yarismacilara..ole fast food tadinda sonra karsina gecip uzun uzun yukledikleri anlamlari filan anlattiriyorlardi..

bunu yaparken acaba ne kadar karisik kelimelerle hangi zengin okuzunu kafayalacagimi ve es kaza yaptigim boku satabilirsem ne kadar buyuk sanatci olabildigimi filan dusundum durumlari..

birseyler yapiyorsun..2-3 tane yanci laf kalabaligi ile bunu zengine cakabiliyorlarsa senin yaptigin sanat oluyor..sonra diger okuzleri cekiyorsun son eseri 1 milyon dolara gitti diye..

ha o okuz de birsey anlamiyor ..ben de..
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi şöyle bir şey var.mesela picasso ünlü birisi olmasa en basitinden şapkalı adam portresine baksanız bu ne böyle gözler burun ağız hiç olmamış bu mu şimdi sanatçı dersiniz.demek ki yapılan sanatın sizi enterese etmemesi onun bir sanat objesi olmadığı anlamına gelmiyor.hadi onu geçtim herkesin eleştirme özgürlüğü vardır yani ben bunu sanat olarak görmüyorum deme olasılığı var ama adam beğenmemiş bir de videoyu izlerken beğenmediği için küçümseyip onun rahatça sikilecek birisi olduğunu falan hayat etmiş.tam sığır yani.
Sosyal ağlarda paylaş

o son dediğin default düz erkek kafası değil mi ya? yani orada kızın sanatçı/artist/sokaktaki x insan fln olması değil etken olan. sadece görünüşü.

Ayrıca picasso ile günümz abstract art ı kıyaslamak bence yanlış. Adam ressam, nasıl çizerse çizsin bir yetenek onu çizmek. Ama mesela elini boyaya daldırıp tuvale rastgele sallayıp çarptırıp, renk bulamacı bir tablo (?) yaptıktan sonra "burada insanların yaşam karmaşası ve dertlerini işledim" diyerek bir sergide 100 200k ya satabilmen için, sana prim verecek çevren olması lazım o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...