Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok saçma ama benim mesih gibi birşey olma ihtimalim nedir sizce ?

Kyra

Öne çıkan mesajlar

RamsesII said:

Abi insanlar çok zeki olmandan bahsediyorlarmış, sense mesihlik gibi dogmatik dinlerden gelen bir kavramı kendine katmaya çalışıyorsun.Zaten zeki insan dogmatik şeylere inanmaz devamlı sorgular... O yüzden zaten sen mesih miyim diye geldiğinde benimde senin zekana karşı bazı sorgulamalarım oluyor...

seni anlıyorum ama görüldüğü üzere kavramlar konusunda keskinliğin bizi gereksiz bir yanlış anlaşılmaya götürmüş.

Gerekli açıklamayı yapayım hemen dinlerin bahsettiği dogmatik mesih kavramından değil böyle gerçeken ilahi bir nizam içerisinde kritik bir karakter miyim diye soruyorum.

Yoksa umrumda değil yani takipçilerim olsun, benim kurallarım geçsin beni takip edin falan.. tek istediğim artık hayatın en temel gerçekleri çok net şekilde ortada ve ortalama zeka seviyesindeki herkesinde idrak etmenin mümkün olduğuna inanıyorum. Bu gezenende barış ve refahı sağlayabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün tam anlamıyla PAZARTESİ gününü yaşadım şu ana kadar ve bir b.k okuyamadım. senin başlığa geldim ve yine hiçbir şey okumadan yazıyorum.
bence cin girmiştir içine, seninle t.şk geçiyordur.mesih falan olamazsın.hadi ben işime dönüyorum.kib.bye.a.s.

edit: aaaa? başlık noyana aitmiş!!!??? noyan gözüm, yapma böyle şeyler. ne mesihi ya?
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Bu arada deneyebiliriz, şu an baya bi ateşim falan var, uykusuzum, işyerinde toplasan 10dk çalışmışımdır, uzaktan bi enerji gönderebilir misin geçirsin hastalığımı?

sağlığına dikkat et işte düzgün beslenme ve dinlenme düzenin rutnin olsun insan vucudu çok güçlü zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

"Ben mesih değilim"
said:
Nijerya Milli Takımı'nın golcüsü Fenerbahçeli Emenike, Dünya Kupası'nda kendisinden büyük beklenti duyulması nedeniyle patladı. Fenerbahçe'ye geldiğinde de sezona sıkıntılı başlayan ve oynadığı 6 maçta gol atamadığı için krize giren futbolcu, "Nijerya halkı benden çok şey bekliyor ama ben bir Mesih (kurtarıcı) değilim. Takımıma katkı yapmak için buradayım. Gol atma şansım olursa atacağım, başkası atarsa da onu kutlayacağım" dedi.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...