Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive #6

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

niggaknow said:

biraz geç bir review olabilir ama tek birşey yazıcam.

competitive (ranked) sistemi MÜTHİŞ olmuş. Bildiğin eski çocukken oynadığınız internet kafedeki (LAN) maçlarını aratmıyor. karşınıza sizin levelınızda adam geldiğinden baya çekişmeli geçiyor maçlar.

Ama genede bi lobi toplayıp girmek şart. bazı herifler gerçekten dellendirebiliyor sizi. Italy'e girip bu map i bilmiyorum pardon diyenler çıkabiliyor örneğin.

pati toplanıyorsa invite pls.

gametag: Khaad , Silver III.

0 nasıl bir tablo ya yalan o 50 bikere üsttekilerde saflkasfs
19 hadi bilemedin en az 18 Round almanız gerekir o killere göre :) aslkfjsaklfs
Sosyal ağlarda paylaş

2 said:

niggaknow said:

biraz geç bir review olabilir ama tek birşey yazıcam.

competitive (ranked) sistemi MÜTHİŞ olmuş. Bildiğin eski çocukken oynadığınız internet kafedeki (LAN) maçlarını aratmıyor. karşınıza sizin levelınızda adam geldiğinden baya çekişmeli geçiyor maçlar.

Ama genede bi lobi toplayıp girmek şart. bazı herifler gerçekten dellendirebiliyor sizi. Italy'e girip bu map i bilmiyorum pardon diyenler çıkabiliyor örneğin.

pati toplanıyorsa invite pls.

gametag: Khaad , Silver III.

0 nasıl bir tablo ya yalan o 50 bikere üsttekilerde saflkasfs
19 hadi bilemedin en az 18 Round almanız gerekir o killere göre :) aslkfjsaklfs

117 kill ct tarafı

107 kill t tarafında var, 29 round oynanmış, her round iki taraftan da 3-4 kişi ölüyo işte, adam zaten çekişmeli demiş, muhtemelen sürekli 1v1-1v2'ye kalıyodu roundlar. Ama khaadın takımı biraz ekmekmiş, adam resmen takımı taşımış.
Sosyal ağlarda paylaş

2 said:

Nekro said:

reddit te bugun vardi bir adamin postu. adam LE rankmis. Arkadasi da silver. boostlamak icin 15 tane oyun kazanmis anca rank atlamis. Silverlarda sorun var harbiden heralde cikamiyor kimse.

çünkü sadece win e bağlı değil aim istatistiğinide göze alıyor.. oyunda aldığı puanı filan

oncelikle, pre-made lerde cok cok cok yuksek bir adamla girerseniz rating penalty var. aslinda penalty degil, LE adamin ratinginin ortalam ratingden cok yuksek olmasi sorun. ya da tersi, eger tum takim LE civari ise 1 kisi silversa silverin ortalamanin cok cok altinda olmasi sorun. satrancta ELO systeminde 400 ratingden fazla fark oldugunda zayif olan kuvvetliden rating calamiyor, penalty var, buna benzer bir durum gibi dusunun. o dusemiyor, siz de cikamiyorsunuz. asiri ucurumda olan carrying effecti boyle ortadan kaldiriyorlar. bu defalarca denendi. hep burda yazildigi gibi 8-9 mactan sorna ancak adam tasiyabildiler. bazen 10-15 maclari buldu. o yuzden carry yapacaklar smurf ile yapar bu isi. o para ile adam tasiyan hileci ruslar da hep temiz accountla bu yuzden yapiyorlardi.

Ayrica:

muhtemelen k coefficient bir rutbede cok fazla win-loss oraninda yuzde 50 de kalirsaniz dusuyor. cunku mac sayisi arttikca ratinginiz daha cok kesinlesir. bu da kurtulmak icin daha cok mac gerektiriyor demek oluyor.

k coefficient dedigimiz sizin carpaninizdir. ornegin rutbeniz yokken K inanilmaz yuksek bir degerdir. 10 win alma sirasinda ardarda kazanilan 4-5 mac sonrasi kendinizi dmg lerle mac atarken bulursunuz.

rutbe kazandiginizda k coefficient degeriniz duser.

ancak daha 20 saat oyunu olan bir adamin hala mac sayisi yeterli istatistiki kesinlik icin uygun degil. doalyisi ile K value muhtemelen hala ayni rutbede 300 mactir duran adama gore daha yuksek.

bir rutbede mac sayiniz cok fazla oldugunda da k value muhtemelen dusuyor. eger nova 2 de 300 mac kazanmissaniz ve 600 mac sonrasi hala nova 2 iseniz, muhtemelen istatistiki olarak oralarda bir yerlerde olmaniz gerekir. dolayisi ile K coefficient cok duser ve daha cok mac gerekir. 600 mac sonra agirlikli o rutbede kaldiysaniz 3-4 sansli mac sonrasi yukari cikmaniza sistem engel olmaya calisiyor. sans olmadigini ispatlamak zorundasiniz gibi dusunun.

6-7 maclik rakibin ortalamasinin iyi oldugu saglam bir streak le aslidna bu zinciri kirar ve bir ust rutbe grubuna cikarsiniz. ancak burada baska bir sorun ortaya cikar.

sorun nova trap le ayni sey. nova 4 lerin bazilari baya guardian 2 gibi oyun oynar, ama birbirlerini yenmekten yukariyi goremezler. o streak bir turlu gelemez.
Sosyal ağlarda paylaş

round başında alışveriş yaparken TAB a basıp takımdakilerin parasını hesaplamak önemli bir ayrıntıdır. otomatik f3 e basmamakta fayda var.

CT side için yazıyorum ;

famas = 2250
helmet + çelik yelek = 1000
sadece yelek = 650

full AK47 ve awp li rakibe karşı head armor almasanız da olur. o paraya smoke alınabilir.

f3 ( hızlı al) = m4a1 + armor + defuse kit = 4500 $, bundan aşşağı bir paranız var ve defuse kit lazımsa değilse manuel alın.

m4a1 = 3100
m4a4 = 3100
scout 1700

defuse kit = 400
smoke = 300

T side ;

helmet + yelek = 1000
yelek = 650

colt ve türevleri tek atamadığı için helmet şart. alışverişi ona göre yapmak lazım. takımda birisinden istenebilir, famas ya da scout gidilebilir ya da pistol alıp ölenlerin silahlardan toplanabilir.

ak47 = 2700
hızlı al = 3700
3700 den aşşağı varsa paranız helmet almaz, yine kolay hedef olursunuz.

Eco kazandıktan sonra neden ak47 alınmaz,supreme master ve aşşağısında?

supreme ve yukarısı anti eco yapar tec9 + full armor ya da p250 + full armor gibi. bu durumda smg ler in etkisi azalır.

ama supreme ve aşşağısı anti eco yapmadıgı için keleş ya da m4a1 türevleriyle yavaş hareket edeceğinizden hızlı rakibe ( pistollarla hızlı hareket ediliyor ) kolay aim alamazsınız, ayrıca rakibe tek atabileceği bir silah vermek de risklidir.

smoke ve grenade savundugnuz base e rush yapan düşmanı engellemek ve yavaşlatmak için önemlidir, diğerleri gelene kadar zaman kazanırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

ya cs oynamıyordum uzun zamandır cs ye benziyen bir oyunla uğraştık canım çekti 1-2 haftadır oynuyorum çok güzel eğleniyorum XD çok noob'um ama maç çevirecek hamlelerde üzerime yok eheuehu bugün bir takımla competivede oynuyoruz adamlar sürekli dust 2'de b ye rush yapıyor bizimkilerde direkt karşılarına çıkıyordu tünelden bir daldım bunlara haahahaha çok eğlenceliymiş ya lise günlerime döndüm XD
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

grinny said:

Her şey iyi güzel de, rank alana kadar competitivede günde maksimum 2 galibiyet olayına iyi sövdüm. Smurf mü engelliyor şimdi bu?

Guzel oldu bu ama 5gun 10 mac az yine bence 30 wine kadar gunde maks 2 yapabilirlerdi

Bu ne abi acemi birliği gibi, biz insan değil miyiz?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...