Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

çok dikkatli dinlemedim ne dediğini tam bilmiom da, ben tekrar nerf gerektiği düşüncesini aldım. önce vazgeçmiştim counterlanabiliyor diye. ama sonra şunu farkettim ki, eğer bir bastion varsa, ilk 1-2 giriş denemesi %100 faillıyor ve takımının ona göre şekil değiştirmesi gerekiyor. Faillarda da bastiona en az 5-6 kill veriyosun zaten. sonrasında bastiona focuslandığında counterlıyorsun. diğer herolarda böyle bişey yok. hepsinin bi main counterı olabilir ama diğer classlarla da idare edebilirsin durumu. bastion'da böyle değil. illa o counterını almak zorundasın. başka türlü çıkışı yok.

zaten ihtiyacı olan tek nerf, deploylu haldeyken 180 derece dönebilcek, bu kadar (ya da en azından 360 freely dönemeyecek). böylece götünü duvara dayamak zorunda kalacak, ya da arkadan gelen bi tehlike riskini alacak. pozisyon imkanını biraz kısıtlamış oluyorsun ve diğer classlara counterlama imkanı sağlıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi şöyle düşünmek lazım bir de, mesela 10 sene oldu oyun efsaneler arasına girdi hala konuşuluyo falan, half life misali. ortamlarda çıkıp "ben 60 euroluk preorder yapmıştım ;)" karizması da yapılabilir mesela. ya da 40 euroya alıp "nerden bilelim birader senin ilklerden olduğunu" ithamlarını duymak var.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

çok dikkatli dinlemedim ne dediğini tam bilmiom da, ben tekrar nerf gerektiği düşüncesini aldım. önce vazgeçmiştim counterlanabiliyor diye. ama sonra şunu farkettim ki, eğer bir bastion varsa, ilk 1-2 giriş denemesi %100 faillıyor ve takımının ona göre şekil değiştirmesi gerekiyor. Faillarda da bastiona en az 5-6 kill veriyosun zaten. sonrasında bastiona focuslandığında counterlıyorsun. diğer herolarda böyle bişey yok. hepsinin bi main counterı olabilir ama diğer classlarla da idare edebilirsin durumu. bastion'da böyle değil. illa o counterını almak zorundasın. başka türlü çıkışı yok.

zaten ihtiyacı olan tek nerf, deploylu haldeyken 180 derece dönebilcek, bu kadar (ya da en azından 360 freely dönemeyecek). böylece götünü duvara dayamak zorunda kalacak, ya da arkadan gelen bi tehlike riskini alacak. pozisyon imkanını biraz kısıtlamış oluyorsun ve diğer classlara counterlama imkanı sağlıyorsun.

abi videoyu izle ve dinle bence :) Bir gram bile nerflenmemsi lazım. O zaman bu heroyu çıkar gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

bastion biraz hızlı eritiyor gibi düşmanları. ama tabii dezavantajları var. sürekli aynı yerde durması gerekiyor. takıma destek olayım, güzel pozisyonlara geçeyim dediğin an düşmana gafil avlanma riskin var. ayrıca kolay counterlanabilen bir hero. yine de bu kadar hızlı damage vermesi gerekir miydi bir soru işareti olarak kalıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

bastion'la ilgili her tartışmada aynı tatava: "oyun yeni, o yüzden siz de yenisiniz, counter'ı var, gitgud."

her hero/skill/build/takım/play her hero'yla counter'lanmasın tabi ki de, ne bileyim x hero'su 5 şekilde counter'lanırken y hero'su 3 tane hero'yla counter'lanıyorsa ve bu hero'lar bunun haricindeki durumlara çok uygun değilse ayıp yani biraz.

tabi ki çok düşünüp mühendis gibi hesap yapmadım "bastion'u counter'layan genji'nin dps' şu, skill'leri bu, d.va'nın counter'ına göre daha güçsüz, demek ki bastion op" diye, o yüzden yukardaki durum tam tutmamış olabilir, daha çok xenocide'ın "tüm takımı bi bastion'ı counter'lamak için mi ayarlicaz la" serzenişinden yola çıktım.

free aim'i yavaşlatmak çok abartı olur da minigun'a biraz delay koy bari.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle; Bastion olduğu zaman karşı takımda, takımı bastiona göre ayarlamana gerek yok. o 6 herodan biri-ikisi zaten counterlayabiliyor oluyor Bastion'ı. Sadece yapımlası gereken. Bastion'ı önceliklendirmek ve hemen etkisiz hale getirmek. Yani atıyorum D.VA vardır karşıda abi D.Va var şuraya dikkat edin demezsin belki ama Bastion bir yere yerleştiği zaman. Sağ üstte bastion var dersin. Biri gider alır. Yapılması gereken şey sadece bu ondan bahsediyor. Ama yeni başlayanlarda bu farkındalık olmadığı için. Sürekli bastion'ı ignore edip öldüklerinden dolayı çok güçlüymüş gibi geliyor. Olay bu.

neyse bunu tekrar tartışmayalım ya oyun haftaya çıkacak zaten bir oynaylaım hep beraber bir süre bakarız, tartışırız sonra

Ben orada bir sürü video playlist koydum onları izleyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun sadece yeni olması değil mesele. bastion'un kurulması için bir zaman geçmesi gerekiyor. diyeim ki monoton bir savaş geçiyor. o zaman aynı yerde durup gelene geçene ateş edersin felan. ama yoğun bir savaş geçiyorsa, o zaman takımının ve düşmanlarının pozisyonuna göre oturup kalkıp tekrar oturman gerekebiliyor. bu da tabii senin o sırada yanına gelen düşmanlara ateş edemiycen anlamına geliyor. bu yüzden de bir kere kurulduktan sonra iyi damage vermeye ihtiyaç duyuyor bastion.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana göre bastion'ın herhangi bir şeye ihtiyacı yok. Yeni başlayanlar ya da koordine olmayan takımlar için başa çıkması zor bir hero ama yüksek seviye karşılaşmalarda onu hayatta tutmak için tüm takımın efor harcaması gerekiyor resmen. Turnuvaları izleyen olmuşsa bastion'a Mr. President dediklerini duymuşsunuzdur. Çünkü bastion'ı ayakta tutup işini yapması için başkanın koruma ordusu gibi bir destek gerekiyor aksi takdirde flanklerden gelip çok kolay şekilde işini hallediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu kaçırdım ama bastion op qqsu mu dönmüş?

Lol

2 ay sonra bastion op diyenlerin tümü ne leş karakter oynamaya değmez diyecek merak etmeyin.

Oturması kalkması ultisi flank boşluğu vs. Deli gibi downgrade olayı var. Tek söyleyeceğim teamplay değilde pug oyunlarda bi derece işe yarar. O şekilde sıçar pozisyonda oturup maç oynamakta sizi sıkar.

3 gün beta oynayıp OP diyenlerede inanmayın plx.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

bastion'la ilgili her tartışmada aynı tatava: "oyun yeni, o yüzden siz de yenisiniz, counter'ı var, gitgud."

her hero/skill/build/takım/play her hero'yla counter'lanmasın tabi ki de, ne bileyim x hero'su 5 şekilde counter'lanırken y hero'su 3 tane hero'yla counter'lanıyorsa ve bu hero'lar bunun haricindeki durumlara çok uygun değilse ayıp yani biraz.

tabi ki çok düşünüp mühendis gibi hesap yapmadım "bastion'u counter'layan genji'nin dps' şu, skill'leri bu, d.va'nın counter'ına göre daha güçsüz, demek ki bastion op" diye, o yüzden yukardaki durum tam tutmamış olabilir, daha çok xenocide'ın "tüm takımı bi bastion'ı counter'lamak için mi ayarlicaz la" serzenişinden yola çıktım.

free aim'i yavaşlatmak çok abartı olur da minigun'a biraz delay koy bari.

Xenocide said:

http://i.imgur.com/p5TLU8x.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Symmetra nın çizgi romanı çıkmış. Yalnız çok ii değil ya çizimler, bi de anlatım kareler falna kötü yani . Çok akıcı değil okuması bilmiom Cuce yorum yapsın çizgi roman uzmanı olarak

http://comic.playoverwatch.com/en-us/symmetra-a-better-world

Çok kötü Sym'in çizgiromanı. Edi büdü çok iyiydi, bu değil. Herşeyi kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...