Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Village - Köy

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

ben anlamadım illa olaylar filmin sonuna kadar sis perdesinin ardında kalıcak diye bir kural mı var?bu yöntem hitchcock tarafından bulunuştur esasen seyirciyi belli bir olaya hazırlayarak baskı altında tutarsın ama başka yöntemler de kullanılabilir.
filme gelince kapalı toplumların bir alegorisi desek hatta basbayağa amerika lan bu desek abartı olur mu acaba?
kendini en iyi olarak niteleyen elit bir kitlenin toplumu yapay korkularla dışarıya kapatması ve dışarıyı öcü diye tanıtması.Ivy'nin polisle konuşurken sesinizde neazket var,şaşırdım demesi bu bağlamda önemli bir noktaydı.

Sadede gelirsek çok başarılı bulmadım filmi

[Bu mesaj eldar tarafından 21 Kasım 2004 13:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Hebeb]berbat .. A$k filmi olmu$ gerilim diye gittim duygusallıktan aglayanlar vardı .. ):[/spo][signature][hline]Bir sormacam var balalar / Gaydi gaptir gaptir /
Caya gaamaltiya gatar / Dimeli nedir nedir /
Miskimit denince ahla / Tamam sindi gaptim /
Heman onun adi duser / Eti Eti Eti

nukbasliklikiz, 28 May 2003 03:56 tarihinde demiş ki:
puahau lameriz zaten!!!
Sosyal ağlarda paylaş

iğrenç bi filmdi, sadece 3 kez korktum o da bas efektleriyle oldu ya!! uzak durun[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Metboy 19.08.20 22:42 bende türk sağ açarım o sol açarsa ahahha
Othranx 19.08.20 22:42 euheu
Othranx 19.08.20 22:42 sen dopsun orta aç eueh
Metboy 19.08.20 22:42 aefdaeh
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Signs'ı izlememiştim bilmiyorum ama herkes kötü diyordu. Ancak bu filme gitmiş bulundum.

Kesinlikle rezalet bir film, kimseye önermiyorum. Filmde korku deseniz yok, gerilim deseniz yok... Ancak bir iki yerde müzik gazıyla "bööö" diye insan korkutma denemeleri var. Senaryo çok kötüydü zaten, kurgu belirsiz. Herkesin replik alakasız bi tane akıllı adam yoktu heralde filmde... İnsanlar filmden soğudu zaten iyice, millet film sırasında cep telefonuyla konuşmaya falan başladı, takan yok; o derece... Böyle kötü bir film izlemeyeli uzun süre olmuştu heralde.

Kesinlikle önermiyorum.[signature][hline]
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence korkudan çok, bir yeni fikrin güzelce uygulanması, gerçekten güzel oluşmuş bir atmosferde, iyi oyunculuk izlemek açısından gidilmesi gereken bir film.

Kötü bir taddan çok keyifli bir tat bıraktı ağzımda.

not: kaliteli bir sinemada önlerde filmin içinde gibi hissederek izlemenin - o kadar ki 3 boyut gibiydi bir nevi - verdiği keyifle film apayrı oluyor.[signature][hline]sonunda yeniledim.

lord_elvyn, 12 Kasım 2004 20:06 tarihinde demiş ki:
artik patideki abazalardan korkmaya basladim...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Emaleth, 04 Haziran 2004 21:17 tarihinde demiş ki:
unbreakable dünyanın en kötü filmlerinden biriydi şahsi zannımca...
güvenim kalmadı şamalahedehödö amcaya...

Signs da aynı. Adamın tek beğendiğim filmi 6th sense[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

Tahrik etmeyiniz pls
Sosyal ağlarda paylaş

İnsani korkuları ve yaşayışları vs vs suç anlayışını işleyen temasi ile tez hazırlayan kişiler icin güzel bir film ama bu gibi şeylerden haz almayan bireyler icin bir işkence...[signature][hline]Adalet neden geç gelir diyenlere sözüm;Tanrı Ve Şeytan aynı bütündür ve terk eylemiştir divani.Bu yüzden melekler için işler daha zorlaşmıştır...Jahenné Maé ''In the name of god!The ones who have turned ınto the lıvıng dead wıthout a wıll eternal Nıght!Shall be ...Hellsıng)*
§Bounty Hunter§
Sosyal ağlarda paylaş

bir röportajında ;hiç korku filmi çekmedim
demis bri yönetmenin filmi eleştirirken
banane hiç kormadım demek/dandik film demek
ne kadar akıl kar'ı
tartışılmalı ...

signs belki mantiksiz bir film ama cok cok sey anlatan bir film.[signature][hline]gölge yıkan, 23 Kasım 2004 05:27 tarihinde demiş ki:
ve evet... yürümeye devaem
Sosyal ağlarda paylaş

istedigi kadar cok sey anlatsin ben filme eglenmeye gidiyorum . birisi bana bir seyler anlatsin istersem acik ogretim programlarini izlerim.

6. his fena degil gibiydi zira genelde samalayanin filminin sonunda yapacagi "supriz" denemesi icin film boyunca biraz altyapi saglayabilmis . onda bir de izlerken biraz dikkat eden kisi sonunu az cok tahmin edebiliyor . obur filmlerinde hic bir numara yok . sacma sapan seyler anlatip gosterip dahice senaryoyazdigini falan zannediyor . 6. his ayagina en fazla 1-2 film daha ceker sonra issiz yonetmenler kervanina katilacagi cok acik . dallama samalamayan .[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Shyamalan'ın bütün filmlerini sevdim şuana kadar. 6. His ile direk takip edilecek yönetmenler listeme girmişti. Unbreakable ile muhteşem bir iş çıkarmıştı bence. Ama film herkese göre değildi o yüzden tutulmadı.

Signs'ıda sevmiştim çok. Hatta çoğu kişi ile film hakkında tartışmıştım. "Çok kötü film" diyenlere filmin neyi anlattığını sorduğumda çoğu kişi "uzaylı saldırısı" dediğinde afalladım, hatta "yuh" dedim. Hatta film sırasında ilk uzaylının göründüğü sahnede "hahaaa böyle uzaylı mı olur!" diyen biri vardı sinemada. "Ulan gayri meşru baban uzaylımıydı" diye cevap veresimde gelmişti.

Şimdi Vilage hakkında yorumlara bakıyorum, filmi sevmeyenler zaten Signs'ı ve Unbreakable'ıda sevmemişler. Bu durumda ben filmi severim heralde diyorum ve kısa sürede gitmeye çalışıyorum bu filme :). Gidince asıl yorumumu yaparım.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DIEMASTER, 24 Kasım 2004 16:47 tarihinde demiş ki:
Son zamanların en iyi gerilim filmi bence kesinlikle gidicegim esrarengizlik adamı ürkütüyor...

Kusra bakma hakikaten şu mesaj oturup gülünecek bir mesaj. Hem daha gitmemişsin hem de bu kadar kesin ve abartı bir yorum yapıyorsun... Hani en azından öyle tahmin ediyorum falan deseydin...

Ha, filme git de gör gerilim var mıymış bakalım :)[signature][hline]
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

illa kendi organımın doğrultusunda giderim diyosun!peki git bakalım,nereye kadar ama?[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Metboy 19.08.20 22:42 bende türk sağ açarım o sol açarsa ahahha
Othranx 19.08.20 22:42 euheu
Othranx 19.08.20 22:42 sen dopsun orta aç eueh
Metboy 19.08.20 22:42 aefdaeh
Sosyal ağlarda paylaş

pardon ama beş para etmez bır fılmdı ayrıca canavarların aslında ınsanların olduunu acıkladıktan sonra canavar efekti ile korkutmaya calısmasını koskoca ormanda 1 adet bıle hayvan olmamasını ole oldurecek fino kopeını nerden bulduunu ve en cokda ormandan nasıl kapı gıcırtısı ve cam gıcırtsıı sesi geldıını cok ama COKKKK merak ettim bıır acıklayabılır mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...