Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mehmet Pişkin'in İntihar Notu

cabiria

Öne çıkan mesajlar

https://www.facebook.com/bahriye?fref=photo

profilde biraz aşağı inin.
şöyle bişey var çok ilginç geldi iyi ya da kötü diye yorumlamıyorum. memetin çok yakın arkadaşı son fotosunda beraber oldugu kız galba.

ama ölümünü adam sanki başka bi şehire taşınmış gibi karşılamış. çok acaip geldi ne bileyim.

tepkilere de cvp vermiş fln.
Sosyal ağlarda paylaş

biraz samimiyet ya. adam ölmüş bize ne ? illa ay çok yazık olmuş üzüldük trenine binmek zorunda mıyız ? hayır yani o video evde benim önüme kadar geliyorsa her türlü yoruma açıktır. ölmüş olması benim için bir şeyi değiştirmiyor. tanımam etmem. bu video'da benim için şovdan ötesi değil. 14 dakka boş boş konuşuyor. ölmeyi istemişse ölmüş. günah falan da değil zaten. kendisinie karanlıkta başarılar dilerim.

ayrıca keko gibi hemen kişisel salak salak konuşmalarınızı hakkaten ciddiye almıyorum. şurda iki dakka stalk yapsak ne taşak malzemelerinizi buluruz bunu ciddiye almayın dedirtecek. bi tutturmuşlar film dizi ıvır mevzusundan kendi kafalarında saçma sapan şeyler sdfs. evet leon hala kötü benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya bu sparkın heyecanı vizyon bölümüne dayanıyor. beğenmediğim her filmin altında. rolüne de inanmış nereye yazsam altına ciddiye almayın diye geliyor haha. ondan leon dedim.

oo chrome duello kartını açtı. atla tkasiye gel ben öderim. dövüş kursuna giden genç özgüveni.
Sosyal ağlarda paylaş

seninki kadar sefil bir yaşam değil demekki her beğenmediğim düşüncenin altına gidip bunu ciddiye almayın yazmıyorum. şu kendi dediğine inanıyor musun yani. forumda 8-9 senedir ayı gibi mesaj atmışım. sayısız tartışmaya girdik ettik. saçması mantıksızı tabi var yani hanginizin yok amk. ben senin veya başkasının aptal mesajlarının altına bir şey yazmıyorsam sen de adam ol da yazma o zaman. çünkü istikrarlı bir şekilde yapıyorsun 1-2 değil.

adamın videosu tamamen şov. sana aptalca gelir gelmez bak işine.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla üzüldüm adam için ama isteklerini söylemiş, veda etmiş etmek istediklerine falan. Benim götüm yemezdi sanırım videoya kaydetmek kendimi; geride kalacakların gözlerine bakamazdım gibi geliyor ne yalan söyleyeyim zaten alayını vasiyete yazdım bende videoya gerek yok :P da adam için empati kuramayanlara boşa çemkiriyorsunuz abi. Yakının olmayınca falan ölüm pek gerçek/ciddi gelmiyor insanlara, sabah haberlerde neyim gördüğümüzde maksimum yazık olmuş diyip mısır gevreğimizi yemeye devam ediyoruz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Eternal said:

Adam Cesur diyen tayfayı ekşiye yönlendirin direk.. O adam cesur abi yeaaa diyenlerin orda agızlarına bir sıçıyolar ki o kadar güzel sıçılamaz yani.. ön sayfadaki arkadaşı da hemen yönlendirelim oraya..
Adam cesur falan değil. alakası yok.
götün sıkıyorsa öldürsene kendini?

sana uzuuun uzun yazardım bu olayların götün sıkıyosa öldür kendini ile alakası olmadıgını ama ekşi sözlükte tam benim diyeceklerime yakın bir eleman yardırmış sana onun metnini yapıştırıyorum.. aralarında 1-2 küfür ve argo kelime var o yüzden spoiler'a koyuyorum. buyur kardeş. Cahil cahil götün sıkıyosa öldürsene kendini yorumları yapmayın daha da komik oluyosunuz..

Yazı

iki defa izledim. intihar edip, öldüğü için zerre kadar tınlamadım bile. açıklaması kısmında ise ne empati ne de buna benzer bir şey oldu.
''niye canikom?'' diye sorabilir birileri. minnacık bir etki bile etmedi; ne durumu, ne anlattıkları, ne hissettikleri.
çoğu yazarın angut olduğuna karar verdim, yorumları okuduktan sonra.

bir insan kendini öldürebilir. buna bir şey demem. ne eleştiririm ne de överim.
ama o duruma geldiğini öne süren biri, bana durumunu dramatize ederek, hak verilmesini umarak yaparsa, başlarım onun yapacağı işe.

belli ki bu adam hayatta göte gelmemiş çok. sahici acının ne olduğuna dair ise, en ufak bir fikri bile yok. belli ki, temiz bir adam, iyi bir aile çocuğu. düzeyli, kaliteli bir hayat yaşamış. bunu anlattıklarından değil. vücut dili nedeniyle söylüyorum. çünkü belki çok bir bok bilmeyebilirim ama harbi acının altında kalmış insanın, yüz hatlarını, mimiklerini, hal ve hareketlerini çok iyi bilirim.

derdi ya da tasasından ziyade, boşluk duygu neticesinde, bir kılıf halinde sunduğu şeyleri anlatıyor.
cidden parça parça olsaydı içi, yok yiğenim doğacak, yok kuzenim doğuracak, kardeşim hamile, halam bilmem ne diye şeyler anlatmazdı.
harbi içi parça parça olsaydı, ''sikerim böyle hayatı'' der, ne konuşur ne bekler, kafasına sıkardı.

bakırköy acile gidin, acı ne görün. çocuğuna ilik arayan babanın halini bırak, babasına bunu yaşatan çocuğunun halini biraz izleyin ondan sonra bardaktan, damladan bahsedin.
intihar edeceksen et kardeşim, bana maval okuma.
acı nerede olur ben sana söyleyeyim, yakın tarihte parasızlıktan hastane alınmayıp, hastane kapısında ölenin yakınında acı olur. dayanamazsa o dayanamaz. ama bu amına koyduğumun hayatı, göte gelmiş insana dayanmayı öğretir.
depremde, enkazın altında kızını arayan annededir acı. bunun için zilyon tane araştırma yapmaya da gerek yok. eşe dosta arkadaşa sormaya da gerek yok. doktorlardan fikir almaya da gerek yok. hatta ingilizce çeviriye de gerek yok. o kadın ceset olsa bile çocuğu sarılmak ister.
30 yıl önce evinden çıkıp, bir daha dönmemiş adamın annesine, cumartesi annesine sorun acıyı. 30 yıldır beklediği umut ney. bir mezar taşına bile nasıl razı gelir insan, gidin ona sorun.
karşı apartmanımda, oğlu özürlü olan, çocuk ki yaşı benden büyük, krizler geçirince, balkona kitlemek zorunda kalan aileye gidin sorun. sormayın lan, gidin yüzüne bakın sadece. acı nasıl insanın yüzüne işler insanın, görün öyle konuşun.
iki kuruş para için hamallık yapıp, yine de aile geçindiremeyen adamın konuşamamasını dinleyin. o susmak, bu konuşmaktan daha çok şey anlatır.
zerre kadar sevmem hakan albayrak'ı ama bir şiir var.
''sen oğuz ataylarda boğulurken
intihar yer, intihar kusarken
gazzede bir çocuk
adam gibi ölüyordu.''
silahın, savaşın sınırın ne olduğunu bilmemesine rağmen, piç bir kurşunla vurulmuş çocuğun,
değil mezar, değil kadavra, öyle bırakıp, giden adama anlatın siz bu lafları. belki intihar eder yavşak.
açlıktan iskeleti çıkmış, başında kendisini yemeyi bekleyen kuşun fotoğrafına çeken adam olmayın. biraz da o çocuk olun. o siyah, açlıktan geberen çocuk olun biraz da.
kanserden gün ve gün çürüyen, tanrıya her gece ölmek için dua eden insan, kimseye bir şey anlatmaz ama. ölmek nedir gidin ona sorun. harbiden ölmek nedir o bilir.
kitaplardan esinlenip, palavra sıkıntıların sonunda, ayy dayanamıyorum demeyin lan bana.
amına koyduklarım bir kere de adam gibi ölün. adam gibi ölmekte bahsedin biraz da.

konumuza gelelim. hayatına son noktayı koymuş. umurumda değil, eleştirmiyorum da. bana bunun romanını anlatmayın ama. öldüyse, öldü. o kadar. ne benim, ne senin, ne de öbürü için var olmadı, yaşamadı. o zaman kendi için, kendi keyfinden öldü.

almış eline şarabı ellan getzilfrizmiş.. hayatın kısır döngüsünde döndügümü hissettim geri gelebilirdim fakat.. inşa et tekrar falan olmıcagını düşündüm .. yav he heeee..
bana hakikaten "maval okuma" bu yukarıdaki cocugun dedigi gibi..
Hiçbir emelin kalmadıysa bu hayatta başkaları için yaşa. Kendini o sekilde mutlu etmeye çalış. Git afrikaya aç susuz çocuklar için harca paralarını enerjini , unicefe katıl yardımlar yap , yazılımlar geliştir, bagış fonları aç , yardıma muhtaç insanlara açıl..onların gözünde gördügün gülücük sana bir ömür hayat enerjisi verir..Paylaşmak,sevilmek insanın yaşam enerjisinin hammaddesi. neymiş daha fazla partilerdik fakat ondan da sıkıldım.. çevremdeki insanlar falan filan.. maval okumanın manası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

7 sayfa okumadım, okumayacağım da yanlızca söylemek istediğim şey şu. şu adamın videosuna kalkıpta ahkam kesen, attention whoreluk vs. diye kritik yapan herkesin allah belasını versin.

Mehmet, eşimin tiyatro'dan sahne arkadaşıydı bir insanın tanıdığı yakınının başına gelince anlıyor bazı şeyleri, başımız sağolsun. Ailesi resmen bitap düşmüş yok öle video mu olur, yok kaldırın bunu intihara özendiriyor sataşmalarından ve videoyu kaldırdı...

düşünün sevdiğiniz kişinin arkasından kalan son görüntünün toplumun siktiri boktan ukalalık uzmanlarının çekememezlikleri yüzünden ailesi bir de bunlarla uğraşmayalım diye kaldırıldı. zaten ilk aşamada kadavra vs. muhabbetlerine olmaz öyle şey mezara gömücez şeklinde tepki verilmiş sanırım (çevre ahalisinden mi yoksa belediyeden mi geldi bu baskı bilmiyorum.) bir de daha bunlarla uğraşacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Üstteki Eternal'ın yazı güzel olmuş, adam naiflikten gitmiş başka bişey değil, ama işte 19. yüzyıl romantizmi değil bu devir. Birçok kişinin imrenerek bakacağı bir hayatı sıkılıp bitirmiş, kendi bedeni kendi kararı o yüzden nötr duygularla izledim geçtim, garip bir durum.
Buradaki tanıyanlar da lütfen olay haline çevirmesin, video yapıp bunu halka açan adamın kendisi zaten yoksa videoyu mail olarak falan özelden atardı, nasıl yorumlanmasına sizin karışmanız adamın son isteğine karşı gelmektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Of abi çok ılık tepkiler verilmiş burda.

İntihar eden adam gibi bende çoğu zaman betayım fakat intihar etmek bence çok gayce.
Burda alfa olan tiplerde var fakat tepkiler beta gibi.

zamanında şöyle ne kadar beta olduğuma ve aptal olduğuma dair konum bile var lan ama ılık değilim ;

http://forum.paticik.com/read.php?20,7217137,page=1

Abi tepki olarak çok gaysiniz şu an keşke
hepiniz birbirinizle cinsel ilşkiye girseniz çok mutlu olurum.

dünya keşke ılık ve aptal insanlar olmak üzere ikiye ayrılsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...