Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkish Lira is coming to Steam!

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

bu arada yeni dönemde TL aldığınız oyunlarda hesap dökümlerinizi incelediniz mi? TL olmasına rağmen steampowered.com üzerinden alındığından dolar olarak hesaplayıp tekrardan banka kurundan işlem yapıyor sanıyorum?

Siz de baksanıza mesela 7,75TL ye alinan bir oyun 7,88 işlem yapılıyor. 75TL'ye aldığınız bir şey de 75,53TL'ye işlem yapıyor.

Benim tarafimda ilginc olay da benim hesabımda TL ve $ hesabi var. Hala $ üzerinden çekiyor. Garanti tarafında böyle bir şey yok TL hesaptan almasına rağmen bu olay oluyor.

/discuss
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

kk'de sıkıntı yok ya. gerçi daha bişi almadım da duruyor orda kocaman VİZA diye yani
ama şeyi bilemedim, bi "visa" var, bi de yanında tr bayraklı "visa (national =))))" var, onlar arasında bi işlem ücreti bla bla falan fark etmiyordur di mi kart aynı olduğunda?

visa national da tl bakiyeden çekmesi, visa international da usd/eur bakiyeden çekmesi lazım

misal battlenet için int kart gerekio. şöyle ki, kartta usd bakiye yokken tl bakiye varken alamamıştım ben
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

sipeyskeyk said:

Enpara hesabı yeni açtım da, nası yapıyoruz steam indirimi için? Steam wallet falan?

Şunu birisi hızla anlatsa çok iyi olur. Yeni sistemde enpara avantajı devam ediyor mu?

Bende ay bitmeden enparaya başvurayım diyorum ama emin olamadım.

Hahah ben de basvurdum geldi kartim bugun. En cok enparaya yaradi.

Bi de bi soru, karti veren eleman yurtdisi para transferinde 15 lira ucret alio dedi. Steamden alisveris yapinca yurtdisina gitmio mu para o ayaktan 15 tele keser mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

kdv, ötv gibi ne kadar GEREKLİ ve OLMASI GEREKEN vergi varsa umarım bu yenilenen fiyatlara dahildir. değilse bile ekleneceğine inanıyorum.

VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ KUTSALDIR.
GAZİ M. K. ATATÜRK

nası yani steam teceye vergi vermiyor mu
hemen ofis açsın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...