Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pitbull ve sahibi

miyaw33

Öne çıkan mesajlar

Genelde saldıran hayvanlara biber gazı sıkıyorlar.Eğer vatandaş olarak orda silahlı olarak bulunsaydım sanırım saldıracak gibi olursa ki saldırmış zaten dışardaki vatandaşa,bende kullanırdım silahı her nekadar hiçbir hayvana zarar gelmesine dayanamayan biri olsam bile.
Bunlar bildiğin dana gibi anasını satayım,adamı yerler.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

1 dakikalık videoda öyle görünüyor ama 2 kişiyi yaralamış köpekler ki gelişimini tamamlamamışlar sanırım henüz. aksi takdirde daha kötü bi senaryo da olabilirmiş.

sonuçta böyle gaddarca öldürülmeleri hoş değil ama orada kurallar katı. o yüzden sırayla bütün bunlar olabilir diye düşünüp "o zaman ben tasmayla bağliim köpekleri" demek saçma değil.

sacma.

ama sana mantikli geliyorsa sen kopegini evde yalniz biraktiginda da tasmayla bagla bi kenara. evin kapisina da dikkat kopek var diye tabela asarsin hirsiz mirsiz iceri girmek isterse haberi olsun, mal gibi girip gotu kaptirmasin yaninda biber gazi, zehirli et met birseyler getirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

adamın yazdığını okuyup mu yazdın şu yazını?

adam dio ki,

eğer köpek olduğu ibaresini koysa hırsız dükkanı pas geçerdi büyük ihtimal

böylece hırsız girmezdi, köpekler kaçmazdı, polis gelmezdi vs

Marty gereken cevabı yazmış zaten:

Marty said:

neyse ki hirsiz gelmis de kopek vardir uyarisi konmadigini ortaya cikarmis.
boyle dukkan sahiplerini zehirlemek lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

demagoji yapmak istiosan iyi gibi de, ciddi cevap verdiysen marty nin cevabı benim sorduğum sorunun yakınından geçmiyor.

edit notu 1: ayrıca benim kendi dükkanımda/evimde kapalı halde hangi evcil hayvanı tutacağıma ben karar veririm. orası dükkan camı da kırılabilirdi bilmem ne saçma işte.

edit notu 2: pitbull gibi tehlikeli ve saldırgan bir köpek beslemeyi doğru bulmuyorum.

yani orada bir hayvanı tasmasız tutmanın yanlış olmadığını, ama pitbull beslemenin toptan yanlış olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Demagoji vs yaptığım yok, söyleyeni ters anlayıp sadece Pitbull sahibini suçlamayı tercih ediyorsunuz. Söyledikleriniz ve suçlamalarınız, bir çocuk evde bakıcıyla kalırken eve hırsız girip bakıcı öldürüp kapıyı açık tutmasından dolayı çocuğun apartman merdivenlerinden yuvarlanıp ölmesinin sebebini babaya yüklemenizden farksız.

"Kapıya dikkat köpek var yazsaydı" denmesi oldukça aptalca bir öneri kusura bakma. Konu altında da dendiği gibi, kapıya öyle bir yazı yazman hırsızı uzaklaştırmak yerine içerideki köpeklerden kendini nasıl koruyacağına dair plan yapmasını sağlar. Bunun üstünden adamı suçluyorsunuz ama bir yerde köpek varsa kapıya böyle bir tabela asılması gerekliliğine dair bir kural ya da kaide yok. Bunun üstüne, köpekler bir kere dışarıya çıktıktan sonra, kapıda yazı olup olmaması bir şeyi değiştirmeyecekti, bunu da görmezden geliyorsunuz.

Haberde de belirtildiği gibi, hırsız girdiği için kaçan ve bu hırsızla kapışmış iki köpekten bahsediyoruz. Kimsenin köpeklerini kapalı mekanlarda bağlı tutması gerekmiyor (hele hırsıza karşı önlem amacıyla konulduysa), ya da kapısına bahsettiğiniz tarz tabela takması gerekmiyor. Köpeklerin çıkmasının suçu hırsıza ait. Köpeğin sahibi hatta polislerle konuşup olay mahaline gelmekteyken, o sırada kimseye saldırmayan kendi halinde oynayan köpekleri "sırf önlem olsun diye" vuran polis suçlu. Buna rağmen çevirip tüm olayın yükünü Pitbull sahibine atıyorsunuz.

Ve bunun tek nedeni de senin Pitbull sevip sevmemen. Sonra demagoji yapan ben oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

Demagoji vs yaptığım yok, söyleyeni ters anlayıp sadece Pitbull sahibini suçlamayı tercih ediyorsunuz..

Şuradan itibaren okumayı kestim çünkü ben bir kısmı yanlış anlamışım.

Ben köpek sahibini suçlamıyorum aslında, suçlayan miyaw. Ben ilave önlem olabilir diye düşünmüştüm sadece. Yoksa dediğim gibi, benim olan bir mekana köpek veya at bırakacak olsam bu konuda kimseyi uyarmam gerekmez. Girmeseymiş o zaman.

Ha, ben ayrı detaycıyımdır, "hırsız girse cam kapı kırılır/açık kalır bu hayvanlar da dışarı gider" diye düşünür bir hal çare bulurdum o ayrı tabii
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben köpek sahıbını yeterli özen göstermeyıp,önlem almayıp hayvanların ölmesine sebep oldu dıye sucluyorum.Yoksa hırsız ve polis sucsuz dediğim yok.
Hala aynı kafadayım:makaralı bir tasma koysa,suanki sorunların hiçbiri olmazdı.Hırsız gırdıgınde saldırıp havlarlardı,hırsız kaçar,köpeklerde kımseyı ısırmazdı,poliste köpekleri vurmak durumunda kalmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

abi adam dükkana koyduğu köpeğe "lan biri mi girer" diye tasma takmak zorunda değil
sen evinde köpeği duvara tasmalı mı bırakırsın

Evinde köpek yanında Abi, olay olur gider sakinlestirirsin köpeğini. Adam dükkana köpeği bırakıyor:mantıklı sebebi girmeye çalışanın korkup kaçması olmalı, gireni köpek oldursun yada sokağa kadar kovalasin diye değil. Hadi bıraktın köpekleri tek başına, dışarıya vs uyarı koy hırsız it, kopuk girmesin içeri, kapinda sağlam kalır kopekte.
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Dworgian said:

abi adam dükkana koyduğu köpeğe "lan biri mi girer" diye tasma takmak zorunda değil

Evinde köpek yanında Abi, olay olur gider sakinlestirirsin köpeğini. Adam dükkana köpeği bırakıyor:mantıklı sebebi girmeye çalışanın korkup kaçması olmalı, gireni köpek oldursun yada sokağa kadar kovalasin diye değil. Hadi bıraktın köpekleri tek başına, dışarıya vs uyarı koy hırsız it, kopuk girmesin içeri, kapinda sağlam kalır kopekte.
Sen o akşam dışarıda kaldın, köpeğin evde yalnız. Aynı mantık.

Savunma artık lütfen bu tezini.
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Dworgian said:

kopekler bana yakin yerde degilse ve kapali alandaysa kesinlikle baglamam lan bi sikinti olsa bagli kalmamali oraya. bu acidan da bak.
ayrica polis kopekleri vurmak zorunda falan kalmamis videoya gore. vurabiliyorum oyleyse vururum demis
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Dworgian said:

Abi ne alakası var? Ben de köpek sahibi oldum. Köpeği bırakıp gidip gezebiliosun. gece arkadaşımda kalıcam mesela, köpeği eve tasmalar mıyım? bence tasmalamam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...