Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ankara'da musluk suyunun kokması

telorgu

Öne çıkan mesajlar

k1nJo said:

doğru, şebekeden bok kokulu suya para vermek zorunda oldukları yetmezmiş gibi bi de filtre alsın vatandaş. sanki ay sonunu çok rahat getirebiliyormuş gibi.

hayır hepsini geçtim, en basitinden dışarıdan yediğin herhangi bi şeyin yanında gelen salata o şebeke suyuyla yıkanacak ve sen de onu bi güzel mideye indireceksin.

sonra oho yömöğö moslok soyo kollonon mo vor.

sanki içmeyince veya yemeğe koymayınca bitiyor iş.

leş gibi kokuyor lan su duş almaya tiksiniyorum.

ne kadar az maruz kalırsan o kadar iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

ben tek kişiyim hiç de koymuyor içme suyu kullanmak

günde
0,2 litre sallama çay onu da içmiycem lan inat değil mi
yemeklere de 1 litre gidiyor haftada

içme suyunu da bi zahmet içilebilir sudan içeyim
iş yerinden çıkarken yarım litre gömeyim ordan da kar ederim

şebeke suyunun temizliğini pisliğini geç, akşamdan sabaha pas birikiyor, eski apartmanlar hep demir boru
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada 1,5 litrelik sular gerçekten damacanadan ucuza geliyor. BİM'de mesela Elmacık marka (ki ben çok severim) suyun 12*1,5L'si 5TL. Elmacık'tan damacana su istiyorsun 8,5 TL. Hem damacanaların temizliği, güneşte beklemesi filan derken daha sağlıklı hem de ciddi derecede ucuz.

Bu arada BİM'de küçük pet şişe sular da şaka gibi ucuz. İki haftada bir ikisinden de birer tane alıyorum. Bir de yemek ve çay için damacana alıyorum işte yetiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Kapıya geliyor da abi yüzde 60 daha pahalı. Kısa vadede aman 3 TL ne olacak diyorsun da uzun vadede çok fark ediyor.

Bunun yanı sıra damacanaların da sağlık açısından handikapları var malum bir ara haberlerde vs baya olay olmuştu.

http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/damacana_tecavuz.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

adam hala kendi hayatını anlatıyor ya. bi de utanmadan konu değiştiriyor sanki çok alakalıymış gibi.

eski apartmanların tesisatı hep paslı demir borulardan zaten beyler; iteleyin bok aromalı suları.

lan kendi hayatım diye anlatatğım sanki cem uzan anısı

çay ve yemek için haftada toplam max 2 litre su kullanıyorum yazdım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...