Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski oyunları daha güzel grafiklerle oynamak

Bone

Öne çıkan mesajlar

aslinda sirketlerin bunu kendilerinin yapmamasi cok sacma
yapsalar ve satsalar deli dolu kar ederler

kanit mi
xboxda cikan castle of transilvania oynu
5 dolara x box liveda sifir deistirerek sattilar
oyun cogu sitede en yuksek notlardan birini aldi xbox 360 oyunnari arasinda
ki hic bisi deistirmemislerdi

platformlarda eyvallah ama fpslerde mesela yeni motorlarla yapsala royunnari tekrar senryosu guzel olannari felan
Sosyal ağlarda paylaş

yanı o kadar eemek verip yenı motor'a yenı modelle ryapıp ettikten sorna yenı oyun yapmak daha mantıklı oluyodur, yanı kac oyunu bastan sırf yenı grafikleri var diye oynarsınkı?

genelde zaten canın oynamak ister bulamazsın da oynıyamazsın, e steam gibi oluşumlar sayesinde eski oyunlara ulasmak daha kolay olucak işte zaamanla
Sosyal ağlarda paylaş

Mathias said:
alyx ile oynanmış diyorsun ya. Alxy bir half life 2 karakteri değil mi? Neyiyle oynamışlar onu anlamadım ben. Görüntü olarak bir şey mi yapmışlar. Screenshot var mı diyorum yani.

bayagı bayagı degistirmisler yani eheh...
Sosyal ağlarda paylaş

Mathias said:
alyx ile oynanmış diyorsun ya. Alxy bir half life 2 karakteri değil mi? Neyiyle oynamışlar onu anlamadım ben. Görüntü olarak bir şey mi yapmışlar. Screenshot var mı diyorum yani.

e grafikleri geliştirecek modlardan bahsettiğim bir yerde sence alyx'in neyiyle oynayabilirler?
tabii ki görüntüsüyle :)
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
yanı o kadar eemek verip yenı motor'a yenı modelle ryapıp ettikten sorna yenı oyun yapmak daha mantıklı oluyodur, yanı kac oyunu bastan sırf yenı grafikleri var diye oynarsınkı?

genelde zaten canın oynamak ister bulamazsın da oynıyamazsın, e steam gibi oluşumlar sayesinde eski oyunlara ulasmak daha kolay olucak işte zaamanla

illa yeni motor yapmaları gerekmiyor ki.
yukardaki modlar da zaten sıfırdan yeni motor yaratmıyor, tersine olanları kullanarak yeni kaplamalar koyuyorlar.

çok da zor değil aslında,
modellemeyi yapan ekibi çağırcaksın, hadi çocuklar yeni ekran kartları çıktı, bunların gücünü kullanabilecek modeller yapın, bir pack hazırlayalım...
felan.
Ama genelde oyun firmaları gereksiz diye düşünüyor ve hiç ellemiyor.
Çoğu firma sürüsüne bereket oyun çıkartıp bu oyunlarına tek bir patch bile yapmıyor.

Ama tabii Ultima Online gibi örnekler de var, grafikleri güzelleşterek (hatta sıfırdan motor yapmışlardı 2 defa) oyuncularına sunan.
Sosyal ağlarda paylaş

bonbonum no lifer arkadasim

ultima online
yani ne
aylik para veriyor insanlar

tabiki grafikleri yukselticek zamanla eve de yapiyor bunu expansion ile WOW dada gelisme olucagi soyleniyor

oysa single player dedigin calisip oyunu belli bir ucretten satiyorsun

o devoloperlarin cogu para kazaniyor yapilan her bolum kodlanan her satir para

patch dedigimzi sey adi ustunde ufak yamalar bedavaya cikarir hatalari duzeltirde abicim adam salakmi kasip yeniden grafik yapicak?

kazanci ne olucak bundan?

ekstradan oyun olarak cikarsa bugun atiyorum KOTOR yeniden yapilsa kac kisi zaten oyandigi bu oyunu bir kez daha alir?

buna kasicagina yeni motorla iyi bir hikaye ile devam yapsa hem oyuncu icin hemde kendisi icin iyi

ama bunun yaninda cok super bir tomb raider anniversary ornegimiz var satis rakamlarini bilmiyorum ama ilk oyunun gercekten gelismis bir versiyonuydu ama ustunden kac kusur sene egcmis (1996-2007)

ayni zamanda eski final fantasy ler yeni grafiklerle nintendo DS e PSP ye filan yapiliyor ama kult oyunlar bunlar belli bir hikaye anlatimi var sevenelri bu yuzden seviyor oynamamis adam grafikler kotu diye oyniyamiyor ve bu yuzden yenisini bekliyor

ama bugun doom veya quake i ayni bolumelrden yeniden yapsalar yeni oyun motorlariyla kac satar tartisilir
Sosyal ağlarda paylaş

dear victor,
birkaç kişinin uğraşıp yaptıkları grafik paketleri bedavaya dağıtılıyor.
ben de diyorum ki, hem ellerinde daha geniş kadro var hem de zaten bu grafikleri hazırlamış kişiler oldukları için işleri daha kolay.
ha illa para istiyorlarsa parayla satsınlar. ya da bir ek paket çıkartsınlar, o ek paketin içine sıkıştırsınlar. ikisi bir arada satılsın.
sincerely,
bone.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
iyide cuce
isim kulanmak warken neden yeni oyun yapasin ki
su an mesela deseler ki
civ 2 yi yeni motorla mi cikartalim
civ 5 mi yapalim
bence civ 2 cikartin

Aslında doğru, ama örneğe katılmıyorum. Çünkü bence civ her yeni oyununda kendini aşan bir istisna. Civ IV Beyond The Sword oynuyorum şu sıralar biraz. Şaheser bir oyun her yönüyle. Bütün Civ oyunlarını oynadım. Aradaki farklar sadece grafik, ses vb değil. Her yeni civ oyununda çok zevkli şeyler ekleniyor. Bazı expansion pack'ler yalandı, onlar hariç.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
Bu arada gibberlings widescreen diye bir yazılım var. Eski IP/Black Isle oyunlarını istediğiniz çözünürlükte oynayabiliyorsunuz, şahane oluyorlar. Adından belli olduğu gibi geniş ekran çözünürlükleri de destekliyor. Fallout'un onun dışında ayrıca bir çözünürlük patchi de mevcut.

1280x1024 Torment = priceless
Sosyal ağlarda paylaş

Teoride öyle ama pratikte o angut modu yüklerken/kaldırırken diğer bütün modlarla entegre olmaya çalıştığı için mod sayısı ile doğru orantılı olarak bilgisayarı şaapıyor.

En azından bende öyle oldu ve makineyi 45 dakika kullanılmaz halde tuttu (makine de core2duo sallama birşey de değil)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...