Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple September 9 event

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

4g ile sadece OS calistirmak icin yeterli bi kapasiteye dusucek aletler yakinda

her seyi cloud'ta yapicaksin kendine ait serverda

yeni nesil konsollar sadece controller seklinde cikabilir diye dusunuyorum. alicaksin ps5'i controller seklinde, wireless/4g uzerinden televizyon ve dunyanin bilmemneresindeki sana ait servera baglanicak controller. ordan oyununu sececeksin, televizyonunda oynicaksin

gecin 64 gb falan. telefonlar, wearable gadget larda boyle olacak
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

yeni nesil konsollar sadece controller seklinde cikabilir diye dusunuyorum. alicaksin ps5'i controller seklinde, wireless/4g uzerinden televizyon ve dunyanin bilmemneresindeki sana ait servera baglanicak controller. ordan oyununu sececeksin, televizyonunda oynicaksin

4g kullaniyorum o dedigin tam bir hayal.
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

Oski said:

4g kullaniyorum o dedigin tam bir hayal.

4g ile konsol isi sikintili olur veya olmaz evet

ama hayal degil. ben de IT Outsourcing isindeyim. enterprise seviyesinde haldir haldir yapilan seyler bunlar hali hazirda

end-user a da 3-5 seneye kadar diye sahsi tahminim iste
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

Xaenin said:

Abi 1575 photo, 50 video 30 application var şu anda mesela benim telefonda, 12.8gb yer dolu herşey dahil. Daha cloud storage falan var yani kullanmadığım, bence gayet yeterli 32.

1575 photonun 575 i paket zaten amk

Evet bi ara onları sileyim de yer açılsın sdfdshf
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

4g ile konsol isi sikintili olur veya olmaz evet

ama hayal degil. ben de IT Outsourcing isindeyim. enterprise seviyesinde haldir haldir yapilan seyler bunlar hali hazirda

end-user a da 3-5 seneye kadar diye sahsi tahminim iste

sorun o degil mobil internet datasi hala cok pahali. Dusmeside biraz zor gibi son 5 senedir hala paketler 1 gb olarak dusunuluyor.

mobilde demek istediklerini yapmak icin ciddi anlamda mobil datanin ucuzlamasi lazim ki telekominikasyon firmalari buna cok yanasmiyorlar.

end user icin 3-5 sene bence cok iyimser bir tahmin.
Sosyal ağlarda paylaş

@senarious

pahalilik konusunda bisey diyemiyorum evet. benim mobilimi sirket oduyo, hic dusunmeden kullaniyorum o detaylari. tek eksisi is telefonum ayni anda sahsi telefonum. biri aradigi zaman acmak zorunda kaliyorum =P

elbet end-user lara hitap edecek seviyeye ucuzlayacak bi noktada

biraz alakasiz olabilir ama EU'da directive ile roaming ucretlerini kaldirdilar. demek ki O2 Germany'nin UK'de daha fazla ucret kesmesinin mantikli bir aciklamasi yokmus. senelerce haybeye verilmis o paralar. bu sekilde ilerde mobile data icin de bi guzellik yapabilirler
Sosyal ağlarda paylaş

@Oski
Amerikada durumlar tam tersinde nerden para yolariz diye dusunuyor burda sirketler.
Nerde calisiyorsun bedava mobil data iyiymis eheheh
Ama dedigin yonde kayma gercekten var. Ozellik amazon aws servisinde 1 senedir sanirim 2 kere indirim yaptilar. Yakinda normal bir kullanici icin bile server kiralanabilecek bir raddeye ulasacaktir.
4g tr gelmedi sanirim hala ama 5g bile o konuda yeterli olabilir mi bilmiyorum.
bizim gibi 3. dunya ulkelerinin bu adaptastonu 5 degil 10 senede gosterebilirler mi soru isareti.
Sosyal ağlarda paylaş

evet amazon'un o Fire aletinden umutluydum ben o konuda ama pek yapamiycaklar sanirim. ilk izlenimler fena diye okumustum bi yerde.

amazon hem apple gibi hip, hem cok guclu bir cloud servisi var. apple'a rakip olabilir diye dusunuyodum, bakalim.

ozelden atiyorum nerde calistigimi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...