Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Reaksiyon - Star

Red

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
hükümet yanlısı bir film olduğu düşüncesine katılmıyorum ama devlet yanlısı insanlarla başka devletlerin ajanı durumunda olan insanların mücadelesi şeklinde geçecek olan bir film. Yani gerçekleri anlatıyor izlenimi edindim ilk bölümü izledikten sonra.
Çekimler, HD çekimler çok güzeldi.
Oyuncu kadrosu şu an ki diğer tüm dizilerin oyuncu kadrolarının çok üzerinde.
Erdal Beşikçioğlu ve Akbaba karakteriyle bildiğimiz Berkan Şal hayranları için zaten bu dizi biçilmiş kaftan.
edit: "yahu öldü mü acaba?" dediğim ve yıllardır görmediğim Ahmet Mekin'i görmek bile çok güzeldi. Türk Sineması'nın yaşayan birkaç değerinden birisi olan bu usta oyuncuya saygı göstermişler ve bu filmde yer vermişler. Aferin.

Sadece 3 tane hataya taktım.
İlki başrol oyuncusu yüzbaşıya helikopter pilotu üsteğmenin "yüzbaşım" diyerek hitap etmesi.
Daha sonra üs komutanı albaya havacı kadın üsteğmenin "albayım" diye hitap etmesi.

Bunları bir yere kadar anlıyorum, kasten yapılmış gibi sanki çünkü TSK içerisinde havacılar her zaman "sir" diye anılır. Bunlar birbirlerine ast-üst hitap şekillerinde "komutanım" yerine Amerikan ordusundaki gibi "albayım, generalim, efendim,vs." şeklinde hitap ederler.

Ama uçak içerisinde üsteğmenin uzman çavuşa "astsubayım" diye hitap etmesi büyük hataydı. Rütbeleri bilmeyen bir adam yazmış senaryoyu diyeceğim, değildir. O zaman rütbeleri bilmeyen bir adam yönetiyor filmi çünkü uzman çavuş ve astsubay arasındaki fark gözle görünecek bir durum.

Bunun haricinde ben beğendim filmi. Boktan ergen dizilerini "ovvvv, şöyle film, böyle film" diye allayıp pullayan adamların çeşitli forumlarda ve tvitırda şimdiden sallayıp duran mesajlarını görüyorum, B)- şeklinde gülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

offf senin mesajinin tamamini okudum da tam gercekten senin gibilere yonelik yapilmis bi dizi.

elestirecegim noktalara basliyorum, harcadigim vakte de pesin pesin uzuldum.

1. direk hukumet propogandasi. paralel devlet var. her yeri ele gecirmisler. turklerin olumleri falan bunlarin isine yariyo. mit'teler, savcilar bunlarda, bakan olduruyolar falan. en kotu bunlar. ve devleti karistirrmak istiyolar. arkalarinda israil var, nato var. lufthansa da bir kac bolum sonrasinda girecektir.

2. israyil cok kotu. kahrolsun israyil askerleri. bizim askerlerimizi basiyorlar, olduruyolar hepsini. bizim turk askerimiz mukemmel bir insan oldugu icin olurken bile kaninin son damlasiyla turk bayragini tutuyor devrilmesin diye. israyil askeri de o kadar kotu ki once butun erleri olduruyor, sonra bolukteki komutani olduruyor. ki daha fazla aci ceksin o komutan.

3. cok kotu olan israyil askerini cok kotu olan guney kibrista sakliyorlar. fakat yuce turk ordusundan ozel operasyon bolumunden mukemmel askerler gidip hemen piiuv piuuuv diye guney kibrisa cikarma yapip israyil askerini olduruyorlar. kahrolsun israyil demis miydim? bir de olurken israyil askeri bak senin aileni ecdadini falan diyor. turk askeri de benim ecaddim devletimdir cCc diyor.

4. bu sirada kotuluk kotuluk kotuluk yapmakta olan bas kotu, derin adam behzat c., bi taraftan bakan olduruyor, bi taraftan koskoca mit mustesarina suikast duzenliyor (ki bu saldiri sahnesi de bambaska, bir sonraki maddede o geliyor), bi taraftan raki iciyor cunku raki icen insan kotudur, karisini da aldatiyor.

5. bir suikast duzenliyolar bizim mit mustesarina. 5-6 arabalik bir konvoy var. bunlara arkadan saldiriyorlar. ust gecitten saldiriyolar. saglarindaki binadan saldiriyolar. ellerinde makinali tufekle 50-60 kadar insan, surekli ates ediyolar. kahraman mit gorevlileri piv piv yapip birer kursunda olduruyor bunlarin hepsini, oradan kurtuluyorlar.

6. efektler dunyanin en kotu efektleri. efekt yapilan programin adini soyleyip bana 24 saat verirseniz daha iyisini yaparim.

7. oyunculuk inanilmaz kotu. hele o basrolde oynayan yuzbasi. ahahahah. ulan bari dik dur. surekli ayni bakis falan. polat alemdar daha iyiydi bundan.

8. tum karakterler gercek, sadece hepsinin kim oldugunu bilmiyoruz simdi. efgan ala var, 'beyefendi' var, hakan fidan var. var da var.

daha yaziyim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

hükümet propagandası yapıldığı ile ilgili yazdıklarına (ki zaten çok az yazmışsın) hala katılmıyorum, aksine yazdıklarının film ile ilgili eleştiri kısımları hariç devlet içi çekişme yönündeki düşüncemi sağlamlaştırıyor.

Hee...
Kıbrıs'a,Sırbistan'a,İsrail'e,Suriye'ye,Lübnan'a,Irak'a,İran'a....vs.....vs...vs..... çıkan ve senin deyiminle piyuv piyuv adam indiren kahraman asker-özel kuvvet-devlet görevlisi-ya da mr. nobody- var.

Türkiye standartlarında adamlar aksiyon filmi çekmişler. 100 milyon Dolar bütçeli işler değil bunlar. Ben her zaman bardağın dolu olan kısmına bakarım. Boş olan kısmı da bir gün dolar derim.

Neyse.
Saygı duyarım yazdıklarına ama katılmam.
Sosyal ağlarda paylaş

efgan ala, hakan fidan, 'beyefendi' ulkenin en durust, en onemli, en kaliteli, en devlet icin canlarini veren adamlari olarak gosteriliyor. ve bunlara uluslarasi bir komplo duzenleniyor. cunku buyuk turkiye'yi kurmaya calisiyorlar.

bu cumleler hukumetin sozculerinin agzindan binlerce defa cikmadi mi?

ayni seyleri dizi yapmislar iste.
Sosyal ağlarda paylaş

@gold...valla film demek kolayıma geliyor sanki, ne bileyim :)
@dA2019...bence izle....ben bu kadroya güveniyorum. hoş,izlemesen ne var izleyecek? her kanalda ya laz, ya kıro ata erkil düzenini övüp allayıp pullayan saçma ötesi diziler var. yani tamam ben de yabancı birkaç diziyi bekliyorum "başlasa da izlesek" diye ama o zamana kadar da arada bir şeylere bakmak lazım tvda.
Sosyal ağlarda paylaş

başroldeki adam gerçekten çok kötü. Polat Alemdar'ın biraz daha ses tonu düzgün olanı, biraz daha eli yüzü düzgün olanı...Hepsi o...Aslında şu rol tam da Kıvanç Tatlıtuğ'luk rol imiş.
Behzat Ç.'den bir çoğumuzun sevdiği Erdal Beşikçioğlu'nun hatırı için izlemeye başladım aslında ancak o da bu senaryosu ne yazık ki bizim gibilerin midesini bulandıran filmde yine de her zamanki gibi çok iyi oynuyor. Akbabayı özlemişim, o da akşam tabancaya mermi sürme hareketini Behzat Ç.deki günlerini hatırlatarak aynı şekilde bacağından yardım alarak yapınca "vay lan" dedim.

Şu saatten sonra ancak bu başroldeki 2 tip hükümet politikalarını da sorgulayacak şekilde bir şeyler yaparlarsa benim gibilerin ilgisini çeker. Yoksa gerçekten de boktan bir dizi şu haliyle. Bu kadar oyuncuya yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

offf senin mesajinin tamamini okudum da tam gercekten senin gibilere yonelik yapilmis bi dizi.

elestirecegim noktalara basliyorum, harcadigim vakte de pesin pesin uzuldum.

1. direk hukumet propogandasi. paralel devlet var. her yeri ele gecirmisler. turklerin olumleri falan bunlarin isine yariyo. mit'teler, savcilar bunlarda, bakan olduruyolar falan. en kotu bunlar. ve devleti karistirrmak istiyolar. arkalarinda israil var, nato var. lufthansa da bir kac bolum sonrasinda girecektir.

2. israyil cok kotu. kahrolsun israyil askerleri. bizim askerlerimizi basiyorlar, olduruyolar hepsini. bizim turk askerimiz mukemmel bir insan oldugu icin olurken bile kaninin son damlasiyla turk bayragini tutuyor devrilmesin diye. israyil askeri de o kadar kotu ki once butun erleri olduruyor, sonra bolukteki komutani olduruyor. ki daha fazla aci ceksin o komutan.

3. cok kotu olan israyil askerini cok kotu olan guney kibrista sakliyorlar. fakat yuce turk ordusundan ozel operasyon bolumunden mukemmel askerler gidip hemen piiuv piuuuv diye guney kibrisa cikarma yapip israyil askerini olduruyorlar. kahrolsun israyil demis miydim? bir de olurken israyil askeri bak senin aileni ecdadini falan diyor. turk askeri de benim ecaddim devletimdir cCc diyor.

4. bu sirada kotuluk kotuluk kotuluk yapmakta olan bas kotu, derin adam behzat c., bi taraftan bakan olduruyor, bi taraftan koskoca mit mustesarina suikast duzenliyor (ki bu saldiri sahnesi de bambaska, bir sonraki maddede o geliyor), bi taraftan raki iciyor cunku raki icen insan kotudur, karisini da aldatiyor.

5. bir suikast duzenliyolar bizim mit mustesarina. 5-6 arabalik bir konvoy var. bunlara arkadan saldiriyorlar. ust gecitten saldiriyolar. saglarindaki binadan saldiriyolar. ellerinde makinali tufekle 50-60 kadar insan, surekli ates ediyolar. kahraman mit gorevlileri piv piv yapip birer kursunda olduruyor bunlarin hepsini, oradan kurtuluyorlar.

6. efektler dunyanin en kotu efektleri. efekt yapilan programin adini soyleyip bana 24 saat verirseniz daha iyisini yaparim.

7. oyunculuk inanilmaz kotu. hele o basrolde oynayan yuzbasi. ahahahah. ulan bari dik dur. surekli ayni bakis falan. polat alemdar daha iyiydi bundan.

8. tum karakterler gercek, sadece hepsinin kim oldugunu bilmiyoruz simdi. efgan ala var, 'beyefendi' var, hakan fidan var. var da var.

daha yaziyim mi?

ben bütün yazıdıklarını okumadım, ilk satırın yarısını okudum ve öyle bakarsak behzat ç. de hükümet propagandası mı oluyor?

veya erdal beşikçi oğlu açık açık ve bariz bir hükemet propagandasında mı oynuyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...