Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sizce en kolpa yerli havayolu hangisi?

goldbären

Öne çıkan mesajlar

pegasus çamur, almayın. neredeyse adamı uçaktan atacaklar tipi olaylar var. sunexpresste bir senedir 3rd parti iş yapıyorum. o yüzden dışarıdan gözlemleyebildim biraz. sx = thy-lh ortaklığı. thyden gelenlerin hepsi %110 akp. bir tane normal adam yok abartısız. almanlar baskın çıktığından daha vizyonu geniş gibiler, kötünün iyisi gibiler de en doğru mesajı xaty atmış. sektörde sıkışınca sizi yarıyolda bırakmayacak firma yok.

xaty said:

hepsi birbirinden kötü durumda ve daha da kötüye gidiyorlar. olabildiğince müşteriyi kandırma, göz boyama, minimum gider ile yolcuyu ulaştırma peşindeler. biri bazı şeyleri kötüleştirdikçe diğerleri de kötüleştiriyor ve ordan kar yaptığını sanıyor. bir çok sektörde olduğu gibi buraya da dışardan kolay kolay girilemiyor ve bazı firmaların arkasında devlet var. arkasında devlet olunca bir çok denetimden ve usülsüzlükten muaf oluyorsun, böylece rakiplerine karşı avantajlı oluyorsun pazarda. zaten dışardan girmeye çalışan, teşebbüs eden de yok. firmalar da kaliteyi sürekli düşürüp fiyatları arttırıp daha fazla kazanıyorlar işte

adam gibi bi hızlı trenimiz olsa onunla belki yarışırlardı dicem ama o da yok ülkede, belki 3-5 seneye olur bişeyler

öyle yandaşların falan THY ŞAHLANDI DÜNYA BİRİNCİSİ, İNŞALLAH 3. RTE LİMANIYLA LUFTANZAYA ÇOCUĞU KYACAĞIZ :)))) gibi mesajlarına aldanmayın. dünya nedir rekabet nedir bilmeyenler adam kayırmayla rantla vurgunla bir yerlere gelince "olayı çözdükleri" sanrısına kapılıyorlar. sadece istanbulu görüp türkiyenin en güzel memleket olduğunu düşünmek gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

vay arkadaş bugünkü 14.40 leipzig - istanbul uçuşu iptal oldu.

6 buçuğa kadar beklettiler yok frankfurttan aktarmalı gidicen de berlinden uçak kalkacak da bilmem ne. otuz kez sordum ya otel hakkımız yok mu biz yarın gitmek istiyoruz diye. en son benim hatun dellendi gitti adam ya bizi otele yerleştirirsiniz ya da başınıza dert oluruz çekti.

sonuç 4 saat sonra Leipzig Mercure Hotel
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

KidLazer said:

sunexpress candır ya kalkıştan önce inişten sonra rhcp çalıyolar sdfs

thy bikaç yıl öncesine kadar baya iyiydi de şimdi uçaklarda eskisi kadar hijyen kabin ekibinde de bi kadar tecrübe göremiyorum

THY de sürekli ekipler değişiyor. Bayağı bir çalışan işten atılıyor, yerine sürekli yenileri alınıyor. Benim 1.5 senesini doldurmuş hostes arkadaşlar mesela yarın bile atılabiliriz diye it gibi çalışıyorlar. Çok basit şeylerden çıkarma vs. bile olabiliyor.

Mesela kardeşim de şuan hostes o da yine bir atılma dalgasında sonra girmişti. Çok iyi derecede ingilizcen varsa ve ucube gibi değilsen, ha bir de tabii böyle oturuşun ve davranışların vs. insan kalıpları içindeyse her şekilde de işe giriyorsun.

Bayağı bir çalışan sirkülasyonu var. Mesela kardeşim şuan hak edişinin %55'ini alabiliyor. Ona göre sözleşme veriyorlar. Zaman geçtikçe işte kademe kademe artıyor. Benim 1.5 yılını doldurmuş arkadaşlar mesela %88 civarı mı ne alıyorlar. 2.5 seneden sonra %100 oluyormuş.

İşte beğenmedikleri, performanssızları bir nevi sömürüp işten atıyorlar. Seleksiyonda dayananlar ise gidebildiği kadar gidiyor ama 30'lu yaşlara geldiğinde gerçekten kaşar değilsen yine atılıyorsun diyorlar.

Bir de uçaklarda gereğinden az kabin elemanı çalıştırıyorlar. Çocuklar ve kardeşim hepsi yetişemiyoruz vs. diyorlar. Zaten iç hatlarda servis bayağı zormuş, dış hatlar gelse vs. diye dua ediyorlar. Gerçi bu 1.5 sene olan arkadaşlarım uzun uçuş lisansı mı ne aldılar paso Uzak Doğu, ABD falan uçuyorlar asdf

Bir de çocuklar anlatıyordu. Atlas Jet'ti sanırım dedikleri hava yolu. sadece kadın alıyorlar ve bildiğin manken gibi olman gerek diyorlardı. Boy ölçüleri, vücut ölçüleri vs. hepsi bir kalıpta ve mulakatta bildiğin senin güzelliğine vs. göre alıyorlar vs. diyorlardı. Bu komple kırmızı üniformaları olanlar işte asdfa onlar en güzeli ak

Bilenler bilir THY de çalışıyorum.Paragraf paragraf anlatmak gerekirse çok fazla kabin ekibinin değişmesinin nedeni çok fazla elemanın gelmesi.Hedef 2023 de 400 uçak.DOlayısıyla son 2 senede inanılmaz fazla adam aldılar.Haliyle THY'ye girmekte bir o kadar kolaylaştı.Evet 10 aydan sonra alınan ER denilen uzak uçuşlara geçtikten sonra zaten tam anlamıyla bir kabin memuru olmuş oluyorsun ve programın da bir o kadar rahatlıyor.

THY zaten yerel havayolu olsa da dünyanın sayılı havayollarından.O yüzden bu ankette olması bence gereksiz:P Son 3 yılın Avrupadaki en iyi havayolu.Bu senede dünya sıralamasında dünyanın en iyi 5.havayolu seçildi.

Bizim milletimiz böyle bir markanın değerini bilmiyor ve sürekli en ufak olumsuzlukta yerin dibine sokmayı adet edinmiş durumda.Yolcularımızla yaşanan en büyük sorun bir yemek seçeneğinin tükenmiş olması.Siz siz olun THY ile yurtdışına uçarsanız ya ön taraflarda ya da arkada taraflarda oturun ki sorun yaşamayın:)

Şu anda anlattığın maaş sistemi %55-80-100 diye gidiyor.Evet şirkete sırtını dayaman zor ama öyle denildiği kadar da kolay işten atılma fln yok.Sen işini düzgün yapar,yolcu-amir şikayeti yemeyip zırt pırt doktor raporu almazsan kimse seni işinden etmez kolay kolay.

Uçaklarda az kabin memuru çalıştırma olayı 2014 itibariyle yok gibi.Şu anda ciddi anlamda bir kabin ekibine sahip THY.
Sosyal ağlarda paylaş

Valvyn said:

THY iyidir ya ama bazen şansa bana 1 kere denk geldi uzun uçuşta yaklaşık 11 saat dönüşünde ekransız uçak denk geldiydi 11 saat o tek ekrandan haritaya baktım o Hindistan hiç bitmicek gibi geldiydi :D:D

Evet ne yazık ki bazı uçaklarımızda bu ekran sorunu mevcut.Bu eğlence sistemi zaten bizim işimizi çok kolaylaştırıyor.Olmadığı zaman yolcular ne dese hakları.Düşünün bir bilete 3000TL veriyorlar ama koltuk önündeki ekranları çalışmıyor.O paraya evine full HD Tv alır adam:)
Sosyal ağlarda paylaş

Asriel said:

Valvyn said:

THY iyidir ya ama bazen şansa bana 1 kere denk geldi uzun uçuşta yaklaşık 11 saat dönüşünde ekransız uçak denk geldiydi 11 saat o tek ekrandan haritaya baktım o Hindistan hiç bitmicek gibi geldiydi :D:D

Evet ne yazık ki bazı uçaklarımızda bu ekran sorunu mevcut.Bu eğlence sistemi zaten bizim işimizi çok kolaylaştırıyor.Olmadığı zaman yolcular ne dese hakları.Düşünün bir bilete 3000TL veriyorlar ama koltuk önündeki ekranları çalışmıyor.O paraya evine full HD Tv alır adam:)

ya bu ne lan temel kotil misin nedir bazı uçaklarımız falan
Sosyal ağlarda paylaş

valla thyden geri planda gördüğüm tüm çalışanlar belediye kadrolaşması gibiydi. istisnasız bir tane beyaz yaka olmasın ki ezber textbook hükümet / parti torpilli gibiydi hepsi. kabin ekibi yer hizmetleri vb. o kadar seçici olmayabilrler ama beyaz yakalar bildiğin tıntın. belki bana böyle denk gelmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...