Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pilot olmak

Catze

Öne çıkan mesajlar

thy akademi şartları aşırı esnek aynen de belirli tipleri almak için tahminen, öyle her gideni gel pilot yapalım diye almıyorlar. torpil dönecek diye bekliyor herkes.

en son mesela mavi kartlı suriyelileri de almaya başlıyorlar diye haber çıktı. ön lisansa düşürdüler diploma.

hepsinden önce akademik ielts 6 zorunluluğunu genel 6'ya çektiler. toefl'ı da 70'den 60'a düşürdüler.

elinde lisans olanlar için dlr bilgi modüllerini kaldırdılar. dlr2 komple aldı. grup crm mülakatı kaldı sadece vs...

gider de gider. thy şuan köpek gibi alım yapıyor ona rağmen adam bulamıyorlar. 6-7 aylık işe girim süreci 1.5 aya düştü son zamanlarda falan.
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

merhaba, dlr sinavina giricem de bu hafiza testleri acayip zormus, ilk denemelerimde %20 falan sonuc aliyorum, herhalde %100 istemezler di mi sinavda?

ben bunu yeni gördüm.

hafıza modülleri visual ile rms.

dlr'ın 6 oyunu var. ikili olarak puanlanıyor. birinden kötü yapıp, birinden çok iyi yaparsan dengeleyip geçebiliyorsun.

rms'i genelde yüksek tutup, visual'ı kurtarıyorlar. 4 ortalama geçmeye yetiyor normalde rms için ama 7-8 kasıyor millet ki visual'ı rahatlatsın diye. çünkü genelde herkesin en çok zorlandığı ve kaldığı modül visual.

ben de ondan kalmıştım sadece safdsa
Sosyal ağlarda paylaş

nolmuş şimdi pilot olmak mı kolaylaşmış?

gidip pilotlukta mı deniim?

ben girip pilot olabilirsem patiden bi ton adam "oha bu olduysa bende olurum lan" diyerek pilot mu olacakmış?

Gerçi benim gözler 6, kilo 120. Bırak teste sınava girip becerememeyi (ki denesem beceremezdim) zaten direk anatomiden kalıyorum sanırım.

mithatın maceralarına renk gelirdi lan casablanca base kullanan pilot olsam :D 8 ay pilot olucam diye yırtar 3 ayda çıkartılırdım falan sanırım vasdvasdf
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

tomkat said:

merhaba, dlr sinavina giricem de bu hafiza testleri acayip zormus, ilk denemelerimde %20 falan sonuc aliyorum, herhalde %100 istemezler di mi sinavda?

ben bunu yeni gördüm.

hafıza modülleri visual ile rms.

dlr'ın 6 oyunu var. ikili olarak puanlanıyor. birinden kötü yapıp, birinden çok iyi yaparsan dengeleyip geçebiliyorsun.

rms'i genelde yüksek tutup, visual'ı kurtarıyorlar. 4 ortalama geçmeye yetiyor normalde rms için ama 7-8 kasıyor millet ki visual'ı rahatlatsın diye. çünkü genelde herkesin en çok zorlandığı ve kaldığı modül visual.

ben de ondan kalmıştım sadece safdsa

abi yaklasik 1 aydir sapik gibi calisiyorum

visual disinda hepsinde lvl 1-2-3 95% ve 100 arasi cikartiyorum

visual ise 15 soruyken 93%, 20 soruyken 77%'e dusuyor

sinavda 40 kombinasyon sorucaklarini duydum, bunun imkani yok, insanustu hafiza lazim, anlamadim yani

fizik calisiyorum simdi thermodynamics

uyku bile uyumuyorum sakallarim uzadi
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

en noob olarak girdiğinde ne kadar veriyorlar aylık pilotlara thy'de mesela? uçuş sayına göre katlanıyordur heralde bi de ?

type ücreti düşünce uçuş saatine göre 16-17 civarında alıyordu fo'lar, dün %20 maaş zammı geldi resmen pilotlara onunla birlikte işte çok tatlı oldu.

pegasus'tu en iyi maaşı veren en son işte herkes oraya kaçıyordu, thy elinde pilotta tutamıyordu rezil çalışma şartlarıyla vs...

ha yine de ülkenin en cazibeli firması halen sunexpress'ten sonra
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

rms ortalamam da 25%-26% yani en fazla 7 rakam, en az 4 rakam bilmisim

ortalamam 5.7 civari, o da fena diildir heralde

4 yeterli geçmek için ama visual'da düşüyorsa ortalaman onu yüksek tutman işine gelir. rms ne kadar yüksek olursa visual'ın puanını kurtarırsın.

benim rms 5-6 aralığındaydı tahminen girdiğimde işte, 7-8 yaptıklarımda oluyordu. ama visual'ım bayağı kötü gibiydi.

aslında kolay ama çok fazla çalışıp belirli bir disiplin oturtman gerek şekiller üzerinde. farfan mı neydi onun modülünü bul bir de oradan çalış sınava en yakın olanı o şekiller vs.. ondan çalışıp rahat geçersin.
Sosyal ağlarda paylaş

küp bence de en kolayı, mantığını anlayınca pat pat yapıyorsun.

sadece işte kafada çevirmek yerine açık küp mantığı ile takip etmek gerekiyor. onu yapınca %100 yapamamak harbi çok güç.

spatial da bana çok kolay gelmişti ama bizim filoda kalan bi çocuk var. o da tek bundan kalmıştı. terse dönünce beynim duruyor falan diyordu. geçen molly'den de labirent çözdürdük adama feci derecede sıçtı beceremiyor adam bu tip şeyleri djkfhsad
Sosyal ağlarda paylaş

THY iyice bokunu çıkardı. 2 gün önce daha önce 2 kere eledikleri ve 2 sene başvuramazsın diye ban koydukları adamlara 3. kez Akademi Seçmeleri için hak tanındığını bildiren mail attılar. Bizim filoda 5 adam var böyle, 1.5 sene sonra yeniden çağırdılar ki adamlar mezun olmak üzereler.

160.000 euro'dan tekrar 140.000 euroya düşürdüler eğitim masrafını, imza atacağın parayı.

Bizim kursa da bir filo daha yolluyorlar, hatta kendine bi dönem öğrenci almayacak kurs bu yüzden.

Şuan deli gibi alım var. Olmak isteyen varsa ve ben ömrüm boyunca kölesi olurum THY'nin yeter ki pilot olayım diyorsanız gidip bi şansınızı deneyin. Bayağı kolay şuan şartlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben basvurdum, 20 haziran'da ingilizce icin cagirdilar. pilot olmak uzun suredir dusundugum bir hayal ama su an kararsizlik icindeyim. yegenim 2 yildir ozel kursta, parasini verip aldi lisansi ama hala para kazanmaya baslamis degil. ucak tipine gore ayri bir egitim ve bu egitim icin de yine para istiyorlarmis. detayini bilmiyorum tabi isin.

thy ile kabul alirsak en az iki sene issiz bir sekilde pilotluk egitimi alicam. bu sure zarfinda ev kredimi falan nasil odeyecegimin derdi var. bu ise girismek icin sanki yanlis zamandaymisim gibi hissediyorum. yas 32, issizken istanbul'da nasil gecim saglayabilirim ki?
Sosyal ağlarda paylaş

thy nin akademisine girersen belli bir ücret veriyolar ögrencilik dönemin boyunca.. tam bilmiyorum 4-5bin tl falan.
120bin euro'ya imza atıyodun en son 10 yıllık sözleşme. Adam gibi para kazanmaya başlaman minimum 2 yıl. Minimum 2 yıl oda.. ortalama 3 yılda falan normal maaş alırsın ki o maaştanda işte her ay 1000 Euro kesicekler 10 yıl boyunca. Paran yoksa Tk nın akademi garanti ortam tabi ama euro aldı başını gitti. 10 yıl köle gibi 6-7bin tl ödersin sdfs .. Paran varsa git polonya'da macaristan'da al eğitimi buraya gel sadece type parası keserler ve sadece tkya degil pegasus'a ve diğer sirketlere falan da girmeyi deneyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...