Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

abi çok susadım..

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

Görevini yapamayacak durumdaysan tutmayacaksın işte bunu niye anlamıyorlar. Hele sizin durumda insan hayatı söz konusu. Hadi inanç olarak bakalım, sevap olsun diye oruç tutan adam o halde birini öldürse aç kalmaya bağlı dikkatsizlik vs sonucu, aldığı canın hesabını nasıl verecek? Bunu bile düşünmüyor olmaları üzücü insanların.
Sosyal ağlarda paylaş

Yetiştiğimiz ortam, aile ve çevre önemli faktör. Çoğunuz böyle muhtemelen, adamlar için çok önemli bu oruç; anlayamıyoruz. Ben bu adamı çekip konuşuyorum, sertçe de değil: Tutmazsan sağlığın ve etrafının güvenliği için daha iyi olmaz mı? diyorum, şef bana küfür etsen daha iyi diyor.

Çoğu işyeri iç yönerge veya disiplin yönergesine kendi götünü sağlama alacak herşeyi eklemesine rağmen, oruç olayını eklemiyor. Dünyanın en dikkat gerektiren rıhtım vincini kullanıyorsun, sevabına türükeyim denmiyor adama malesef.

Adamı şutlasan sebebine çoğu yerden atıfta bulunarak kendini savunsan bile sen adamın inanç özgürlüğüne nasıl karışırsın diye suçlu da çıkarız
Sosyal ağlarda paylaş

:) konu dinin emirleri ve uygulama şekilleri olunca asılda hater oluyorsunuz..Memlekette , dünyada hangi iş %100 doğru yapılıyor? olay din olunca biranda dünyanın en mantıklı , en doğru düşünen , en düşünceli insanları oluyorsunuz..

dedikleriniz yanlış demiyorum bakın , bu şekilde bir hale bürünüp burdan dine filan saldırmaya çalışıyorsunuz ilkokul kafasıyla..
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

:) konu dinin emirleri ve uygulama şekilleri olunca asılda hater oluyorsunuz..Memlekette , dünyada hangi iş %100 doğru yapılıyor? olay din olunca biranda dünyanın en mantıklı , en doğru düşünen , en düşünceli insanları oluyorsunuz..

dedikleriniz yanlış demiyorum bakın , bu şekilde bir hale bürünüp burdan dine filan saldırmaya çalışıyorsunuz ilkokul kafasıyla..

Isin duzgun yapilmamasi ile bayilacak kivama gelip milletin tepesine konteyner indirmek ayni sey degil kusura bakma.

Din senin dinin, kitap senin kitabin, ibadet (oruc) senin ibadetin ama olen ben ?

Yaptigin sey inanc ugruna bile olsa, senin inanc ozgurlugun beni ya da baskasini etkileyecegi noktada bitmeli cunku diyorum ya, din senin dinin, inanc senin inancin.

Yok durmaman gerekiyorsa inancin geregi, o zaman senin bu toplum ya da o is yeri icinde bulunmaman gerekiyor inancinin geregini gerceklestirirken.

Bu arada konudaki ilk mesajim "yapmayin su iskenceyi kendinize" diyor. Haliyle mesajlara bakip "hater'lik yapiyosunuz" de pek yersiz olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Verdiğim örneği bir oku, güvenlik artık uzmanların veya endüstrinin değil son olaylardan sonra herkesin farkındalık yaşadığı bir konu. Ağır sanayii burası. Ben dine saldırırım aga adamın açlıktan şekeri pert oldu diye kamyonu ıskalayıp adamın üzerine kaç tonluk yük bırakacaksa, oruç yüzünden değil vakit ayıramadığı için öğle yemeğini kaçırdığı için de olsa bu yine saldırırım

Kendin yazıyorsun yahu bu halde trafiğe çıkacam,2 saat araba kullanacam birşey olmaz inşallah diye.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

afedersin de dediğimiz şu; ortada bir risk varsa dini emri uygulamaya kasmasın kendini adam. bu yani
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

abi memleketin durumuyla dini mi özdeşleştirdin noldu orda tam anlamadım ben. dinin kuralları konusunda mantıklı, doğru düşünmek mi sorun ? ne yapalım anlayış fln mi gösterek kanks.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

karaktersiz said:

Promenader said:

anadolu gibi bi yeri mesken seçecek kadar kalitesiz bi ırkmışız.

bu çok sacma

aynı zamanda cahilce.
anadolu uygarlıklarını bilmeyince böyle oluyor.

anadoludaki uygarlıkların bugüne ne yararı var ? o anadoluyu üstün gördüğün avrupadan bi ülke gel gardaş sana ev iş falan ayarlıycaz dese topukların götüne değe değe gidersin.
Sosyal ağlarda paylaş

sen geçmişten bahsetmişsin. daha doğrusu bahsedememişsin.
toprak'la gelişmişlik düzeyinin ne ilgisi var ki?
kuzey ülkeleri en soğuk topraklardalar ama mükemmel yaşıyorlar.

neyse uzatmayayım, anadolu'ya laf etmişsin en eski çoğu uygarlık burada doğmuş aç biraz incele, günümüzdeki aptal yöneticiler yüzünden kültürel mirasa laf etmek saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

sen geçmişten bahsetmişsin. daha doğrusu bahsedememişsin.
toprak'la gelişmişlik düzeyinin ne ilgisi var ki?
kuzey ülkeleri en soğuk topraklardalar ama mükemmel yaşıyorlar.

neyse uzatmayayım, anadolu'ya laf etmişsin en eski çoğu uygarlık burada doğmuş aç biraz incele, günümüzdeki aptal yöneticiler yüzünden kültürel mirasa laf etmek saçma.

Anadolunun zaten kuzeye gore kalitesiz oldugunu yazdim ama biyik faktoru devreye girince cok farkli seyler ortaya cikmis
Sosyal ağlarda paylaş

Promenader said:

anadolu gibi bi yeri mesken seçecek kadar kalitesiz bi ırkmışız.

vaktiyle atalarımız hazarın güneyi yerine kuzeyine göçseydi, her şey bambaşka olacaktı. madem göç edecen kuzeye git amk bok var sanki güneyde. komşularımız bile ne kadar farklı oluyordu arkadaş, bir anda sıfırdan yüze fırlamak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...