Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Ya ben baska bise sormaya gelmistim buraya aklim baska konuya kaydi.
Spor salonunda simdiye kadar boyle asiri dikkatimi ceken 3 tane genc gordum.
Adamlar saglam yapli boyle kaslar falan fiskiriyor, baya yuksek agirlik basiyorlar. 2-3 ay boyle. Sonra adamlar balon gibi sonuyor abicim. O kollar, omuzlar kayboluyor. Bu toplam 3-4 ay icinde olan olaylar.
Simdi ben bu adamlarin Streoid Cycle'ina denk geliyorum galiba ama merak ettigim boyle nasil cabuk kayboluyor o kaslar falan. Bi garip zayiflayi veriyorlar.
Bi tanesi vardi tukenmis gibiyi artik. Hayvani kasli bi adamken normal bi adama donusuverdi. Sonra birakti spor salonunu.
Hakketen insanlar balon gibi sonuyor mu? Yoksa ben mi uyduruyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:

Ya ben baska bise sormaya gelmistim buraya aklim baska konuya kaydi.
Spor salonunda simdiye kadar boyle asiri dikkatimi ceken 3 tane genc gordum.
Adamlar saglam yapli boyle kaslar falan fiskiriyor, baya yuksek agirlik basiyorlar. 2-3 ay boyle. Sonra adamlar balon gibi sonuyor abicim. O kollar, omuzlar kayboluyor. Bu toplam 3-4 ay icinde olan olaylar.
Simdi ben bu adamlarin Streoid Cycle'ina denk geliyorum galiba ama merak ettigim boyle nasil cabuk kayboluyor o kaslar falan. Bi garip zayiflayi veriyorlar.
Bi tanesi vardi tukenmis gibiyi artik. Hayvani kasli bi adamken normal bi adama donusuverdi. Sonra birakti spor salonunu.
Hakketen insanlar balon gibi sonuyor mu? Yoksa ben mi uyduruyorum?

o normal ya bendede oluyo 1 hafta birakinca kol 36-37 cm e dusuyo 41 den
Sosyal ağlarda paylaş

1 hafta sonra geri dön yine aynı olur ama.
Muscle memory sağolsun.
Yani yaptığın kası ciddi anlamda katabolik etkiye kurban etmiyorsan hacim 1-2 hafta içinde geri dönüyor.
Ama yapılan çalışmalara göre 15 gün boyunca çalışmayan kas "güç olarak" 15% civarında kayıp yaşıyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllardır savunduğum çalışma şeklinin bilimsel araştırması da geldi.
okumak isteyen: http://www.lookgreatnaked.com/blog/bro-split-versus-total-body-training-which-builds-more-muscle/
araştırma: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25932981
attention span sıkıntısı çekip izlemek isteyen: https://www.youtube.com/watch?v=5zy9EMt81qs

fakirler için özet: kasları gün gün bölüp haftada 1 kere çalıştırmak yerine, hiç bölmeyip haftada 3 kere çalıştırmak daha iyi kas yapıyor.

göğüs-biceps, sırt-triceps, omuz-bacakçılara duyurulur. daha sık çalıştırın kasları, gereksiz hareketleri çıkartın. ya da fakirliğe devam banane amk.
Sosyal ağlarda paylaş

yloibx said:

zayıflamak için takviye olarak sporun yanında ne önerirsiniz? L-carnitine iyi midir?

hardline burner varmış içinde l-carnitine, kafein, yeşil çay ekstratı vs varmış, bir de weider l-carnitine var. var mı bu konularda deneyimli biri?

Protein yüklemeli Zayıflama deneyeceksen
Lütfen Karaciğer ve böbrek test/ muayene yaptır.
Sonra pişman olma.

Başına aşırı berbat Şeyler gelenler var.
Sana yok yaaa diyecekler.
Hatta istatistik gösterenler olacak.
Unutma senin başına geldiğinde istatistik % 100 dür maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Bro Split-Full Body olayında sıkıntı zaten Split'i 3 günle değerlendirmekten geliyor diye düşünüyorum.
Haftada 3 gün gidebiliyorsan tamam eyvallah ama hem volume hem de frequency olarak bakarsan 6 günlük push/pull/legs ya da agonist/antagonist'li split'in yanına erişmesi bana zor gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bro splitten başka çalışan mı var abi? 6 gün gideceksen push pull legs eyvallah. ama adam 5 gün de gitse haftada 1 kere öldürüyo kasları. bro gerçeğinden uzak mısınız, görmüyo musunuz salonlarda nasıl çalışılıyor sanki?

axedice, üşenmeyip düzgün bi program yazmak lazım. hst de yapabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Düzgün bir fullbody de bence şu şekilde olabilir. Kasıtlı olarak Pazartesi günleri ağırlıkların maksimumdan bir tık daha az olması gerektiğini düşünüyorum.

A 3x12/4x8
Squat
Romanian Deadlift
Dumbell Bench Press
Pull Up
Seated Row
Dm. Should Press
Barbell Curl

B 3x12/4x8
Leg Press
Lying Leg Curl
Calf Raises