Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

yalnız bişi söylücem ben direk beginner sayılırım ama 50-60 gibi nispeten kücük agırlıklarla deadlift yapıyorum,her hafta küçük küçük arttırsamda 70 kg'a geldiğimde zorlanıp deload yapmak zorunda kalıyorum,yaparken çok zor gelmiyor 50 60 ama ertesi gün belim YANIYOOOOOOOR

dikkatli ol çok zorlama çok abanma ufaktan başla ama yap deadlifti,benim gibi cahil insan yapıyorsa herkes yapar,internette bir çok detaylı vidyo var,alan thrall u önerebilirim,daha iyi bilenlerde anlatır

en önemli yani sırtını ve belini BÜKME,poponu kullan,bar kalkerden poponda kalksın,bu ikisine dikkat edersen kendini yaralama şansın az

squat ve deadlift yaparken bana yardımı dokunan son tip : sanki yumruk yicekmiş gibi göbeğimi içime çekiyorum,öyle kaldırıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Squat-Deadlift kardeş hareketler sayılır. Boş bardan başlayıp 5 er, 5er arttır işte. 50-60kg 5x5 yerine 3x5 (starting strength) daha iyi olabilir.
Deadlift candır. 210kg kemersiz, strapsiz çok iyi bir kilo.

Ben sırt günü yerine bacak gününde squattan sonra yapıyorum, arkasından harmstring bir de calf hareketi bitiriyorum.

Öbür türlü deadlift sonrası rowlar zulüm gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

- diz alti uyluk kemigi yere dik.
- ayaklar omuz mesafesi kadar acik, bilekler bara sifir.
- eller omuz mesafesinden 1 karis kadar genis.
- omuzlar barin biraz onunde.
- govde barin uzerine dogru, kalca disarda, hamstringler gergin.
- hareket boyunca sirt olabildigince duz.

nasil? pro.lar eklesin, yorumlasin lutfen.
Sosyal ağlarda paylaş

hersey iyi de uyluk kemigimi cok saglam asindiriyorum (baya baya kabuk bagliyor ve nokta atisi ayni yerdeki kabugu asindirip tekrar kanatiyorum falan), kalkarken kollari biraz onde tutmak disinda yok sanirim caresi ?

---

diger basliga plank demisken aklima geldi
agirlikli side planklerde agirlik kalca kemigime battigi icin turkish get up yaparmiscasina agirligi havaya kaldirip sonra side plankin kendisine geciyorum, mantikli mi degil mi

sunnun gibi kabaca

Sosyal ağlarda paylaş

Abi deadlifti yapman lazım mükemmel bir hareket. Squat ve deadlift bu işin temeli zaten tüm vücudu toparlaman adına. posterior chain i düzeltmesini saymıyorum bile ki başlı başına o yeter. Ben kambur dururken deadlift sayesinde dikleştim. Bir de big three bench deadlift squatı yaparsan diğer egzersizlerinin de zamanla geliştiğini göreceksin.

Kiloya falan takmayın gerekiyosa boş barla başlayın sonra 10-20 devam edin, 2 ay sonra 80-100 görürsünüz zaten. Önemli olan formun bozulmamasına dikkat etmek. En faydalı hareket olduğu gibi en riskli hareket de aynı zamanda, bacaklar yanında lower back i geliştirirken doğru yapılmazsa lower back i çok rahat sakatlar.

Kendinize sınır koymayın beyler, kimse bisiklet sürmeyi 5-10 kere düşmeden öğrenmiyo, zamana bırakın hevesinizi koruyun yeterli.

Kendini küçük gören şuraya yazmasın rica ediyorum. Şişman olabilirsiniz, 150 kilo 50% fat percentage lı olabilirsiniz ama gidip iş bitirici modu ortaya koyarsanız kimse karşınızda duramaz. Eye of the tiger guys, lets go!

Temsili. Kaç kilo olduğunuz önemli değil motivasyonunuz önemli =)
https://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xaf1/t51.2885-15/s306x306/e15/11098228_1429797777334469_1972910322_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Vaktim yok şu sıralar ya. Yoksa çalışıyordum bir süredir. Insanity'i geliştiren adamın yeni programıymış T25; 25dk sürüyor program, haftada 5 gün, 5. gün 2x yapıyorsun.

Videoları çektiydim dün gece, izledim. HIIT mantığında hazırlamışlar. Bayağı keyifli görünüyordu idmanlar. Haziran ortalarına kadar tek başına yapıp haziran ortasından sonra fazlasıyla vaktim olduğunda sabahları T25 akşamları da ağırlık idmanıyla birleştireyim diye düşünüyorum ama takip eden, araştıran birilerinden akıl almak istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim pek bilgim yok, evde yapamıyorum salona gidip moda girmem lazım kişisel olarakç

Evde uğraşmış birileri daha iyi yorum yapar, ama spor yani iyidir vücud için evde de yapsan salonda da yapsan.

salona coğrafi, trafiksel ve finansal sebeplerden imkan yoksa ev iyi bir alternatif tabi. Sonuçta vücudun için farkı yok kot terlikle mi yapmışsın evde mi yapmışsın salonda mı, önemli olan anatomi/beslenme bilgisi ve nasıl egzersizlerin/sporların nasıl işe yaradığını anlamak, gerisi heykeltraşlık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...