Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

elma said:

Beyler bu sabah koşum sonunda voltranı tamamladm. Achievement unlocked: Full week of sports

It's been a hard week full of pain, and the struggle was real. Even though it was extremely exhausting, the results were mentally and physically rewarding!

Bir sonraki challenge bir hafta full clean beslenebilmek =)

http://img.photobucket.com/albums/v109/elmaxxx/29-03-2015%2012-17-14_zpseoj0di9i.png

Resimden pek okunmuyo şimdi farkettim:
Pazartesi: Chest/triceps
Salı: Back/Biceps
Çarş: Legs
Perş: Koşu + street workout (quads&glutes on fire)
Cuma: Abs/Shoulders/Traps/Calves
Cumartesi: Koşu + street (calves on fire)
Pazar: Ufak çıtır bi koşu temiz cardio

Arada hocayla toplantı, karı kız, parti falan da var işte bişeyler.

erasmus nutella parti...
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

beyler ben karar verdim. yıllık para ödersem paraya acıdığımdan bırakmam sanırım. Sporium nasıl bostancıdaki?

arkadaş var orada. Birlikte giderim, para verdim buna diye.

yazıliyim mi.

İlk defa gidilecekse 1 aylık bir deneme sonrası yıllık üyelik. Bazen salonlarda göremediğiniz eksiklikler değişik değişik kurallar tipler oluyor o yüzden bir test dönemi iyi olur. Ayrıca benim 1 arkadaş yıllık parayı sayıp 2-3 gün gelip bıraktı. Kesinliği yok.
Tabii sporium tarzı büyük salonlarda öyle sıkıntı olmaz sanırım. Biz merdiven altı salonlarda çalıştığımız için :)
Sosyal ağlarda paylaş

yeahh1986 said:

barbu said:

beyler ben karar verdim. yıllık para ödersem paraya acıdığımdan bırakmam sanırım. Sporium nasıl bostancıdaki?

arkadaş var orada. Birlikte giderim, para verdim buna diye.

yazıliyim mi.

İlk defa gidilecekse 1 aylık bir deneme sonrası yıllık üyelik. Bazen salonlarda göremediğiniz eksiklikler değişik değişik kurallar tipler oluyor o yüzden bir test dönemi iyi olur. Ayrıca benim 1 arkadaş yıllık parayı sayıp 2-3 gün gelip bıraktı. Kesinliği yok.
Tabii sporium tarzı büyük salonlarda öyle sıkıntı olmaz sanırım. Biz merdiven altı salonlarda çalıştığımız için :)

deneme süresi veriyorlar mı böyle? Bir de tesis nasıl?
Sosyal ağlarda paylaş

yok yani mümkün olan en kısa üyeliği alıp bir gidip ondan sonra yıllığa geçmek mantıklı. Min. 3 ay ise yetkililerle konuşup 1 ay denemek istediğinizi parası neyse vereceğinizi söyleyebilirsiniz. Tabii bu tarz üyelikler yıllığa göre 2-3 kat pahalıya gelebilir ama sene boyu işkence çekmekten iyidir. Hele spora yeni başladıysanız aa squat rack yokmuş burada durumu olmasın sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel panpa, whatever works. Fitnesscı adam yaratıcı olur zaten, excuse yaratmaz çözüm üretir.

Bugün idman sonrası yetkili bi abiyle bilgi alışverişi yapıyoduk. Ronnie sporu bırakınca 30 kilo vermiş gibi bişey dedi, duşlardan 130 kilo bi dede çıkıp "Gerçekten mi sporu bırakınca kilo veriyor muyuz?" yaptı heyecanla, priceless.
Sosyal ağlarda paylaş

yoktu valla duştaydı. Sadece bi kere threadmill üzerinde 12 ile koşarken protein shake içen adam gördüm, pek çözemedim ama vardır bi bildiği kesin.

planet fitness ya eheahahe
Free pizza every friday.
http://i.ytimg.com/vi/_NP_005FsSc/maxresdefault.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

bana gym jones lazım.

tabi crossfit yokken olaydı burası. crossfit çıkınca sıradan kaldı adamlar sdf.

300 ekibini ve men of steeli yaratan adamlar.

http://d12gru76acl07x.cloudfront.net/wp-content/uploads/2013/07/Henry-Cavill-workout1.jpg

https://aelarsen.files.wordpress.com/2014/03/3003.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=0Tns15wI1Rw

http://www.youtube.com/watch?v=AXnJA-TdwsI
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler bazı şeyleri daha iyi anlamak istiyorum, açıklığa kavuşturalım. Herkes düşüncesini paylaşsın bişeyler lütfen. Bilginiz/tecrübeniz dahilinde argüman sunun faydası hakkında konuşalım.

1. Uzun zamandır chest ile tricepsi aynı gün, back ile bicepsi aynı gün yapıyorum. Biliyorsunuz secondary muscle olarak ana gruplara yardımcılar. Chesti iyice öldürüp tricepsi yormuşken, üstüne triceps devam edip iyice yormak istiyorum, aynısı back/biceps için de geçerli. Böyle efektif buluyorum. Bazıları tam tersini yapıyor. Neden yapılmalı, neden yapılmamalı? Ayrıca ben back gününde hyperextension ile bitirip lower back i zorluyorum, araya 2 gün koyup recover edince leg gününe daha sağlam bir lower back ile giriyorum ki deadliftte zorlanmayayım. Bazıları ise back gününde lower back çalıştırmak için deadlift yapıyor. Bu da tartışılması gereken bir konu.

2. Beslenme kısmında her sabah metabolizma hızlandırma adına 1 kaşık elma ya da üzüm sirkesi, bunu bir kaç kere denedim iyi geldi ama etkisi placebo da olabilir kesin bir şey diyemiyorum bu yüzden. Tecrübeleriniz?

Bir kaç konu daha var kafama takılan, aklıma gelince yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Çift Bölge Splitten ziyade Push/Pull/Legs en azından benim için daha faydalı geçti. Kesinlikle bacak tek gün olmalı. Push günü göğüs-omuz-triceps şeklinde gidiyor. Zaten Göğüs hem tricepse hemde omuza vuruyor (inclinelarda).
Ben memnunum böyle.

Sirke işinin fayda getireceğine inanmıyorum, batıl gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sirke keser sapı gibi yapıyo deseler bile icmem aga onu bi gecicen
beslenmeyle alakalı olarak da antrenmandan once yarım kase yulafa 1 kasık fıstık ezmesi ve yarım bardak da aoç sutu katiyorum off acayip de tok tutuyor hani kilo vermek de isteyen varsa sabah caksın buyukce bi kase ogleni rahat cikarir ama soyleyim posali oldugu icin barsaklarinizi hızlandırır :D:D:D
Sosyal ağlarda paylaş

elma kendi görüşlerimi aktarayım sana;

1. bu konudaki tercihler bana kalırsa tamamen antrenman yoğunluğuna(recovery için gerekli zamanı kazanmak için) ve biraz da nasıl bir biceps ya da triceps idmanı seni tatmin ediyor onunla ilgili. chest-biceps, back-triceps çalıştığım uzunca bir dönemin yanında şu aralar chest-triceps, back-biceps çalışıyorum. önceden chest-biceps şeklinde çalışmak daha mantıklı geliyordu. chest-biceps, legs-shoulder, back-triceps sırasıyla çalışırdım. biceps back gününe kadar dinlenmiş olurdu mesela. ayrıca o dönemler set sayılarını yüksek tutmayı seviyordum challange oluyordu daha bir hevesliydim. malum chest-triceps çalışınca triceps'i press'lerle yorduğun için triceps'te set sayısını yüksek tutmak hem verimli olmuyor hem de overtrain'e kaçabiliyor.

şu aralar shoulder-arms(str), leg, chest-triceps ve back-biceps sırasıyla çalışıyorum. daha bir işime geliyor çünkü salonda 30-45 dakikadan fazla kalmak istemiyorum artık. chest'ten sonra 4 set triceps hali hazırda yorulmuş triceps'e yetiyor. chest-biceps yapmış olsam o biceps'e 9 set girerdim. e bu haliyle recovery için de kolu dinlendirebiliyorum iyi oluyor. omuz günü kolları str için yoruyorum zaten. bir de üstüne ters bölge çalışıp haftada 3 sefer kollara kan yollamanın alemi yok bence.

2. elma sirkesinin ciddi bir etkisi var metabolizmaya. nedendir bilimsel olarak araştırmadım bilmiyorum. kullandım bir dönem fayda etti. placebo diyemem çünkü gayet şüpheci bir şekilde kullandım. daha sonra o sene şampiyonaya hazırlanan ve şampiyon olmuş bi hocam vardı ona sordum 'ya hocam bu işe yarıyor sanırım' diye adam 'ben de kullandım bir ara gerçekten inceltiyor' dediydi. he zorlarsan mideyi deler o ayrı çok keskin bir şey o meret.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...