Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

http://www.bodybuilding.com/fun/jim-stoppani-six-week-shortcut-to-shred-training-overview.html

5. haftadayım 7 kilo verdim bulkın üstüne, yağ oranı fena düştü. Diyetine kadar herşeyine uyarak yapıyorum. (Örnek yeme menülerinin içindeki supplementleri kullanmıyorum CLA dışında)

Hani yapıyorum ve işe yaradı demek için yazdım nefesi olan gücü olan yemesini kesebilecek olanlar için tavsiyemdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar, daha önce de sordum ama cevap gelmedi.Anadolu yakasında güzel bi yer var mı spora gidebileceğim.Ben Evimin yakınlarında bir tane buldum (hitform ismi) ama internette olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumlarda var.

Aslında iş yerim Mecidiyeköyde, evim göztepe soyak sitesidne (göztepe köprüsünün orası).

Bana bi akıl verin nabayım?
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu alacagina duzgun bir bir Barbell, Dumbell, Ezbar seti yapsan ciddi calisabilirsin. Decline-Inline Bench press sehpalari vs.
Toplam 120 kg'a kadar 2.5-5-10 agirliklar seni baya bir goturur.
Bir de Pull up-Barfiks icin biseyler.
Kardio zaten zaten kosarak, bisikletle yada merdivenlerle yapilabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

siz yetkili abilere benziyorsunuz spor konusunda.

ben insanitye başladım kilo vermek için.(14 kilo civarı fazlam var). 2. haftaya geçtim, ikinci haftada akşamları yürüyüş koşu (hafif bir şeyler hareket olsun maksat) eklemek istiyorum.

şimdi benim takıldığım nokta şudur ki; hem koşu hem insanity ağır mı gelir?
ayrıca benim beslenme konusunda büyük sıkıntılarım var, beslenme ile ilgili ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz?

ben şimdi sabah kahvaltısı 3dilim kızarmış ince dilim ekmek, kibrit kutusu peynir ve domates yiyorum, öğlen 3 yumurta beyazı ve yagsız lor, aralarda meyve, aksamda piyaz-mercimek salatası türevleri tüketiyorum yatmadan 2 saat evvelde biraz süzme yogurt yiyiyorum.

bu sporlar için bu beslenme bana yeterli olur mu yoksa biraz daha arttırmam mı gerek bayılıp kalmamak için.

teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Insanity yapıp da akşam da koşarım diyorsan düzgün insanity yapmıyorsun demek oluyor ben o programı full yaptım çünkü biliyorum.

Kardio yapmadan kilo vermek istiyorsan; http://www.bodybuilding.com/fun/jim-stoppani-six-week-shortcut-to-shred-training-overview.html program olarak bunu tavsiye ederim 5 hafta da 7 buçuk kilo verdim
Sosyal ağlarda paylaş

Kastan veririm diyorsan sen bilirsin verdiğin kilolalar kastan gidince yağlı olacaksın yine bana göre. Evet ağır bir program ama kastan vermemeni sağlıyor vs. Kastan kaybederim umrumda değil diyorsan cardio artı beslenme düzeniyle verirsin. Ama ben kardiosuz ve sırf yemek düzeniyle 1 buçuk ayda 14 kilo verdim ve sağlıklı verdim.

Insanity konusuna gelirsek, evet sabah yaparsın akşama gücün olur tekrar sorun değil zaten anladığım kadarıyla daha başlarındasın eğer gücün olduğunu düşünüyorsan insanityden sonra bu sadece ilk haftalar için geçerli olabilir bana kalırsa. Ya da fazla karb alıyorsun gücün kalıyor bilemem orasını. İstersen yürü ilk ay programın da ama son phase programı zamanı tavsiye etmiyorum gereksiz olur ve kaslarından gitmeye başlar.

edit: Abi sırf yumurta yiyorsun gördüğüm kadarıyla, bence yanlış bu tavuk, kırmızı et yemen gerekiyor ve biraz da sağlıklı karb (ben mesela karbı artık tam buğday makarnadan alıyorum) akşam yemeklerinde karb yememeye çalış. Ben insanity sırası günde 4 öğün yiyordum sabah ve öğlen karb alıyordum çünkü öğleden sonra yapıyordum programı, ara öğün 1 tane yiyordum yoğurt vs. Akşam ise sebze ve et oluyordu. Yatmadan önce de casein çakıyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

ovchinnikov said:

siz yetkili abilere benziyorsunuz spor konusunda.

ben insanitye başladım kilo vermek için.(14 kilo civarı fazlam var). 2. haftaya geçtim, ikinci haftada akşamları yürüyüş koşu (hafif bir şeyler hareket olsun maksat) eklemek istiyorum.

şimdi benim takıldığım nokta şudur ki; hem koşu hem insanity ağır mı gelir?
ayrıca benim beslenme konusunda büyük sıkıntılarım var, beslenme ile ilgili ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz?

ben şimdi sabah kahvaltısı 3dilim kızarmış ince dilim ekmek, kibrit kutusu peynir ve domates yiyorum, öğlen 3 yumurta beyazı ve yagsız lor, aralarda meyve, aksamda piyaz-mercimek salatası türevleri tüketiyorum yatmadan 2 saat evvelde biraz süzme yogurt yiyiyorum.

bu sporlar için bu beslenme bana yeterli olur mu yoksa biraz daha arttırmam mı gerek bayılıp kalmamak için.

teşekkürler.

vejeteryan mısın? insanity zaten high intensity cardio gibi bir şey değil miydi karıştırıyorum bu ev marketing mucizesi programlarını
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

sadece kilo vermek için ağır bir program değil mi ya? kastan da kilo veririm, pek umrumda değil. kaslı olmalıyım gibi bir beklentim yok.

kardio yapmayın dediğiniz için soruyorum bu arada. hayatım boyunca ben kardio ile kilo verdim. 3 ayda 18 kilo vermişliğim var üniversite yıllarında.

tek amaç tartıda gördüğün sayının azalmasıyla düzgün beslenme ve kardiyo. skinnyfat resmi tekrar koymıyım şimdi. hiç ağırlık falan çalışmadığın için biraz high intensity ve low intensity kardiyo karışık yapsan iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

sadece kilo vermek için ağır bir program değil mi ya? kastan da kilo veririm, pek umrumda değil. kaslı olmalıyım gibi bir beklentim yok.

kilo vermenin anlami kaslarini olabildigi kadar koruyup yagdan gitmesini saglamak, aksi degil.
agirlik calismak da buna yardimci.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulgio said:

Arkadaşlar, daha önce de sordum ama cevap gelmedi.Anadolu yakasında güzel bi yer var mı spora gidebileceğim.Ben Evimin yakınlarında bir tane buldum (hitform ismi) ama internette olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumlarda var.

Aslında iş yerim Mecidiyeköyde, evim göztepe soyak sitesidne (göztepe köprüsünün orası).

Bana bi akıl verin nabayım?

kozyatağı spora iyi
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

vejeteryan mısın? insanity zaten high intensity cardio gibi bir şey değil miydi karıştırıyorum bu ev marketing mucizesi programlarını

evet vejetaryenim. ev programı insanity ve high intensity ama beslenme olayında kafam karışık. 40 dklık bir program ortalama 700 kalori civarı yakıyorum. hatta istatisliklerimi atim http://www.movescount.com/moves/move37750249 böyle bir şey oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...