Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

BiTcH_oFBaT, 15.12.2023 07:50 tarihinde dedi ki:

images?q=tbn:ANd9GcSb8XpveYFNMxIkjSL3WWq

Boiling Point (2021)

Yeni tek plan çekilmiş filmimiz. 2019'da çekilen kısa filmin uzun versiyonu. Restoran gerginliklerini, müşteri tiplerini filan baya güzel vermiş. Gerim gerim gerildiğiniz yerler var. Hiç kopmadan izletti.

6.5/10

Boiling Point - Dizi

Filmin devamı olarak, aynı ekip şeflerinden bağımsız kendi mekanlarını açmış. 4 bölüm. Dizi yine tek plan başlıyor, bir an yoksa derken.. normal kurgulu hale dönüyor. Dizi filmden daha güzel 🙂

Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcRz7BReifkbdidLmo00YZe

Şahsiyet - 2. Sezon

Ölümlü Dünya ile aynı dramı yaşıyor. Yine güzel ama alışında ilki gibi vurmuyor. Bunda ilkine göre daha çok sosyal mesaj var, bazen bakabiliyor. Erdal Özyağcılar pastaya krema olmuş. 

images?q=tbn:ANd9GcQr1KlIxRZ0KKEnoCgNgtO

The Curse - 2023 (Showtime)

10 bölümlük Emma Stone dizisi. Çocuk sahibi olamayan bir çiftin yaptıklarını bir tv şovuna çevirmeleri ve hayatlarının bundan nasıl etkilendiği olaylar silsilesi. Bazı yerleri saçmalıklardan komik ama genel olarak ne oluyor bitiyor zor anlaşıldı. Meh…

images?q=tbn:ANd9GcQayjJqievjfHewplOvmEW

Anatomy of a Fall

Çok acımasız, çok içten… Mahkeme sahneleri skeç gibi geldi bir an ama çok iyiydi.

images?q=tbn:ANd9GcR7Wpgd_vFaDuFDnSFIabn

Finestkind - 2023

Balıkçı bir abinin kardeşinin onunla takılmasını istemesi ile başlıyor hikaye. Aile ilişkileri bktan. Her şey iyi giderken işler bka sarıyor… Deniz tarağının anatomisini de öğreniyoruz dkjsahd Güzel filmdi, hafta sonu izlemelik.

images?q=tbn:ANd9GcQJvq0Wi-YDGKq3ZaM6bCL

For All Mankind - Sezon 4

Hikaye uzadıkça çılkı çıkıyor ama yine de bir şekilde bağlıyor kendisini. Eski karakterler oldukça yine idare edebiliyor ama 4. Sezonla Mars’ta yaşamak için can atanlardan, hayır biz burada kalacağaza geliyor iş. Konteynırda yaşamanın nesi zevkli anlamıyorum. Hikayede ABD-Rusya filan komple elele, Kuzey Kore elden tutar gibi yapıyor. İşin içinde ama tamamen özerk. Nasıl olabiliyor o ayrı hikaye. Sırf nereye varacak diye izliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT, 10.01.2024 08:34 tarihinde dedi ki:

blue-eye-samurai-button-1695841465294.jp

Blue Eye Samurai - Netflix

Ben baya beğendim. Hikaye klasik intikam üzerine kurulu ama sıkmıyor hiç, akıyor. Sadece en sonu biraz abartı geldi, ne alaka o kadar artık diyesim geldi. Ama şu net min 2 sezonu daha var.

shf9zu85gebc1.jpeg?width=3480&format=pjp

Bende beğendimn çok. 4-5-6 bölümler çok iyiydi. Sezon finalinde biraz olmamışlık var oda bir daha ki sezona setup yüzünden çok. Yine de güzeldi çok genel olarak.

Sosyal ağlarda paylaş

the_marvels_goat_payoff_4x5_r1_2_10_62_4

sinemada gitmemiştim. Reviewler kötüydü hep ama beğendim ben filmi. Hani marvel'ın en iyi filmlerinden değil ama eğlenceli film olmuş. Dedikleri kadar kötü değilmiş bence. Bide RDJ nası mükemmel Tony Stark ise Iman Vellani de aynı şekilde Kamala. Hem kendi dizisinde hem bu filmde çok iyi oynuyor karakteri. Filmin en büyük sıkıntısı editing. Çok kesmişler filmi.

progamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 23.01.2024 21:02 tarihinde dedi ki:

images?q=tbn:ANd9GcRpvCiybJpJmfpoafgLuVd

Bu çok güzel bir film ya. Hem çocuklarla izlenir hem çocuksuz. Eğlenceli bir şey arıyorsanız özellikle kız arkadaşla eşle falan izlemek için tavsiye ederim. Netflix'te var. 

meh tier. 2'sini de izledim ama fabl sevdiğim için. çok güzel değil, sıradan, orta seviye animasyon.

MV5BZDBkOTA2YjEtYjJjZi00NzE1LTkwYTUtYTVk

masters of the air izledim 2 bölüm, başroldeki rockstar elvis dışında fena değil. ama genel olarak tipler ve mekanlar fazla artistik. her kapalı ortama atmosferic fog basmışlar, ışıkları da vurmuşlar sanırsın sürekli madendeler (bak afişinde bile var). tipler de hiç asker gibi hissettirmiyor herkes mankenlik ajansından çıkma. kıyafetlerden çekim aletlerine tekniklerine vs herşey daha fazla gelişti ama band of brothers kadar ortama sokamadı.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Fargo_season_5_promotional_poster.jpg

Fargo - Sezon 5

İlk sezondan sonra en beğendiğim oldu. Juno Temple döktürmüş. 

images?q=tbn:ANd9GcTVWJlMeE_NhG2D0y5Hz9c

The Marvels 

Captain Marvel biraz nerf yemiş sanki. Film akıyor da ben nedense pek beğenmedim. Sonu farklı bir yere bağlanıyor. 

images?q=tbn:ANd9GcSjhlb7g9xSeG24OIK2ryQ

Fallen Leaves 

Bu filmde bu kadar ne beğenildi anlamadım. Evet incelikleri filan var iyi hoş da yani overrated geldi. 

images?q=tbn:ANd9GcQKhFgOQXHPxzr0P8cAeUJ

Scrapper

Baya hoş baba-kız dramı. Kız çok iyi… sadece bir konusu yok gibi 🙂 yani başlangıcı ok, bitişi biraz daha duygulu olabilirdi. Yine de fena olmamış.

images?q=tbn:ANd9GcRrBtt0MnVKu0O7K-Q0IQ0

The Holdovers 

Tam Paul Giamatti’lik olmuş. Yavaş ilerliyor ama akıyor. Güzeldi.

Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcRaIMZosP7M0smGJodduzu

Das Lehrerzimmer - 2023

Almanya'nın bu seneki oscar aday filmi. Yönetmeni İlker Çatak. Çok beğendim. 

Okul içinde bir hırslzık olduğu düşünülüyor ve onun üzerine oluşan olayları işliyor. Öğrencilerin özgüveni, öğretmenin otoritesinin sarsılması ama psikolojisini sağlam tutmaya çalışması filan baya iyi. 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

3517151.jpg

A Teacher - Hulu Mini Seri

Bayadır listemdeydi, 25'er dk'lık 10 bölümden oluşuyor. Ben izlerken amazon'da vardı ama izlerken bir anda kaldırıldı haha

Öğrencisi ile ilişkiye giren bir öğretmeni anlatıyor dizi. Bir yerden sonra kamu spotuna dönmeye başladı, sonu da öyle bitti. Böyle olmasa çok daha iyi olurdu.

Sosyal ağlarda paylaş

monarch-legacy-of-monsters-poster.jpg?au

Godzilla Monsterverse filmlerinin hepsini izledim, seviyorum. Bu dizi de onların spin off'u. 9/10 başlayıp ortalarında 5/10 a düşüp son bölümlerde 8/10 a çıkıp bitti. Dizinin sıkıntısı bi gereksiz ilişki, aile draması dönmesi, bide filmlerde zaten anlatılan şeyleri tekrarlaması. Yani hollow earth'ü karakterler bilmiyorda filmde görmüştük zaten, aynı şeyi bir daha keşfetmelerini seyrettik. Monarch'ın kuruluşu ve 60'lar da geçen kısımlar iyiydi de modern zaman üçlüsü sıkıntıydı biraz. Godzilla'nın gözüktüğü her sahne iyiydi tabii de o da işte 3-4 bölüm de 2-3 dakikalık gözüktü. Bütçe o kadara yetmiş heralde. Sonuçta eğer son çıkan Godzilla filmlerin de ki gizli organizasyon muhabbetlerini sevdiyseniz seyredin bunu. 2. sezon çekerlerse seyrederim.

Sosyal ağlarda paylaş

The-Turkish-Detective-1-1160x653.jpg

The Turkish Detective (2023) - Paramount

Hani bazı yapımlarda Almanlar birbirleri arasında neden İngilizce konuşur, Araplar, Ruslar filan neden yani derken karşımıza Türkçe versiyonu çıktı. Dizinin %80'i kendi aralarında İngilizce konuşan Türkleri içeriyor. Değişik bir duyguymuş.

Bu arada dizi iyi baya. 8 bölüm, her iki bölümde bir olay çözüyorlar. Bir de genel arkada ilerleyen olay var. Haluk abi şov yapıyor her zamanki gibi. Dizinin yan karakterleri de gurbetçilerimiz zaten 😄 Bir oturuşta bitirtti.

Sosyal ağlarda paylaş

Yok 10/10.

Nasil izliyorsunuz filmleri siz yahu, siradan 6.5/10 düşük bütçe bilimkurgu iste. 
Bu 8/10 ise Alien kaç, Ex machina kac? 

Hatta bilimkurgu falan degil direkt kurgu, 5/10 iyice sinir oldum durduk yere sdhds

Izlemeyip bunu gorup beklentiyi yukseltsek 3/10 iste. 

neutrino tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...