Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bi içimi dökeyim...

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

ben sana birşeyler diyeyim. kaale alır mısın almaz mısın bilmem. ama yaşadıklarına aşinayım.

insanlar yüzleşemedikleri bir sorunu başka yerlere kanalize edebiliyorlar. belki de evlilik beklentisinde olan kız arkadaşına kadar yazdıklarının hepsi kız arkadaşını esas sorun olarak görmemeye çalışan bilinçaltının yazdırdığı şeyler.

kız arkadaşınla evlenecek durumda değilsin, belki yeterince his beslemiyorsun, ya da evliliğe hazır değilsin baskı öldürüyor. herşey olabilir.

ama bence esas canını sıkan sorun bu. neden mi? askerlik mi sıkacak. 5 ay. iş mi sıkacak? ölmezsin ya işi bıraksan. ama evlilik? kafadan bir önündeki 60 yılın hesabı. bütün hayatın. kolay değil. geçiştirilecek birşey değil.

ve başka birinin hayatı da işin içinde olduğu için bununla gerçek anlamda yüzleşemiyorsun. herşey üst üste geldi diyorsun ama şunu en azından bir düşün, kız arkadaşınla ilgili kafanı kurcalayanlar bir anda yok olsa bir şekilde, diğer sorunların ne kadar kafanı kurcalamaya devam eder? vereceğin cevap yine hislerinin boyunduruğundan çıkmış olabilir ama denemekte yarar var. hayırlı günler.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

ama bence esas canını sıkan sorun bu. neden mi? askerlik mi sıkacak. 5 ay. iş mi sıkacak? ölmezsin ya işi bıraksan. ama evlilik? kafadan bir önündeki 60 yılın hesabı. bütün hayatın. kolay değil. geçiştirilecek birşey değil.

ve başka birinin hayatı da işin içinde olduğu için bununla gerçek anlamda yüzleşemiyorsun. herşey üst üste geldi diyorsun ama şunu en azından bir düşün, kız arkadaşınla ilgili kafanı kurcalayanlar bir anda yok olsa bir şekilde, diğer sorunların ne kadar kafanı kurcalamaya devam eder? vereceğin cevap yine hislerinin boyunduruğundan çıkmış olabilir ama denemekte yarar var. hayırlı günler.

kafam basmıyo şu an, bi ara şunun üstüne düşünem
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

ben sana birşeyler diyeyim. kaale alır mısın almaz mısın bilmem. ama yaşadıklarına aşinayım.

insanlar yüzleşemedikleri bir sorunu başka yerlere kanalize edebiliyorlar. belki de evlilik beklentisinde olan kız arkadaşına kadar yazdıklarının hepsi kız arkadaşını esas sorun olarak görmemeye çalışan bilinçaltının yazdırdığı şeyler.

kız arkadaşınla evlenecek durumda değilsin, belki yeterince his beslemiyorsun, ya da evliliğe hazır değilsin baskı öldürüyor. herşey olabilir.

quoted for truth
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Güzel tespit. Kısmen doğru aslında.
Ondan önce de hayatımda pek bir şey yoktu yine aynı darlanmaları yaşıyordum ama bi şekilde geçiyordu.
Şimdi bilemiyorum bazen kararlarım düşüncelerim çok keskinleşiyor radikalleşiyor ee ayrılıcam ne yaparsa yapsın derken

bi yandan ulan insan bu hem de iyi bir insan mantıksa en mantıklı seçenek herkes evleniyor. Çok güzel çok seksi birini bulsan ne olacak? Ya aldatırsa...

buralara kadar düşünüyorum işte :)

mesela hayatımda olmasaydı bu yaz müthiş dağıtacağım bir kaç tatil yapardım ancak daha tatil bile ayarlamadım.

bisiklet alır her hsonu bir şeylere katılabilirdim. Şimdi neden katılmıyorum. Bilmem her şeyi onunla yapmak istemiyorum sanırım.

askerlik de büyük etken. İş değiştirmek istiyorum engel, göbek aldı başını 1 ay spora gittim mesela çok rahatladım ancak yıllık üyelik yapamıyorum. Evde de o disiplinim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi durulursun.
zaten adamlık içinde aslında.
sen sadece toplumdan kopmamak için yapacaksın bunları.
checkpointleri tamamladığında zaten ihtiyacın kalmayacak.
burada natural born seks düşkünlerini kategori dışı bırakıyoruz.

geçen gün başka bi konu vardı, çevremdekilerle muhabbet etmek istemiyorum, of çok salak konuşuyorlar vs.
yapacaksın abi, her kafaya girebilecen. çünkü sorgulayan adam stabil hayat süremez. kendisini consistency altında ezmemeli.
toplum consistency dayatır. kontrol mekanizması bu.
sen dışına çıkacan, her telden takılacan.
takılmazsan içinde kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

abi o olmasa şöyle yapardım böyle yapardım diyebiliyorsan o ilişkide bir sorun mutlaka vardır.

yani insan birinden hoşlanıyor sonra bağlanıyor, o süreç içerisinde hoşlanma hissini kaybetse bile bağlılıktan bunu göremiyor. hala seviyorum sanıyor ama aslında seviyorum sandığı hisler karşıdakini üzmemek, vicdanının elvermemesi, alışkanlık gibi hislerin kombinasyonundan başka birşey değil.

hayatta ne derlerse desinler, en önemli şey insanın kendi mutluluğu. kendin iyi hissetmedikten sonra hiçbirşeyin önemi kalmıyor.

birisiyle ilişki yaşıyorsak mutlu olmak için yaşamıyor muyuz? karşıdakiyle beraber bir ortak hayat yaşamak onunla olmak bizi mutlu ettiği için birisiyle "çıkmıyor" muyuz? bu ilişki senin hayallerini kafandaki planları özetle mutlu olmak için istediğin şeyleri engelliyorsa, ilişki değil kendi kendini kitlediğin bir hapis hayatıdır.

abi şunu sorardım kendime, ne zorum var diye. en boktan ilişki bile tabi ki özveri ister, fedakarlık da ister. ama bu fedakarlıklar öyle fedakarlıklardır ki dile getirmek aklına bile gelmez gerçek bir ilişkide.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

abi durulursun.
zaten adamlık içinde aslında.
sen sadece toplumdan kopmamak için yapacaksın bunları.
checkpointleri tamamladığında zaten ihtiyacın kalmayacak.
burada natural born seks düşkünlerini kategori dışı bırakıyoruz.

geçen gün başka bi konu vardı, çevremdekilerle muhabbet etmek istemiyorum, of çok salak konuşuyorlar vs.
yapacaksın abi, her kafaya girebilecen. çünkü sorgulayan adam stabil hayat süremez. kendisini consistency altında ezmemeli.
toplum consistency dayatır. kontrol mekanizması bu.
sen dışına çıkacan, her telden takılacan.
takılmazsan içinde kalır.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi o olmasa şöyle yapardım böyle yapardım diyebiliyorsan o ilişkide bir sorun mutlaka vardır.

yani insan birinden hoşlanıyor sonra bağlanıyor, o süreç içerisinde hoşlanma hissini kaybetse bile bağlılıktan bunu göremiyor. hala seviyorum sanıyor ama aslında seviyorum sandığı hisler karşıdakini üzmemek, vicdanının elvermemesi, alışkanlık gibi hislerin kombinasyonundan başka birşey değil.

hayatta ne derlerse desinler, en önemli şey insanın kendi mutluluğu. kendin iyi hissetmedikten sonra hiçbirşeyin önemi kalmıyor.

birisiyle ilişki yaşıyorsak mutlu olmak için yaşamıyor muyuz? karşıdakiyle beraber bir ortak hayat yaşamak onunla olmak bizi mutlu ettiği için birisiyle "çıkmıyor" muyuz? bu ilişki senin hayallerini kafandaki planları özetle mutlu olmak için istediğin şeyleri engelliyorsa, ilişki değil kendi kendini kitlediğin bir hapis hayatıdır.

abi şunu sorardım kendime, ne zorum var diye. en boktan ilişki bile tabi ki özveri ister, fedakarlık da ister. ama bu fedakarlıklar öyle fedakarlıklardır ki dile getirmek aklına bile gelmez gerçek bir ilişkide.

qft.

ilişkide zaten iki tarafın da kendi faydasını maksimize etmesi gerekir.
social contract sonuçta bu. öyle bir denge noktasında ki, iki taraf da karşı tarafın egosunu tatmin etmekten mutlu oluyor.
yıllar önce bir postum vardı bunla ilgili, game theory eksenli.
hey gidi günler lan. yaşlandık.
Sosyal ağlarda paylaş

Tori dur lam çekeleme postu sağa sola, esneticen!

Benim pek cesaretim yok ya. Konu insan olunca özellikle kız figürü olup da kendimden zayıf görünce hiçbir şeye cesaretim olmuyor. =(
Hani o raddede bunalmıyorum ama şu an dışarıda bir hayat akıp gidiyor ve ben ellerimden bağlıymışım da izliyormuşum gibi.

tamam abi hiç playboy olmadım. Bugün hayatımda kimse olmasa belki doğru düzgün insanla tanışamayacağım da yine de özgürlük hissiyatı olacak.

Yani kız benden ayrılmasa mesela ben cesaret edip ayrılamam bi bakmışım evlenmişim o derece üzmeye dayanamıyorum işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...