Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Brezilya 2014 Dünya Kupası [II]

forgiver

Öne çıkan mesajlar

Ya yıllar oldu Futbol bölümüne yazmıyorum işin içine mantıksız subjektif argümanlar giriyor diye de, Türkiye'nin yer almadığı bir ortamda bile bu kadar saçmalanabilmesine dayanamadım.

"Isırdı da ne oldu, Chiellini'nin canı mı acıdı" ne demek? Hayatımda bu kadar saçma bir faul yorumu duymadım. Erman Toroğlu falan solda sıfır kalmış. Zidane kafa attığında Materazzi'nin canı acıdı mı? Alt tarafı göğsüne bir değdi yani, Materazzi'nin canı acımadı, bizim hiç acımadı. Hakem kart vermekle büyük hata etti. Hey allahım.

"Cezası ertelensin, seyir zevkimiz bozuluyor" ne demek? Neden ertelensin, cezasını Suarez dahil kimsenin umrunda olmayan hazırlık maçlarında ve ön elemelerde çeksin diye mi? Türkiye mi orası, Süper Final'de ceza ertelensin? Dünya Kupası'nda bir bok yiyorsa cezasını da Dünya Kupası'nda çekecek.

Maçın sonucunu etkilemeyen bir şey gibi davranılmış, onu da anlamadım. O maçta gayet sarı kartla kapatılabilecek, çok kasti görünmeyen bir kontrolsüz harekete çat diye kırmızı kart verildi mi? Evet. Peki Suarez'in durup dururken maganda gibi, yamyam gibi rakibini ısırıp; bir de o ona omuz atmış gibi sahtekarca dişini tutup yerlerde kıvranmasına bir şey verildi mi? Hayır. Şimdi verildi işte. Turun bedeli öküzlükse, şimdi Suarez'siz devam ederler. Mis gibi oldu.

İtalya'nın elinden giden maçı geçtim, bu adam cezalık bir hareket yapıp da "ay belki 2 gol atar evimiz şenlenir" mantığıyla affedilirse, Uruguay'ın maç yapacağı diğer takımlara haksızlık olmayacak mı? Oyuncular "abi önemli takım/adamlara ceza vermiyorlar millet izlesin diye" demez mi? Koskoca FIFA'yı Digiturk'le mi karıştırdınız?

Diğer oyuncuların alın terinin manevi değeri ve hatta can sağlığı, birilerinin seyir zevkinden 500 kat falan daha önemli bence. Kırmızı kartı da kaldırsınlar oldu olacak. Kazara 11'e 9 falan maç izlersiniz belki, seyir zevkiniz kaçar, çok üzülürüz.

"Düz" sert hareketler vardır böyle, kasti sert girersin, kasti tekme atarsın, sinirlenirsin düz yumruk atarsın falan, bunlar normal uzunlukta ceza alırlar. Bir de ahlaksız, sadist, ırkçı, vahşi, insanlık dışı kasti hareketler vardır ki bunlara prim vermemek için önünü çok sert kesmek gerekir, ani ve dev ceza verilir. Bu yapılan ikinci kategoriye giriyor ve bence tartışılacak bir yanı yok. Helal olsun.

Sen ya avukatlığı bırak, ya futbolu Oski. Bir arada gitmemiş.
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

darkraider'a, suarez sevici title ı filan verilsin

hacı benim suarez sevgim yok. Sadece çok haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Hani Liverpool oyuncusu diye de normalin üstünde severim ayrı konuda çıkıp bu sene başı bize de yaptıklarını unutmadık.

Sezon başlangıcının içine sıçıldı. Ağladı ağladı, sürekli olaylar sürekli trajediler vs. sonra bir anda çıktı "ÖN BÖYÖK LÖVÖRPÖL" diyip 5 yıllık maaş zamsız sözleşme imzaladı.

Şimdi mesela haberler geliyor. KOP forumlarında konuşuyorlar yine ben İngiltere'den gitmek istiyorum diye ağlamaya vs. başlamış.

Hani bu adam kalacam kalacam diyip bir anda gideceğim demese, herifi adam gibi satsak onun yerine de adam alınır.

Liverpool mesela geçen yıl onu RM'ye satıp, oradan gelen para ile Cavani + bir kanat almayı planlıyordu. Kalacağım, bileğimi kesseniz kırmızı beyaz akar dedi diye vazgeçildi ve GG

Ha sonra gelip takımı şampiyon yapacaktı az daha, orası da ayrı konu asdfsda

Ama eninde sonunda aynı olayın yaşanmayacağı garantisini kim verebilir ki? Geçen yıl bunları yaparken açık 3 yıl daha sözleşmesi vardı. Hani böyle bir sene sonra serbest kalacak adamda değildi Fabregas vs. gibi...

Adamın kafa git gel, güvenemiyorsun. İsterse uruguay'a tek başına DK kazandırsın yok yani

Benim için tek reyiz futbolcu vardır o da yaşadığı sürece Gerrard'dır. Gerrard sever yapın title verilecekse asdfasd

Bir de 2 senedir Robben resmen orgazm ediyor. Bilmiyorum niye lel dayı tipi ve göbeğinden olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Sen ya avukatlığı bırak, ya futbolu Oski. Bir arada gitmemiş.

Baggio, kapatmistim ben ama taunt gelmis.

butun olay benim suarez'in cezalandirilmasina uzuldum dememden cikti. direk hukuk devletine karsi olmalar, salaklar, esekler havada ucusmaya basladi nedense. dedigim gibi, hic umrumda olan biri de degil suarez. boyle tatmin oluyorsaniz tamam. ben biraktim zaten o konuda yazmayi.

cezanin ertelenmesine gelince, yapilabilecek tek savunma oldugunu dusunuyorum (sahsen sacma oldugunu bilmeme ragmen).

bu islerden pek anlamadiginizi veya anliyorsaniz da, talihsiz yorumlarda bulundugunuzu dusunuyorum avukatlik veya savunma ile ilgili. Uruguay Federasyonu'na su an satilabilecek en mantikli hizmet bu sekilde bir erteleme denemeye calismaktir. goruntuler ortada, suarez sabikali, sorunlu bir adam. her sey aleyhlerinde ve gunu anca boyle kurtarabilirler. ortada suc ve bir ceza olacagi bariz zaten.

baskalarinin islerine karismayin, gulunc duruma siz dusuyorsunuz.

dunya kupasi basliginda bu sacma tartismayi baslattigim ve surdurdugum icin de ozur dilerim herkesten.

yazmiyim bari bu basliga artik. ayri telden caliyoruz. kustummmmm
Sosyal ağlarda paylaş

Esh, umutsuz vakaymissin gercekten.

sectigin kelimeler seviyesiz. her mesajinda farkli ve alakasiz bir argumana sariliyorsun.

simdi de suclunun savunma hakki olmadigini, sucluyu mudafaa edenin insanliktan ciktigini ima ediyorsun.

daha kelime kelime anlatamazdim herhalde. bundan sonrasi kotuniyet senin tarafinda.
Sosyal ağlarda paylaş

isiran adamin cezasinin seyir zevki gibi sacma bi bahaneyle ertelenmesini istemek acayip bi kafa. ki ilk vukuati da degil yani daha onceden de yedigi bok. o sacmaligi bu kupada yaptiysa cezasini da bu kupada cekmesi gayet normal.

cezanin agirligina uzunluguna vs gelirsek, sirf tekrar eden bi olay oldugu icin bile normal hatta az bile. sagi solu isiracak kadar kendine hakim olamiyorsa gitsin tedavi olsun bi zahmet. sinirlendiginde rakibe tekme atmak, dirsek atmak, itmek baska bisey isirmak bambaska bisey ve ilk yapisi da degil yani. bence bi daha yapar yine aynisini bu dengesiz. umarim o zaman daha buyuk ceza verirler lel
Sosyal ağlarda paylaş

İlk attığın mesaj bu, forumun (PZero hariç) en saçma futbol argümanı:

Oski said:

chiellini'yi isirinca canim acidi mi? hayir.
chiellini'nin cani acidi mi? hayir.
suarez, ban yiyince dunya kupasinda 2-3 tane daha guzel gol, cekismeli mac izleme imkanimiz azaldi mi? evet.

Sonradan kullandığın bazı ifadeler "ben avukatım kasmayın hehe, bu işi bilmiyorsunuz, başkalarının işine bulaşmayın (ne alakaysa), YAŞ KAÇ" gibi ofansif ve boş şeyler. Kuru kuru "özür" yazmakla olmuyor, özür diler gibi davranabilmek önemli. "Ayh özür dilerim sizin gibilerle bunlar tartışılmazmış..." demek özür dilemek değildir, aksine kendince aşağılamaktır. Adam gibi "özür dilerim ben biraz bencilce düşündüm herhalde" yazmayı becerebilsen kimse üstüne gelmez.

En son vardığın nokta "ben Suarez'i savunmadım, savunacak olsam cezanın ertelenmesi yönünde savunurdum" şeklinde olaya akademik bakar gibi saçmalayan bir geri vites.

Bütün bunların sonucunu "siz arkadaşsınız ondan bana dalıyorsunuz, yoksa ben en haklısıyım ki" olarak çıkarıyorsan, vay haline yav. Yazık cidden. Küçükken daha olgundun eheh.

Ekmek parası kazandığın ve ter akıttığın bir yerde biri gelip sana VANDALLIK seviyesinde bir faul yapıyorsa bunun cezasız kalması, hele ki üç beş ergen iki tane daha PES golü izleyecek diye cezasız kalması, gerçekten insanlık dışı bu arada. (Erteleme falan diye lafı çevirme şimdiden söyleyeyim, cezanın doğrudan verilmemesi hiç verilmemesiyle aynı şey. Burada yaptıysa burada çekecek.)
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

iki kere bu gereksiz tartisma icin ozur dilememe ragmen bana salak, esek ve insanliktan cikmis diyen tiplere karsi bana yuklenmenizi arkadas olmaniza falan veriyorum, ne diyim.

Futbol'da takilinmazmis hakkaten.

ben %99 futbolda takiliyorum en marjinal, radikal fikirleri olan ve en cok sevilen uye olmama ragmen.
Sosyal ağlarda paylaş

On his official website, the Juventus defender wrote: “Now inside me there’s no feelings of joy, revenge or anger against Suarez for an incident that happened on the pitch and that’s done.

“There only remains the anger and the disappointment about the match.
“At the moment my only thought is for Luis and his family, because they will face a very difficult period.
“I have always considered unequivocal the disciplinary interventions by the competent bodies, but at the same time I believe that the proposed formula is excessive.
“I sincerely hope that he will be allowed, at least, to stay close to his team-mates during the games because such a ban is really alienating for a player.”
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...