Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

amazon.com sipariş ??

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

hmmm yok ya donanım parçası için dedim, ekran kartı falan. normalde amerika gümrük vergi oranı 20% görünüyor, amazon 20% nin altında bir rakam ekliyor emin olamadım ondan dolayı. sanırım 16% fln ekliyor.

ekstra bi ödeme falan çıkarsa seni bilgilendirip çekiyolar kartından acımadan.
Sosyal ağlarda paylaş

pulkas said:

https://www.google.com/maps/place/200+S+Roselle+Rd/@42.102903,-88.077875,3a,90y,291.13h,58.2t/data=!3m4!1e1!3m2!1sRzdzO3hkHL6YE4PRaz1nHg!2e0!4m2!3m1!1s0x880fa432dffb6e85:0xa850d980abe38ecd

Arada bi patika var gibi.Oradan gidiliyo heralde arkadaşının evine.Not düş, patika var eve ota sürtüp çizdirmeyin sağınızı solunuz.

ne güzel yerde oturuyormuş allahsız
Sosyal ağlarda paylaş

Bende şunu merak ediyorum;

Mesala sen evga kart istiyordun. Kartta bir problem çıktığı zaman USA'ya garantiye yolladık diyelim. Burada sorun yok ptt 40tl ye yolluyor. Fakat ürün evganın eline geçtikten sonra tamir veya değişim işlemi gördü diyelim. Sana geri yollayacağı zaman kargo adresi olarak USA'dan bir adres istemiyor mu? Hadi diyelim istemiyor, kargo ödemesi sana ait olarak TR ye yolluyor diyelim. Bu yolladığı ürün tekrar TR gümrüğüne takılacak. Sende yeniden fiyatı üzerinden vergi mi ödüyorsun nasıl oluyor acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

200S ROSELLE RD
INVERNESS, IL 60067-5858
United States

chicago dimi burası :) çok pinpirikliyim de

inverness diyor. chicago olması önemli değil dsdsf, amerika'daki bir adres olsun da.

hatta in-store pickup da arkadaşın adrese yakın bestbuy varsa eğer sitede zip kodunu aratıp bulabilirsin yakın mağazayı. sipariş verirken teslim alacak kişiyi yazıyorsun, mağazadan gidip alabiliyor.

kargo istersen en geç 10'una teslimat yazıyor.

newegg'te türk kredi kartı geçmiyordu bildiğim kadarıyla
Sosyal ağlarda paylaş

newegg'de Türkiye'den k.kartı çalışıyor olması lazım.

You can pay the bill with any international credit card, but the address shipping must be an address of the US.

Ancak provizyon aşamasında çalıntı kart olması şüphesiyle k.kartının ön ve arka yüzünün resmini çekip göndermen gerekiyor sanırım. Tigerdirect.com bana öyle yapmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Bende şunu merak ediyorum;

Mesala sen evga kart istiyordun. Kartta bir problem çıktığı zaman USA'ya garantiye yolladık diyelim. Burada sorun yok ptt 40tl ye yolluyor. Fakat ürün evganın eline geçtikten sonra tamir veya değişim işlemi gördü diyelim. Sana geri yollayacağı zaman kargo adresi olarak USA'dan bir adres istemiyor mu? Hadi diyelim istemiyor, kargo ödemesi sana ait olarak TR ye yolluyor diyelim. Bu yolladığı ürün tekrar TR gümrüğüne takılacak. Sende yeniden fiyatı üzerinden vergi mi ödüyorsun nasıl oluyor acaba.

evganın garantileri global diye biliyorum ayrıca artık türkiyede dist. olması gerekiyor. eğer garanti globalse ve türkiyede dist. varsa senin müşteri olarak amerikaya göndermene gerek yok. dist'e verirsin, onlar gereğini yapar. evga'nın supposedly premium customer servisleri var, bu konularda son derece yardımcı olurlar diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Nereden alacaksan al acele et hatta sttiret.Amerikada bile olsa bu kargo işleri otomatik işler değil.İnsan var doğasında.Kargon gecikirse hepsi gg olur.

2 sene önce amazondan cowon mp3 player aldım.auburnde bi arkadaşa kargolattım.2 hafta sürdüydü kargo.Unuttuğum bi eyaletten auburne kadar bütün eyaletleri cadde cadde sokak sokak dolaşıp gitti alet auburne.

İmkanın varsa parayı arkadaşına gönder dükkandan kendi alsın.Yada sen buradan öde o gitsin alsın vs vs.2 gün kargo için çok riskli.

http://www.bhphotovideo.com/c/search?Ntt=sony+alpha+a6000&N=0&InitialSearch=yes&sts=ps

Bu adamlarda da sadece grisi kalmış.Siyahı bitmiş backorder olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

evet onlarda da kalmamış

ulan dün amazon'da vardı daha önce aldım en garanti yer orası diye oradan alırım diye düşünüyordum dün kredi kartı kesildiği için sipariş vermedim bugün giriyorum yok
şansa bak ya

olmadı onu deneyeceğim ancak onun da bebeği oldu, o yüzden oraya gittiler. çok darlamak istemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

@bıngıl

international warranty lerin hiç biri USA'yı kapsamıyor diye biliyorum ama belki evganın ki farklıdır. USA/Canada yı farklı bir dünya gibi tanımlanıyor. EU'dan alınan ürünler international garanti kapsamında TR de geçerli oluyorda USA'dan alınanlara EU da hiç bir yer bakmıyor diye biliyorum.

Yani Apple bile zorlu center'da USA'dan alınan ürünlere yardımcı olamıyoruz dedikten sonra düşünür oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

USA/Canada farklı evren tanımlaması bitsin artık.
İşte kargo tutarı önemli değilde, geri paket döndüğü zaman muhtemelen servisten geldiğine dair yazılar içeren bir belge olacaktır ancak bunu bizim dünyadan bi haber gümrük görevlilerine nasıl izah ediyoruz orası şüpheli ^^^

Muhtemelen şöyle olur; amazon faturasında zaten ürünün TR vergisini ödediğin gözükecek. Vergisi ödenmiş bir ürüne ikinci kes ödetmezler herhalde. Her şey ingilizce olduğu için gidip kendimiz teslim alarak durumu izah edecez muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

evet onlarda da kalmamış

ulan dün amazon'da vardı daha önce aldım en garanti yer orası diye oradan alırım diye düşünüyordum dün kredi kartı kesildiği için sipariş vermedim bugün giriyorum yok
şansa bak ya

olmadı onu deneyeceğim ancak onun da bebeği oldu, o yüzden oraya gittiler. çok darlamak istemiyorum

abi arka sayfada anlattım işte. bestbuy'dan sipariş ver, store pickup seç, arkadaşına yakın mağazadan bi kimlik gösterip, teslim alsın
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bu amazon şöyle bir şey yapmış.

Please note: The sales tax indicated on the checkout form is an estimate. The sales tax ultimately charged to your credit card will be calculated when your credit card charge is authorized and will reflect applicable state and local taxes.

Please note: The sales tax indicated on the checkout form is an estimate. The sales tax ultimately charged to your credit card will be calculated when your credit card charge is authorized and will reflect applicable state and local taxes.

alacağım alet şu anda tax göstermiyor. Estimated diyor tabi ama böyle bir açıklama var.

Bu da sanırım aga texas'tan gelse mal kredi kartında sana geçiririz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...