Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk kimliği

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Feamer hangi gruba mensup olsam da grubun başarılarını kendime maletsem de gururlansam diye düşünmüş, fenerli bjkli mhpli vb. olmak yerine tümden Türklüğü ve Türkün gücünü seçmiş.

Nigger ise kof milliyetçilikten bıkmış biri olarak insanlığın ırklar üstü olması gerektiğini savunuyor özetle. Çatışma mikro düzeyde abuk subuk tarihi anekdotlarla dönse de bu minvalde.

E çocukluktan beri yapıştırıcı etmen ulus devlet Türklük vb. diye büyüyen bizlerde de refleks yapıyor, anti Türkçü damgası yiyor nigger. Böyle olunca Feamer hükmen kazanmış sayılıyor ama kendi sorduğu soruların cevaplarını bile beğenmeyince omit ediyor beni bu kızdırıyor en çok. Bir de daha "Türk" ama Türkçesi Nigger'dan kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşlar,

konu gayet basit ama verilen bilgileri okuyan dinleyen için basit, aksi halde temelsiz çıkarımlar yapıyorsunuz.

adamlar gitmiş araştırma yapmışlar, arkeolojik bulgular ile bazı sonuçlara varmışlar ve son araştırmalara göre bazı genetik bulgular veriyorlar.

buraya kadar konunun gayet anlaşılabilir olduğunu düşünüyorum

her hangi bir ideolojik veya siyasi bir unsur yok. antik yunan veya roma yerine adamlar asya da çalışmayı seçmişler ve "yeni" bir şey bulmuşlar

anlaşabildiğimizi umarım.

ok ise devam ediyorum.

şimdi ben bu programı seyrettim, ve istedim ki haberi olmayanlarda izlesin, zira adamlar benim daha önce bilmediğim şeylerden bahsediyorlar.

sonra ek yapıyorum ve diyorum ki, bu programda öğrendiğim bilgiler ışığında alp-elf ve odin-türk tezleri daha olası hala geliyor ve burada iki yazılı makale paylaşıyorum.

sorun ise şu, nigger rumuzlu şahıs, verilen bu bilgileri okumadan, kafasında kurduğu, boklu boklu gezen kabileti white süpermarsi yapma gayretlerin set çekeceğim kutsal zihniyeti ile haçlılar gibi silahlanması. ama 4,5. haçlı seferi gibi güdük argümanlarla saldırmayı seçtiği için ortaya böyle bir garabet çıkıyor.

şimdi soru?

burada kim siyasi ve ideolojik davranıyor?

bilimsel bir araştırma için yapılmış bir program ve buna karşı akla hayale gelmeyecek argümanlar ile potpuri yaparak saldıran bir don kişot: nigger of the sand

"odinin türk olduğunu iddia edemezsin"

ben etmiyorum zaten, o iddiayı ve daha fazlasını adam 18yy da isveçte yapmış.

bu konuna özelinde üzerinde durulması konusunda altına çizdiğim husus ise saga lar da geçen odinin gittiği veya geldiği turkland neresi ve/veya kimler

not: odinin sarışınlık ile bir alakası yok bu arada, alp-elf olayı ile alakalı ama o tez benimde çokça desteklediğim bir şey değil bu bulgular ile en azından o makale sonlara doğru biraz şişirme olmuş...
Sosyal ağlarda paylaş

ahahahah gold direk koskoca tarih bilimini yerle yeksan etti
dinozorlarda aslında yok karşim, onları biz yarattık, hep mastürbasyondan bunlar işte. Neye yaransak neye benzesek nerden geldik diye kendimizi tatmin edelim diye uydurulmuş şeyler hep
dünyada düz zaten
http://pbs.twimg.com/media/DJY7EC8WAAAMXtt.jpg
(tu)

Da konu o değil, konu bir tarafın elinden geldiğince kibar bi şekilde bişiler ortaya koyması, diğer tarafın popilist ve dindar bir şekilde ona saldırması aslında. ne üslubu üslup ne lafı laf. Wikiden öğrendiğiyle doktora yapmış insanları beğenmiyor falan, tam bir çomar.
Mantık yürütmeyle, kendinden başka herkesi hor görmeyle tarih yapılır falan zannediyor.

Burda hata feamerın çomarlara cevap vermesi, ülkede %50 var o şekilde, hangi biriyle uğraşıcaksın yani. O bizim kalbimizi çaldı, çalıyor ama yol yapıyor falan de geç.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Da konu o değil, konu bir tarafın elinden geldiğince kibar bi şekilde bişiler ortaya koyması, diğer tarafın popilist ve dindar bir şekilde ona saldırması aslında. ne üslubu üslup ne lafı laf. Wikiden öğrendiğiyle doktora yapmış insanları beğenmiyor falan, tam bir çomar.
Mantık yürütmeyle, kendinden başka herkesi hor görmeyle tarih yapılır falan zannediyor.

Burda hata feamerın çomarlara cevap vermesi, ülkede %50 var o şekilde, hangi biriyle uğraşıcaksın yani. O bizim kalbimizi çaldı, çalıyor ama yol yapıyor falan de geç.

abi ilk paragrafı okurken feamere çomar mı diyon sen o kadar da ileri gitmeyek diye içimden geçirdim. meğer niggere diyormuşsun.
ben hayatımda böyle başarılı işlenmiş plot twist görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

bütün dünyada, konu ile araştırma yapanların kabul ettiği bir husus var, cuman/kıpçak denen adamların sarı olduğu. ha biri arilerdendir diyor öbürü başka bir şey ama sarı olduğundan hemfikirler çünkü ariciler bizdedir diyor bunlar

burada nigger devreye giriyor ve diyor ki, kumanların sarılığı, slavlardan gelmiştir!!! yani bu o kadar abes bir şey ki, tarihi falan geç matematik olarak bile şablonu koyamıyorsun

ve 4-5 sayfa bu muhabbet konuşuluyor

ha abes diyorum ama gerçek olma ihtimali de olabilir zira asya tarihi dediğimiz zaman ne kadar araştırma yapılırsa o kadar çok yeni bilginin ortaya çıktığı bir saha bu yüzden neye dayanarak böyle bir çıkarım yapıyorsun diye soruluyor ve suark ile tartışması da böyle başlıyor

efendim, sarılık avrupadan çımıştır veya baltık orijinlidir. hadi kabul edelim bunu ve bildiğimiz diğer bilgiler ile eşleyelim.

keltler avrupaya dışardan geldikleri biliniyor mu?
-biliniyor ama avrupada bulgu olarak ortaya çıkış tarihi: The Urnfield culture (c. 1300 BC – 750 BC) wikiye göre nerden çıktıkları bilinmiyor. avrupalı avam için bu kadarı kafi, sıradan kitap ve pop-tarih yayınlarında daha derine inmezler, aksi yayın varsa bulun koyun

ama şöyle bir harita var aynı sayfada konu hakkında bilgisi olan çıkarım yapar zaten,

Approximate historical map of the spread of the spoke-wheeled chariot, 2000–500 BC
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/Chariot_spread.png

ve keltlerin sarışın olduklarını not düşmeye gerek yok, kızıl da ağırlıklı, hatta bütün kızılar kelt veya öncesi kökenli bile olabilir, türkiye dahil

şimdi baltıkta çıktıklarını kabul ettik ve bunu keltler hakkında kabul gören bu bilgilerimiz ile eşleyelim.

yani afrika veya asyadan birileri gelmiş ve baltık bölgesi veya çevresine yerleşmiş.

asyadan gelenlerde bunlardan türediği için, en eski avrupa kelt buluntuları + sarışın mutasyon için gereken zamanı ekleyerek bir tarih bulursak ki, benim o süre için bir fikrim yok ama bir sayı bulursak acaba bu sayının denk geldiği zamanlarda, baltık bölgesi için insanların mutasyona uğrayacak kadar yaşayabilecekleri bir ortam sağlayacak şartlarda mı olacaktır. zira keltlerin bu alanlardan geçerek orta avrupa yerleştikleri de biliyoruz. niye oralara değilde buraya yerleşmişler diye her halde ortaokulda öğretmiş olmaları gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

olm nalakassı var ya
merak bu, türk olmak zorundada değilsin zaten merak etmek için.Şurda bi topik açıp aborjinlerle ilgili bilgi paylaşsan gelir okur hatta yorum yazarım gene aynı şekilde.

Olay X konusuna fanatik bir şekilde saldırmakla alakalı.
Gizli ırkçılar da işte böyle belli oluyorda neyse artık.

Bu arada Feamer haksızda olabilir ama mesele o değil yani heh.
Lancelion said:

bu topic yuzunden hem pati'den, hem turkculukten sogudum

neyse artik biz de vatanseveriz falan der oyle idare ederiz
Sosyal ağlarda paylaş

<3
<3
GSS konusunda çok haklıydın bebişim, bu arada görsele yorum yapmadın ama ben yarım saat güldümdü gördüğümde.
goldbären said:

Suark said:

abi ilk paragrafı okurken feamere çomar mı diyon sen o kadar da ileri gitmeyek diye içimden geçirdim. meğer niggere diyormuşsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak hala Keltler disaridan gelmistir diyor. Disaridan geldikleri falan yok, Kelt urheimati Avrupa'nin tam gobegindedir, haritasini da koyduk. Mo 2000'de Kelt diye birsey yok, koydugun harita Kurgan hipotezine gorehint-avrupa dillerinin yayiliminin bire bir ayni haritasi. Keltler'i gostermiyor orada.

Karsimda tutunamayip, 3. kisilere beni ezik ezik kotuleyerek, yanlis ozetler gecerek, sanki izlenimlerini tarttismadan degil de senin soyledigin son sozlerden edineceklermis gibi yirtiniyorsun hala. Ben Kumanlar sadece Slavlar ile karisarak sarisinlasmistir demedim (ki yine de mumkun). Seni kac kere de duzelttim bu hususta. Hala UTANMADAN straw manliyorsun beni. Art niyetli, cirkef bir insan yapar bunu.

Suark da seninle ayni tier, belli ki hincini alamadi hala yanci olarak firliyor ve 3. kisilere benim comar oldugumu soyluyor, wikipedia profesoru diyor bana kendi benden fazla referans vermisken. Wikipedia okumak ayip birdey degil tabi ki. Ama bunu ithammis gibi soyleyen kisinin de kendi icerisinde bir tutarliligi olsun.

Feamer said:

olm siz ayda yılda bir geliyorsunuz konuya, ben nigger ile 30+ sayfadır muhatap oluyorum, tabi böyle olunca ciğerini biliyor insan, neyi niye kime neden demiş, tabi bazen sinirlerniyor işfa ediyor falan niyetini veya bilinç altı dayanamıyor artık

Ilk sayfada da beni tanidigini iddia ediyordun, 30. Sayfada zaman icerisinde tekrar ede ede kendini inandirdigin bir yalana donustu bu. Ithamlarin da, kisilik tahlillerin de isabetsiz. En cok da karsindakinin duygusal yatirimlari olmayisi, tutup yakalayabilecegin bir kutsali, zayifligi olmayisi kudurtuyor seni. Eskiden Kurt, Ermeni falan derdin heralde onlarin tutmadigini anladin ugrasmiyorsun artik. Malesef "nigger soyle haksiz, boyle agzinin payini verdim, boyle cigerini biliyorum" diye ozet gecmelerinin karsindakiler uzerinde de bir etkisi yok. Acizce kendi kendine moral asilamaya calisiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Suark said:

di mi la ahah
konu da zaten twisting nether olmuş.
bu durumda bu olaya plot twisting in twisting nether diyelim bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

olm siz ayda yılda bir geliyorsunuz konuya, ben nigger ile 30+ sayfadır muhatap oluyorum, tabi böyle olunca ciğerini biliyor insan, neyi niye kime neden demiş, tabi bazen sinirlerniyor işfa ediyor falan niyetini veya bilinç altı dayanamıyor artık

ben hepsini okuyorum başından beri. niggerın bi antitürk ajandası varmış gibi bi saçma bi önyargıyla yazıyosun. daha düzgün bi cevap verdiğini görmedim. adam gibi tartışamıyosunuz ama suçlusu sensin
Sosyal ağlarda paylaş

yo nigger kendi söylüyor zaten ben farz etmiyorum

son mesajı ortada daha adama nasıl düzgün cevap vereyim

1000+ sayfalık külliyatı tekrar mı yazayım, konu başlığı hoşuna gitmediği zaman random arama yapıyor ortaya bir tez atıyor, sonra "vay bana cevap ver" böyle bir mantık yok kusura bakmayın

saçma iddialar cevapsız kalınca birde havaya giyor

said:
Bak hala Keltler disaridan gelmistir diyor. Disaridan geldikleri falan yok, Kelt urheimati Avrupa'nin tam gobegindedir, haritasini da koyduk. Mo 2000'de Kelt diye birsey yok, koydugun harita Kurgan hipotezine gorehint-avrupa dillerinin yayiliminin bire bir ayni haritasi. Keltler'i gostermiyor orada.

gerekli açıklamayı ilgili mesajda yazdım zaten

hadi diyelim tamam öyle olsun,

avrupada sarınların ortaya çıkmasını anlat keltlerden bağımsız olarak veya dahil?
Sosyal ağlarda paylaş

Senin fikirlerin kulliyattan falan degil ki, "Avrupali yazdiysa yalandir" seklindeki bir kemik beyinliligin arkasinda ne gibi bir kulliyat olabilir? Nerede onemli birsey sorsam gormemis rpsi yapiyorsun, dikkati baska yere cekecek sekilde yaziyorsun. Iskitler'in dili ve dini konusunda hicbirsey soylemedin, ben kac kere tekrar ettikten sonra "cevabi sundugum kaynaklarda git bak" dedin. Insan lafi acildi diye bir ozet gecer en azindan, ben senin yalan ithamlarini her seferinde Bilale anlatir gibi duzeltiyorum mesela. Kuman ve Kipcaklar hakkinda Asya'da yapilmis tasvirleri sordum sana insan gibi, 2 kere hem de. Sonra bicak gibi kesildi bu konu niyeyse.

Keltler ile sarisinligin ortaya cikisinin ne alakasi var simdi? Keltler mi icad etmis sarisinligi? Neden Keltleri anlatmak zorundayim, konumuzla ne ilgisi var? Teoriye gore sarisinlik ortaya ciktiginda Avrupa'da zaten hint-avrupa kulturu yok, cok sonra oluyor bu gocler.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse ne, hiç uğraşamayacağım, son sayfa israflarının öncesinde bu paylaşım vardı

Feamer said:

https://www.youtube.com/watch?v=yZMPMP4Vex8

bu güzel bir program olmuş, konunun önceki sayfalarında değinilen bir çok konu için referans olacak olması ise yine benim için artı B)-

ek yapayım,

içerik için bir indeks yapıp öyle paylaşayım diyordum ama tekrar dinlemeye fırsat olmadı ama kabaca biri arkeolojik diğeri genetik bulgular ile açıklama yapıyor

ha bir ek daha yapayım bu videonun ışığında, bu anlatılanları değerlendirmek daha kolay olur, gerçi açılış iddiası ile yazı çelişiyor ama gelişme kısmında paralellikler var ve yazının ele aldığı kısımlar dikkate değer, üstelik bir çoğunun çıkış noktasının iskandınav araştırmacılar olması ise ayrı bir konu,

ALPLAR VE ELFLER: TÜRK VE İSKANDİNAV DÜNYALARINDA KAHRAMANLIK OLGUSU
http://www.altayli.net/alplar-ve-elfler-turk-ve-iskandinav-dunyalarinda-kahramanlik-olgusu.html
https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=http://www.genelturktarihi.net/wp-content/uploads/2012/06/Alpler-ve-Elfler.pdf&hl=tr
Sosyal ağlarda paylaş

diğer taraftan, müptezelin birini ciddiye alıp cevap verme gayreti içine girersen eğer

ama alakasız bir konuda alakasız bir tartışmanın içinde bu kadar uğraşmak ciddi boş zaman gerektiren bir durun

Where the Celts originally came from
https://www.irishcentral.com/roots/history/where-the-celts-originally-came-from
said:
The story of the Celts began 5,000 years ago in the nomadic steppes of Central Asia when the Kurdan people tamed the horse and then began a southward trek first into the Caucasus (Around 2400 BC) where the Indo European culture emerged, then into Anatolia from whence arose the mighty Hittite empire and then finally around 1800 BC into the Baltic regions, into what is now Eastern and Central Europe where the Unetice culture began.

http://www.eupedia.com/europe/celtic_trivia.shtml

said:
The ancient Celts were a branch of the Indo-Europeans, an ethnico-linguistic group that also included Germanic, Slavic, Greek and Indo-Iranian people. From their homeland in the Pontic-Caspian Steppes, the Proto-Indo-Europeans went to conquer most of Europe, Central Asia and South Asia from 4000 BCE onwards thanks to the advent of the Bronze Age in the North Caucasus. => See the History of the Indo-Europeans for more details.

Proto-Celtic people arrived from the Balkans to Central Europe around 2500 BCE. Equipped with horses and superior bronze weapons, the Celts quickly conquered Western Europe, from Iberia to the British Isles.

A meeting of civilisations: The mystery of China's celtic mummies
said:
Solid as a warrior of the Caledonii tribe, the man's hair is reddish brown flecked with grey, framing high cheekbones, a long nose, full lips and a ginger beard. When he lived three thousand years ago, he stood six feet tall, and was buried wearing a red twill tunic and tartan leggings. He looks like a Bronze Age European. In fact, he's every inch a Celt. Even his DNA says so.

But this is no early Celt from central Scotland. This is the mummified corpse of Cherchen Man, unearthed from the scorched sands of the Taklamakan Desert in the far-flung region of Xinjiang in western China, and now housed in a new museum in the provincial capital of Urumqi. In the language spoken by the local Uighur people in Xinjiang, "Taklamakan" means: "You come in and never come out."

ayrıca: https://www.forbes.com/sites/kristinakillgrove/2015/07/18/these-red-haired-chinese-mummies-come-from-all-over-eurasia-dna-reveals/#1de8391b3e2c

Indo-European migrations
Indo-European migrations[2] were the movements of peoples speaking Proto-Indo-European language, who departed their homeland at the Pontic-Caspian steppes spreading throughout Europe and Asia.

Scheme of Indo-European migrations from c. 4000 to 1000 BCE according to the Kurgan hypothesis
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/IE_expansion.png

avrupa kültür evreleri için
http://www.dorsetgrove.co.uk/OriginoftheCelts.htm

said:
Tumulus Culture

Around 1600 BCE the Únětice culture started to change. The most visible are the changes in the burial rituals. The flat graves disappeared and round burial mounds, from which this culture derived its name, became fashionable. This habit was probably introduces by migrates from the steppes in the east.

http://www.ox.ac.uk/news/2015-10-07-does-celtic-art-have-links-asia

said:
Does Celtic art have links with Asia?
An Oxford University-led project is documenting the spread and influence of Celtic art.
One of the most intriguing questions researchers hope to answer is whether Celtic art had links into the wider Eurasian world. Until now, this material has mainly been analysed in terms of its European stylistic development, but the research team is now broadening its scope to look at the relationship between Celtic art and Iron Age art in the Eurasian steppe. They will be looking at a group of artefacts in excavations and museum collections that are traditionally described as ‘Celtic’ because of their use of spirals, circles, interlaced designs, or swirling representations of plants or animals.

kapanış
https://www.youtube.com/watch?v=6kNPB8nHZE8

ne oldu şimdi?
büyük büyük atıyordun?

sana diyorum ki baktığın yerlerde yazmaz, yazmıyorlar, anca o seviyenin üstünde konuşuluyor bu konular. şükür şimdi internet varda kolayca insanlar yazıp okuyabiliyor

bu arada linkerin toplamı resimler dahil 60+ sayfa yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...