Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Darkest Dungeon

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

ne alırsan içeride kullanıyorsun, kullanmadığın çantada kalıyor, çıkarken her parça için sana bir kompanse veriyor (atıyorum meşale başına 15 gold gibi).

girerken uzunluğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. buildi göz önünde bulundurmak gerekiyor. trinketlerini 50 torch altı için toplayabilirsin mesela veya 50 torch üstü olabilir. torch seviyesi double edged sword. zorluk arttırıp azaltmak için. ne kadar zor, o kadar çok loot. ne kadar kolay o kadar az loot.

camp varsa ortalama uzunlukta demektir (ki camp itemı veriyor)
iki camp varsa BAYA uzun demektir.

çantayı doldurursanız içeride bir şeyleri atmak veya içerideki lootu alamamak gibi sorunlar var.

ben kısa görevler için 8 yemek, 5 torch gidiyorum (kamp olmayanlar), 1 er tool, 2 kürek, 1 anahtar.

1 kamp varsa 12 yemek, 8 torch, 1 er tool, 3 kürek, 2 anahtar (bu düzen baya overkill aslında, hep yemek ve torch artıyor, ama güvende olmak için alıyorum işte)

interactlerde bandage vs. kullanarak loota çeviriyorsun, denk gelmezse patlatıp içerideki lootu alıyorsun.

http://darkestdungeon.gamepedia.com/Curio

burada interact ve sonuçları var
Sosyal ağlarda paylaş

yok geçmiyor.ben mesela short campaign ise 8er alıyorum meşale ve yemekten.medium ise 12şer alıyorum.

tabi meşaleyi fazla almamın sebebi grupta warrior of light perki olan elemanlarımın olması.zor bi kapışmaya girince light seviyesini hemen 75in üstüne çekmek için.

buarada çeşitli grup buildleri var oyunda.hatta o düzeni kurduğunuzda o düzen için bi isim çıkıyor.

mesela benim lead grubum crusader-highwaymen-bounty hunter-vestal
''jack of all trades'' diye geçiyor.sanırım bu tarz isim alan buildler daha balanced sayılıyor.ilk başladığınız grupta ''usual suspects''diye geçiyor
Sosyal ağlarda paylaş

karanlıkta oynayacaksan deli gibi healer olacak veya dua edeceksin. moblar çılgın çılgın critliyor çünkü asdasds. grubun güncel durumuna göre karanlık/aydınlık arasında geçiş yapıyorum ben genelde özel bir grup kurmak yerine. stress yoksa, hpler 80% üzerindeyse karanlık giriyorum combata, baktım grup patates oluyor, stressler yükselmiş o zaman aydınlığa kayıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

perk mu quirk mi neyse adı işte onlar etkiliyor stressi etkili bir şekilde. örnek olarak collector unholy ise ve crusader'da unholy korkusu var ise herkesten 20% daha fazla stress dmg yer. aynı şekilde trinketlerde sebep olabiliyor buna.

bugün çok pammuk bir run yaptım low levellar ile. mesela bu runın 70% i falan zifiri karanlıktı. scout ettiği sürece, grup sağlam oldukça deli gibi loot alınabiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

abi occultist-healer early acccessde kaldı ehueh öyle durumlara düşürür şimdi, hani bleed ilerde tamamen sürklase oluyordu, vestal gimpeddı, arbalest yoktu, healler critleyemiyordu falan

şimdi yavrum vestal critleye critleye stressi de azaltsın, arbalest özel campıyla partyi kafadan %40 hp heallasın meallasın

occultist kullanıcaksanız bleed resist classlardan oluşmuş dodge partisi lazım, işte helliondu grave robberdı yaptığı şeyin yanında bleedi de atan skilleri olanlar var hede

yoksa 5. 6. level dungeona gelince o bleed bir kere stacklasın direk self-pwm huehue
Sosyal ağlarda paylaş

e iyi de abi saçma sapan healler çıkıyor işte. ben level 2'de 30 küsür heallediğim oldu. risk-gain direkt. bi de occultist'in kiti çok iyi. mark + pull inanılmaz iş yapıyor grupta. belki yanına arbalest verilebilir rngyi yumuşatmak için ama ben bir türlü ısınamadım arbaleste.

occ - abo - hell - bounty falan akıyor mesela. deli gibi kontrol + kamyon gibi üzerinden geçiyor direct dmg ile.

abo duruma göre stun-blight veya turn-rake akıyor.
hell direct dmg veya target'a göre bleed'e dönebiliyor.
bounty direct dmg / stun / shuffle-move
occ move/heal/mark

abo yerine hound
bounty yerine crusader'da akıyor

nedense grave digger, high, jester o kadar etkili gelmiyor. çoğu senaryoda öldürmek, süründürmekten daha iyi olduğu için herhalde.

jester falan çok iyi yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
mini-expansion gibi bişey getirmişler

yeni class gelmiş, partyde bulunması inventoryi genişletiyor ve lootun arasından extra trinket çıkartıyor, karşılığında damage'ı nerdeyse yok ama buffları fena değil

stagecoach'ı geliştirip yüksek level herolar alabiliyorsunuz, hero limiti de büyütülmüş

lootların belli bir bölgeye özel olması gitmiş (deed için wealda gitmek gibi), ve lootları kendi aralarında exchange edebilme gelmiş

şimdi aklıma gelmeyen bikaç özellik daha var baya güzel olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...