Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allaha inanmamak

desertt

Öne çıkan mesajlar

vivavale said:

aquila said:

adamlar az once yorungeye roket oturttu, ilk insan ademle hava konusuyoruz forumda.

abi kendi beceriksizliğimizi dine bok atarak kurtaramayız bence. zira yörüngeye roket oturtmayın diye bir yasakla karşılaşmadım. sorry

dinlerin evreni açıklamadaki beceriksizliğini o roketi oraya oturtan insan oğluna bok atarak kurtaramazsın. cevabını dini kitaplardan daha fazla evrensel gerçek içeren komedi versin:

http://www.youtube.com/watch?v=OZuAE2vRN-A
Sosyal ağlarda paylaş

amerika birleşik devletlerinde milli hasılanın neredeyse yüzde 20'sini sağlık harcamaları oluşturuyor ne merakından bahsediyorsunuz. kim inandırdı insanları böyle idealist bilim adamı masallarıyla yahu. aklım almıyor. beyaz önlük giyip çerçevesiz gözlük takan tıraşlı ak saçlı peygamber oluyor. tıp sektöründeki bir şirketin ceosuyla finans şirketinin ceosu arasında bir fark olduğunu mu düşünüyorsunuz cidden? çok iyi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzay çalışması yapmasınlar kardeş. Onun yerine mısır'daki gibi karıları öldükten sonra ne kadar süre tecavüz edebileceklerini tartışsınlar. Veya mars'a gitmenin haram olduğunu konuşsunlar. Bunlar dünyanın açlık sorununu çözmek için daha faydalı.

Ciddiye alıp okuyan sanki afrikanın market alışverişi bütçesi kesilerek roket yapıldığını sanacak sdf.

edit: Haa tabi bu arada şunu da unutmayalım. Eğer Amerika'da bizde olduğu gibi sağlık yerine imam bütçesi çok yüksek olsaydı bizim gibi iyi bir konumda olurlardı :F

Arkadaşımın lisede tanıdığı bir çocuk "ben uzayda rakı içtim abi" diye dayatıyordu. O aklıma geldi resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

olm yine neler saçmalıyorsunuz lan. hepimiz az çok okula gittik yani zevkimizden gittiğimiz kadar gittik bari geçimimizi de sağlarız yeadan da gittik.

müzik yapan para almayı reddetsin mi
mimarlar para almadan mı inşaat sektöründe dolansın
doktor gelen hastasına borcun yok kardeşim =)) mi desin

kominis minisinz lan yoksa
Sosyal ağlarda paylaş

dincilerin üfürmelerinin kuran kaynaklı olmadığını bir idrak, daha doğrusu "söyleye" bilseniz bu konular daha rahat olacak,

inanmaya bilirsiniz, bu sizin sorunuz ama vicdanınızı rahatlatmak için yalan yanlış argümanlar ortaya atmanız elem verici...

işin garibi, kuranın metni ve anlamı ortada iken,

dinciye gidiyorsun senin inandığın din bu değil diyorsun, dinci inanmıyor

dincinin mantıksız zırvalarından bıkan adamlara gidiyorsun bunların söylediği yalan diyorsun,inanmıyor

1500 sene önce gelen bir kitabın, aya insan indirildiği bir zamanda anlaşılamaması da ayrıca analiz edilmesi gereken bir şey

geçi analiz basit, inanlar rahat ve basit olanın peşindeler

bir taraf, istediğin boku ye ben ona kılıf buldum, yeter ki yat kalk, camiye gel kalabalık olsun, tama diyor, kitleye kolay geliyor peşine takılıyor...

bunu gören diğeri, la böyle iş mi olur, bende inanmıyorum o zaman diye işin kolayına kaçıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

bilimi ilahi bir şey olarak görüyor bazıları ve bu yeni birşey değil. böyle süper zeki insanların birlikte zekalarını birleştirerek ilahi ürünler ortaya çıkardıklarını ve bu yüzden onlarda bir hikmet olduğunu düşünüyorlar.

ilahi olmasa da yaptıkları işlerin dünya üzerinde etkili olduğu ortada. ama bu demek değil ki kendini sınırlamış yeto bankacılar, mühendisimsiler, mühendisler, sanatçılar, işçiler, tacirler hele ki türkiye gibi sömürgemsi bi ülkede yaşıyorlarsa kullandıkları aletlerin teknolojisini yapanlara haşyet içerisinde bakmalı.

adamlar geleneksel olarak bilim üzerinde deli gibi çaba harcamaya motive birçok adam yetiştirebiliyor ve bu yetiştirdikleri adamları kullanacakları alanları ve kurumları da yüzyıllardır diri şekilde ayakta tutabilmiş ama yine bu demek değil ki kerpiçten evlerde oturan kavim, 3 katlı taştan evler yapabiliyorlar diye yakınındaki kavime karşı huşu içinde, taparcasına baksın. eğer kendileri de birden fazla katlı taştan güzel evler yapmak istiyorlarsa kerpiç evde doğan herhangi bir aklı başında, beyan edebilen biri gider ve taş evlere sahip kavimdekilerden öğrenir ve gelir kendi kavmine anlatır. yeterli çabayla taştan 4. katı çıkarlarsa şaşırtıcı olmaz.

ayrıca bıyığın dediği, bu güç gösterisi olayı da gayet doğru. eğer medya denen bir şey olmasa ve insanlara göstermeye güçleri yetmese uzay çalışmaları için bu kadar ödeneği oluşturacaklarına ihtimal vermiyorum. piramitlerin taş ustalığı ve mühendislik adına yapıldığını da sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

o teknolojilerin çoğu, rusya ve amerika için nazi almanyasından alıntı.

ama burada vurgulamak istediğim şey, büyük buluşlar için büyük insanlar gerektiği gibi, onlara finansman sağlayacak durumlar ve kişilerde gerekli olduğu

normal seyrinde devam eden ve ekonomik sorunların olduğu 1930 lu yıllarda, kimsenin jet motoru, gece görüşü, sonar, radar, roket, hava soğutmalı motor, uzun ömürlü aküler, bilgi işleme sistemleri vb. gibi pahalı ve fantastik şeyleri araştıracağını düşünmüyorum,
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Haa tabi bu arada şunu da unutmayalım. Eğer Amerika'da bizde olduğu gibi sağlık yerine imam bütçesi çok yüksek olsaydı bizim gibi iyi bir konumda olurlardı :F

ben sağlık harcaması yapılmasın mı demişim?
hayrına yapmıyorlar, herhangi bir kutsallığı yok diyorum.
piyasada yer alan bir sektör.

insan yaşamını kutsadığımız ve ölmekten delice korktuğumuz için tıp araştırmalarını öyle bir huşu içinde takip ediyoruz ki devletlerin ve şirketlerin manipülasyonları umurumuzda olmuyor.

ayrıca uzay araştırmaları soğuk savaşın aleni güç gösterileriydi. toplumu manipüle etmek için hala kullanılır. biz onlardan farklı değiliz bu arada. bizim amacımız da yok uydu yollayalım, savaş uçağı yapalım vs.

neden yoksulluğu kim bitirecek, açlığı kim bitirecek yarışı yok? çünkü havalı değil. diğer ülke üzerinde baskı kurabileceğin, böbürlenebileceğin bir tarafı yok.

ben ayrıca sadece abd'yi eleştirmiyorum. bu sistemin zaten kendi iç çelişkisi. yoksul ve aç yaşamak zorunda kalan insanların yaşadığı bir dünyada böyle hareketler bana şımarıklık olarak geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...