Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

H1Z1

DamienThorne

Öne çıkan mesajlar

BioHazarD said:

ek olarak bisey sorayim burda. bakiyorum mesela twitchte turkce h1z1 yayini yapanlara, hepsi kufur kafir falan...

onların kendinden izleyicisi var veya istikrarlı bir şekilde yayın yapıyorlar. Ayrıca oyuncu ile iletişim içinde olmak gerekiyor. Senin yayınlarına bakmadım pek, o yüzden yazanlarla ne kadar konuşuyorsun bilemeyeceğim.

ilk başta bir kaç h1z1 kopyası vererek milleti çekebilirsin. Öyle zort diye verme.. Mesela deki "Her yayın 1 h1z1 kopyasi çekiliş ile hediye". Kural olarak takip mecburiyeti koy o kadar.

Ayrıca milletin yayın takılıyor diye ağlamasına çok takılma. AKK bellidir 3mbit. Sen onların yayını izleyebileceği şekilde stream yapsan kafi. Tabi bir yandan yayını dinlerken bir yandan netde gezerlerse yine takılır. Bu yüzden üst sınırları zorlamak yerine 250-280k arası ideal sayılır.

BR pratiği yapıp, oranın yayınlarını yapabilirsin ilk başlarda. Orada aksiyon bol olduğundan izleyici sıkılmaz.
Yani olayın aslı izleyiciyi sıkmamaktır. Normal modda oynayıp, tüüüüüüüm çekmeceleri kontrol etmekte olmaz. Stream yapıyorsan önceliğin oyundaki arkadaş grubun değil stream olmalı. Aksi halde izleyici sayısına takılma.

profosyonel stream izleyicisi.
:P

ps: olay küfür felan değil bu arada. Şen şakrak stream yapamayan, espri yeteneğine güvenemeyen adam kolay yoldan küfüre baş vurur. Komikliğin en alt seviyesidir bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

spo olarak koyayim, biraz kisisele kaydigi icin, ilgilenen baksin

stream ile ilgili

is degistirdim, yeni is vizesinin cikmasini bekliyorum. 2 haftadir falan sabahtan aksama kadar gunde 10 saat falan yayin yapiyorum :P
ise baslayinca da yine haftada en az 3 gun, 4-5 saat yayin yapmayi planliyorum.

suan 1.5mbit ile rahat izlenebilcek sekilde ayarli onceden 2.2 idi takiliyo vs diyolardi. bende canavar sistem + upload var bosa gitmesi canimi sikiyor. twitch partner olmak lazim onun icin de izleyici lazim devamli.

ornek videolar:
616p 30fps @ 1500 bitrate
720p 30fps @ 2200 bitrate

chatle oyundan daha fazla bile ilgileniyo olabilirim muhtemelen.
yayindan insanlarla oyunda bulusup biseyler yaptigim da oldu cok.
butun sorulari kesinlikle cevapliyorum.
chat botlarim var, twitch alerts te kullaniyorum.

br ile normal mod arasinda degistiriyorum seyirci istegine gore oylama falan yaparak ama br'da hackerdan gecilmiyodu bugun mesela. sans isi biraz da ama hani fps adami oldugum icin gayet aksiyonun hakkini veriyorum genelde.

bazen skypeimdaki insanlardan kufur eden olabiliyor ama cok asiri degil ve nadiren.
tek basimayim zaten br oynarken, kendim yorumluyorum sadece.

cekilis olarak 1000 takipcide steam wallettan para cekilisi yapmayi hedef koydum, h1z1 yapcaktim ama bi arkadasim boyle daha mantikli olacagini soyledi.
o da soyle isliyor, izleyiciler her 10 dakikada bir "mermi" kazaniyor, 5 mermi ile bir bilet alinabilcek cekilise, max 10 bilet alinabiliyor.
ilk 1000'deki cekilisten sonra zaten her 250'de bir falan yaparim muhtemelen.

bir goz atabilirsiniz alttaki gorsellere, aciklamalara falan. http://www.twitch.tv/vitaefinis

pro streamlerden bir eksigim oldugunu dusunmuyorum teknik olarak.
sesim itici sanirim, o var bana batan bi.
ha bide espri, komiklik falan dogal olarak gelisiyo zaten ama "yavsaklik" derecesinde de yapmam yani.

Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaş ben ne anlatıyormuşum ya.. kaptırmış gidiyormuşum. Saçmaladığımı hissettim, yinede yazmışken göndereyim.

voice changer kullan ozaman.
h1z1 yayını yapıpta başka birşey vermek? bilemiyorum... sonuçta oyunu kazananda varsa bile arkadaşına verir. o kadar stream izledim, ilk kez böyle bir düşünceye denk geldim. Seçim sizin sonuçta..

chatle ilgilen de insanlar oyunu da izlemek istiyor. Biraz iyi oynasan, biraz muhabbetin varsa tamamdır. Streamdekilerle bulaşmak vs. ne kadar iyi birşey bilmiyorum. Kalabalık kontrolü zor, buluşalım edelim vs. derken gereksiz zaman.. Çok seyrek oluyorsa olabilir tabide fazlası bayar izleyeni. Büyük gruplara girerek zaten oyunun gerilimini öldürmüş oluyorsun bir nevi.

10 dakikada 1 bilet vs... anlıyorum devamlı takip edenlerin veya izleyenlerin kazanmasını istiyorsun ama amacı unutma. Amacın yeni izleyiciler kazanmak.

başlık seçimlerin absürd olabilir ilk başlarda. "Alayına gider yapıyoruz" "Not friendly (hatta sağda solda birisi ile karşılaştığında, bina arkasındaysa böyle bağır.. komiklik olur :P )

Sosyal ağlarda paylaş

Ben stream leri izlerken 2. kisi gibi hissetmekten ziyade 3. kisi olmayi daha cok seviyorum. Tek basina yapilan stream leri o yuzden cok takip etmiyorum.

Mesela, 2/3 kisi beraber oynarken yaptigin stream leri cok keyifle izledim ama tek basina yaptigin battle royal stream leri izlemedim. Bilmiyorum cogunluk profil ine uyuyormuyum ama .. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Patch 2/20

H1Z1 servers will be coming down tonight at 3AM and remain down for 2 hours.

Patch Notes | 20/02/15

Weapons

-Increased shotgun damage

-Slightly increased shotgun recoil

-Increased 1911 damage

Battle Royale

-Cleaned up persisting rewards and safe zone information between Battle Royale matches

-Parachutes should no longer act like skateboards for more than a few seconds.

Base Building

-Upper Level Walls, Shelters, and Stairs can now be crafted. These look like the walls, stairs, and shelters that you are used to, but they can be stacked on top of placed walls and shelters. This means that metal walls can now be two walls high. Structures can be placed on top of other structures for more variation of layout. Stairs can be placed on top of shelters for greater vantage points.

-Fixed an issue that was causing base building structures to not be resistant to melee damage types.

-The Metal Gate is now almost twice as tall.

-Metal Walls, Shelters and Large Shelters now require more of the same components to craft.

Vehicles

-Vehicle collisions with terrain boulders should be more stable, still dangerous but less likely to toss the vehicle up in the air.

-Adjusted the requirements for vehicle entry to help improve the response time.

-Vehicle death explosions should now consistently damage players in the immediate vicinity.

EDIT: Added a patch note to base building and Battle Royale

Sosyal ağlarda paylaş

streamle ilgili cevap veren arkadaslara tesekkurler.

Gladmir said:

Bilmiyorum cogunluk profil ine uyuyormuyum ama .. :)

kimisi BR istiyor kimisi de 2-3 kisili olanlari seviyor. bilemiyorum hani soruyorum ne oynayayim falan diye ama genelde. gunduzleri tek oluyorum, aksam anca arkadaslar geliyo bide cogu baydi hackerlardan.

site
fb sayfasi
kendi capimda lokalizasyon olayina giriyim dedim bide, simdilik soyle dandik wordpress bisey actim yama notlarini turkce olarak koyuyorum falan baska kaynaklari da ceviricem craft listesi vs.
oyunu da cevirmeye caliscam, buldum biseyler bakalim.

20 subat yama notlari

Silahlar
[list]
[*] Pompalı tüfeğin verdiği hasar artırıldı.
[*]Pompalı tüfeğin tepmesi biraz artırıldı.
[*]Tabancanın verdiği hasar artırıldı.
[/list]
Battle Royale
[list]
[*] Battle royale maçları arasında kalan ödül ve güvenli bölge bilgisi temizlendi (bazen önceki oyunun bilgileri bir sonrakinde gözükebiliyordu).
[/list]
Yapı Kurma
[list]
[*] Üst kat duvarları, barınaklar ve merdivenler artık yapılabilecek. Bunlar bildiğiniz eski halleri gibi fakat üst üste konulabilecekler. Metal duvarlar iki kat olabilecek, yapılar diğer yapıların üzerine kurulabilecek. Barınakların üzerine merdiven konulup daha iyi görüş açısı elde edilebilecek.
[*] Metal giriş kapısı (metal gate) artık iki katı uzun.
[*] Metal duvarlar, barınaklar ve büyük barınaklar artık eskisine göre daha fazla malzeme isteyecekler.
[/list]
Araçlar
[list]
[*] Araçların yeryüzündeki kayalarla çarpışması artık biraz daha stabil. Hala tehlikeli fakat arabayı havaya atması daha az olası.
[*] Tepki süresini iyileştirmek için araçlara giriş kriterleri tekrar ayarlandı. (Araçlara daha hızlı binilebilecek).
[*] Araç patlamaları artık etrafındaki oyunculara daha tutarlı zarar verecek.
[/list]

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi ilk defa battle royale oynadım da, saat gecenin 2.30'u 3'ü, ben tam 1 saat sıra bekledim, oyunum da 15 dk falan sürdü. 22. bitirdim. BR oynayan insanlar hep böyle 1 saat sıra mı bekliyor? Kafayı yemiş olmak lazım yani. Niye daha çok br serverı açmıyorlar ki?

bi de böyle ayağımın dibinde bombiş patladı bi sürü, bişey olmadı da, random carpet bombing tarzı bişey oluyo sanırsam. onu önceden anlamanın bi yolu var mı şuraya düşecek vs. gibisinden. bi de o tamamen server side random bişey mi yoksa playerlar mı yapıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

br de sıra beklemeyeceksin.
Br serverları server sayısı belli. Biten yeniden başlıyor. Sen bir tanesinde sıraya girerek, diğer serverlara girebilme ihtimalini kaybetmişsin.

Tüm serverlarda karakterin olana kadar belki kaçırırsın ama. Karakter açtıkdan sonra girme ihtimalin artacaktır.

Mesela battle royale tuşu ile girdin oyuna, sıraya soktu. Oradan çıkacaksın yeniden deneyeceksin. Eğer yeni server gelmedi halen eskisi görünüyorsa zorlamaya gerek yok. Yeni server gelince oraya tıklayıp hemen gir (eski dolu olan görünüyorsa halen, br tuşu yine seni eskisi koyuor olabilir. Bu yüzden birden fazla server aktif olduğunda aynısını zorlamamaya özen göster)

netde birazcık bakınıp daha iyi anlayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

o play battle royale butonunu spamliceksin surekli, karakter yoksa sdfadsda yaz gec, yada kopyalanmis nickini yapistir.
onceden yazili duruyosa orda bir karakter sil veya ekle ki validation tekrar triggerlansin.
sira olayina gelince bir 15-20 saniye bekle, gelmezse iptal et ve bastan basla. zaten belli bir sure sonra tum BR serverlarinda karakterin olcak, daha hizli girersin. el cabuklugu istiyo biraz ama alisinca takir takir giriyosun.

edit:
daha cok BR ozellikle EU'da acilacak bir sonraki wipetan sonra (tarihi belli degil)

bomba olayi da millet pusmasin diye sanirim, server yapiyor. ucak gelirken onun gececegi dogrunun altinda durmamak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide hepsini kopyalarsan kendi yerini ve baktigin yonu gorursun haritada ve her yapisinda en son bulundugun yeri gosterir ama oyunun verdigi yazida /loc ve sonrasindaki kismi kopyalarsan haritada x olarak gozukur ve istedigin kadar x ekleyebilirsin. Arkadaslarindan koordinat alinca kendi lokasyonunu kaybetmeden oraya gitmek icin vs boyle rahat oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

twitch yayınlarında küfür konusuna bu kadar takılmak çok saçma. seviyeli yayın yapmak tabii ki iyi bir şey ama küfür ediyorsun diye seviyesiz olmuyorsun. aksine yapılan araştırmalar küfür eden insanların diğer insanlara oranla çok daha güven verdiğini ve dürüst olduğunu ortaya çıkarmıştır.

yaklaşık 3 haftadır h1z1 yayını yapıyorum. şu anda yayınlarımı 250-300 civarı insan izliyor. her yayında 150-200 arası takipçi geliyor. chat'te küfüre izin veriyorum ama birbirlerine değil. yani adam hay zikeyim böyle işi derse umurumda değil. birine ya da ağır küfür ederse timeout verip gönderiyorum.

yayın sırasında ise en önemli şey, doğal olmak. kendin gibi olduğun sürece gerçekten insanlar da küfür edip etmediğini önemsemiyor. yani işi abartmanın lüzumu zaten yok, kalkıp durmadan ana avrat küfür etmek tinerci stayla oluyor. apaçi olmanın lüzumu yok. skype üzerinde arkadaşlarım küfür ettiğinde de sakin beyler diyorum uyarıyorum.

neyse sonuç olarak, küfür ile komik olmaya çalışmak başka bir şey, anlık olarak hay mına koyim diye tepki vermek bambaşka bir şey. zaten olay twitch'te komik olmak için şebeklik yapmak değil bunu unutmamak gerek. onu yapan yaptı zaten 31 milyon youtube sub'ı var bildiğimiz üzere.
Sosyal ağlarda paylaş

arada bir ağızdan çıkan ak leri kimse takmıyor zaten. Başkalarının fikirlerine de "çok saçma" demek "çok saçma" olmuş :D

Küfürü savunmak, doğallık kılıfına sokmak bilemiyorum... Bak küfür edenlere takılan insanların fikirlerine "çok saçma" diyorsun. Gerçi sen küfür ettiğin için güvenilir oluyordun dimi pardon. :horace:
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu tartışma noktasına taşıman da bayağı anlamsız yani. şurada saldırgan bir tutumla hiçbir şey söylememişken, gelip insanı yalnızca sinir etmek için konuşman bir hayli gereksiz.

kendi fikrim bu konunun saçma olduğuysa, ben kendi fikrimi söylememek durumundayım senin yazdıklarına göre.

takılmayın bu kadar küfüre, ana avrat küfür ederek yayın yapanları zaten kimse izlemiyor oturup. yurt dışındaki yayınları izlerseniz iki cümlelerinden biri fucking olur ki, türkçeye hay sokayım tarzında bile çevirseniz adamlar durmadan küfür ediyor.

summit1g şu anda en çok izlenen yayıncı ve adam battle royale'de adam vururken YOU IDIOT SON OF A BITCH falan diyerek bağırıyor. takılmayın yani bence çok fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

cok fazla takilmadim zaten neden tercih edilgini merak ediyorum. benim bahsettiklerim oyle ani biseye tepki amacli degil, noktalama isareti yerine kufur eden insanlar.
ben de kufur ediyorum kendi gunluk hayatimda tabi ama ufacik cocuklarin izledigi yayinda da alenen kufur etmek istemiyorum yani.
parasinda degilim zaten sadece nedir izleyiciyi ceken sey onu merak ediyorum.
edit: twitch nickin ne bu arada ugrarim gordukce
edit2: herkes yapiyo diye ben de yapayim kafasinda da degilim, merak sadece dedigim gibi
edit3: amma cok edit attim sdf, benim kanalda da izin var adamlar birbirine satasmadigi surece. bana edilince iltifat icin tesekkurler diyip geciyorum hatta yani.
Sosyal ağlarda paylaş

@mascio
Böyle tepki istemiyorsan, bir dahaki sefere fikirlerini söylerken başkalarının fikirlerini aşağılamadan yap.

"kendi fikrim bu konunun saçma olduğuysa, ben kendi fikrimi söylememek durumundayım senin yazdıklarına göre." demişsin ama...
Ben o yazıyı espri olsun diye yazdım. O kadar tırnak içine aldım, hatta belki anlamazsın diye sonuna gülücük bile bıraktım. Kendimle çelişiyor gibi yapmamın tek nedeni ufak bir espriydi. Bu kadar takılma oraya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...