Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Meyve suyu içinde yaşayan organizma

atesbenicagiriyo

Öne çıkan mesajlar

Vingthor said:

ben hastalıklı gibi hep kesip bakarım içine. yıllarca hor görüldüm aşağılandım. şu anda mesudum artık. biyoloji okumak benim hayatımı mahfetti abi.

ya şu cahillere söylermisin o ortamda öyle birşey oluşmaz diye. bakteri ürer oksijensiz ortamsa, çoğalır zaten o da zamanla ölüp dibe çöker diğerleri üstünde kaymak gibi küf gibi birikir diye.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

ama bi saniye.

günde 6 öğünü falan metabolizmayı hızlandırıp kilo vermek için yapmıyor muyuz? sen neden ara öğün yapıyorsunki bu mantığa göre asfdghf 2 öğün yesene bi onu dene :Ç

her duyan bu bocalamayı yaşıyo ya. ama mantıken yanlış. bir öğünde yiyebileceğin kapasite belli. gerekli kalori limitinin üstüne çıkamıyosun öyle olunca.

8.30
10.30
12.30
16.00
21.00
yatmadan

şeklinde yiyorum.
3 ay oldu 9 kilo aldım.
Sosyal ağlarda paylaş

ürünlerin uzun raf ömrü için içine kimyasal katıyorlar, onlar genel olarak hiç bir şeyden etkilenmiyor.

daha doğal olan şeyler hemen bozulmaya başlıyor ki bu aslında iyi bi gösterge.

başlıca bozulma sebepleri oksijen (paketin açılmış olması) doğrudan güneş ışığı gören ya da oda sıcaklığının üstünde saklanan yiyecek-içecekler daha hızlı bozuluyor.

yapılması gereken kapitalist olmamak ve ihtiyacdan fazlasını depolamamak. günlük yapın alışverişlerinizi. hem spor olur hem de taze beslenirsiniz.

hazır meyve sularıyla cola-fanta gibi asitli içecekler arasında hiç bir fark yok. ben sağlıklı besleniyorum ayağına meyve suyu içiyosanız zaten koca bir failsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

mesela boktan bi ara öğün var bisküvi falan yiyorum. yanında da meyve suyu içiyorum 500 kaloriye fln tamamlıyorum.

şimdi bisküvi yanında süt içsen bir sonraki öğüne iştah önlüyor. ayran içilmez. kola mola zararlılık açısından eliyorum.

en temizi meyve suyu işte.

meyve suyunun zararsız ve temiz olduğu önkabulü tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Yiyebileceğiniz meyve miktarı sınırlı zaten, mesela yiyebileceğin portakal sayısı 3 tür ama içebileceğin portakal sayısı 10 olabilir. Gereğinden fazla meyve tüketmiş olduğun için de sağlıksız bir biçimde kilo almanı sağlıyor diye biliyorum Black-ice. Yanlışsam düzeltin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kilo almanın sağlıklısı yoktur zaten ya. yağ alıyosun işte göbeğe. yağ oranım sağlıksız seviyelerde olduğundan bu işe girdim sonuçta ben de. şuan normal seviyelerde bir iki kilo daha alıp body'ye başlıcam.

bi de posası falan olmuyor suyunu sıkınca. onu yiyemiyorsun onu da düşünmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...