Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yurtdisindanken telefon olayini nasi yapcaz

senko

Öne çıkan mesajlar

turkcell kullaniom
ama haftaya yurtdisinda olcam, telefonunda acik kalmasi ve ulasilabilir olmam onemli o surede

bildigim kadari ile yurtdisindan sagi solu arayinca saglam bindiriyorlar
3g icinde gecerli mi bu, en olmadi konusmalari skype ustunden yaparim diyordum

bir de ne kadar geciriyorlar tarifesi fln mevcutmudur bunun?
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

senko said:

turkcell kullaniom
ama haftaya yurtdisinda olcam
ne kadar geciriyorlar tarifesi fln mevcutmudur bunun?

turkcell.com.tr yerine paticikte ezbere bu rakamları bilen birinin olacağına mı inandın sdhufdhasuh

yok turkcell'in sitesinde goremediydim basta bakinca
simdi buldum
Sosyal ağlarda paylaş

la okumuş etmiş adamlarsınız buraya konu açacagına turkcelli arasan sana zaten yardımcı oluyo adamlar 19 lira verin internetinizi 3 gün kapatalım işte aramalara beleş yapalım birde 30 dk verelim size fln fişman gibilerinden paket yapıyolar sana özel buradan yardım alamazsın ki

bu arada uluğdağda senko?
Sosyal ağlarda paylaş

Akıllı yurtdışı olması lazım. Zaten onunla ilerlersen gayet düzgün oluyor.
Verilen limiti geçince bir sonraki pakete upgrade ediyor seni. İlk olarak 30TL sonra 50TL sonra 80TL 'ydi sanırım.
Trick yok. Genel olarak 50TL'deki internet standart işlerini görür; foto paylaşmazsın ama foursquare'den check-in yapabilirsin :).
GPS'i kullanabilirsin, onun için ek ücret yok. Tavsiyem Google Maps'ten gideceğin şehrin offline'ını kaydet. Sonra rahat rahat dolaş. Akşamları da otelden yoğun data isteyen işlerini halledersin.
Skype üzerinden konuşmak genel olarak zor. Özellikle otel wifi'ları baya yavaş..

Uzun lafın kısası, bir süre TR'deki gibi "her dakika teknoloji"den uzak kalacaksın. Ama elini kolunu bağlayan bir durum yok. Öyle gittiğin yerde 1 hafta kadar kalacaksan hat alman falan gerekmez.
Sosyal ağlarda paylaş

"GPS'i kullanabilirsin, onun için ek ücret yok. "

abi GPS her zaman, her zaman ücretsiz zaten, gps alıcın varsa. Google maps kullanma adam gibi harita yüklemeli offline destekli harita kullan, internetsiz çalışmıyor google maps offline modu bok gibi, adres aratamıyordum ben en son.

turkcell yurtdışı sırf para değil, ayrıca çalışmıyor, sürekli hat düşüyor, aramalar 1 dakika min zaten her arama denemesi bağlansa bağlanmasa giriyor, ben thailand'da 5-6 defa ulaşmaya çalıştım sonunda bağlandı sonra kol gibi fatura geldi sanki 6 dakika konuşmuşum gibi falan, böyle olaylar var.

prepaid bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben otel wifi'ı falan kullanıyorum internet için, skype'a para yükleyip skype'tan yapıyorum uzun aramaları.

Acil işler ve ulaşılabilirlik için de turkcell'in 30 liralık pakedi var, gayet iş görüyor. Hattan çok konuşurum vs. diyorsan yurtdışından prepaid vodafone al.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...