Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Manhattan'da 38m²'lik Ev

Masticore

Öne çıkan mesajlar

japonyada ve g kore'de yüzölçümüne göre inanılmaz insan var ve hayat olaralarda inanılmaz pahalı. ev kiralarını açmaya gerek yok. dolayısıyla işte kapsul odalar tarzı çözümler var. ama amerika'daki bu ev güzel bi fantazi olmuş, tasarım çk iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

ben izmit'te 3 sene 35 m2 1+1 evde kaldım. İnanın güzel değil adsfasd

Alttaki salaklardan birinin yorumunun bir kısmı doğru noktaya değiniyor. Hücre evi gibi...

Ben bazen böyle F tipi hücrelerde yaşıyormuşum gibi hissediyordum. Elinin altında her şey var tamam ama içeri girdiğinde böyle daralma başlıyor. Tabii hep değil, bu böyle 1 seneden falan sonra başladı.

Zaten son senemde evi sadece haftada 2 gün falan kullanıyordum. İstanbul'dan arabayla git gel yapıyordum, işte ertesi gün erkense ders vs. evde kalıyordum. Çoğu zaman arkadaşlarda kalıyordum. O yüzden hem de kiradan kâr etmek için son senemde mesela evden de çıkmıştım göçebe gibi takılmıştım afsdfsd

Ufak ev kötü ya, hani saraylarda, yorumlardaki gibi 150m2de YARDIR YARDIR KOŞSUN SABİLER'i savunmuyorum ama bu kadar ufakta kötü :(

Allah işte Korelilere, Japonlara kolaylık versin, sabır versin. Çok zor olmalı bir ömür benzer boyutlarda yaşamak...
Sosyal ağlarda paylaş

Ev kaç katlı bir binadaydı ? Gökdelen vb çok katlı binalarda hava filtre edilip dolaşıyor içerde bunun yarattığı sorunlardan biride bu ,sürekli maruz kalınırsa hastalık vb olabilir.Temiz hava girişi olmalı eve

Merak eden daha detaylı araştırabilir ''hasta bina sendromu '' diye çevrilmiş türkçeye ,birde insanlarda ciğer hastalıklarına yol açabiliyor vb bir durum var.

Kapalı Bina Sendromu (TBS-Tight Building Syndrom), Hasta Bina Sendromu (SBS-Sick Building Syndrom) ve Bina Bağlantılı Hastalıklar (BRI-Building Related Illness) diyede sınıflandırılmış bunlar.
DarKRideR said:

Elinin altında her şey var tamam ama içeri girdiğinde böyle daralma başlıyor. Tabii hep değil, bu böyle 1 seneden falan sonra başladı.

Allah işte Korelilere, Japonlara kolaylık versin, sabır versin. Çok zor olmalı bir ömür benzer boyutlarda yaşamak...
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere 38m2 zaten az bir alan değil stüdyo daire için,
birkaç fikir var iyi, açılan ranza gibi ama diğer birçoğu pratik değil, evde yaşadığın bir ay sonrasında hep üşeneceğin eylemlere gebe.
masa açınca projeksiyon açamıyosun falan, sonra yeni oda çıkınca halı kıvrılıyor (hesaplayamamış adeta)
çalışma masası da rahatlıktan çok uzak
ocak çözümü ise pratiklikten yüz binlerce km uzak
tuvaleti özel odaya çevirmek fikirlerin en aptalcası, ben sauna olcak sanmıştım.
her gece uyku bastığında o yatağı açmaya uğraşmak da baya aptalca bi durum.
Sosyal ağlarda paylaş

kötü ya
bi kaç güzel tarafı var da

meh yani
o kdar şey doldurmuslar bi de bi dünya para isterler
efektif değil

arka sayfalarda konmuş kapsül hotel olayı bundan kat kat daha iyi
hiç değilse amacını uygun hotel yatıyorsun sınra gidiyorsun

gerçi onda da dünyaya ilkiz falan diyip kazık atarlar o ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 38m2 den kucuk yerde 10 ay yasadim fitness,yuzme havuzu,laundry vs varsa hic te dert degil. Illa iceride takilmana gerek yok. Bu evin super yani arkadas es dost gelirse hayli hayli rahat agirlarsin onlari ama tek eksikligi balkonu olmamasi bence. Turk insani a gitmez :) 1 tabure sigacak kadar olsa bile bir balkon olmali...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...