Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kopek Baliklari (blood and gore var icerde)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Vingthor said:

hepsi toplanıp napılsın türevleri mi alınsın bu arada? anlamsız insan nüfus artışı var dünyanın yarısı aç falan. onları da toplatalım mı lan?

Hayır tabi ki sabun yapılsin.

Sen söyle en iyisi onuda benden iyi biliyorsundur nasilsa
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Ne zaman dedim gece havladilar diye sikayet ettigimi?

GERGE said:
Eski mahallemizde de vardi bunlar, gelen gecene havliyorlardi. Gunun birinde sabah okuluna giden 9-10 yasinda bir cocugu isirdilar, belediye gelip hepsini uyusturdu sonra da aldi goturdu. Oldurdu mu, bir barinaga mi koydu bilmiyorum ama ben rahat ettim; baslarina ne geldigi de umrumda degil. Insanim ben, o savunmasiz ve konusamayan hayvan insanlara saldirmaya basladigi anda olsun yani. Bunu diyorum.

GERGE said:

tiLi said:

GERGE said:

Kopek heryerde boyle degil. Birlik'de oturuyorum simdi, sokak kopekleri uysallar. Kendi hallerinde yasiyorlar, yemek de veriyor insanlar. Gecen hafta gidip pisirirken yaktigim kusbasini verdim ben de. Saldirgan olmayan, uyum gosteren yasasin. Ama saldirdigi anda dur demek gerek.

demin "köpekler tür olarak saldırganlar. sokakta yaşayan köpeklerin hepsinin öldürülmesini destekliyorum. bizim yaşam alanımız burası" dedin sanıyordum.

Bunu dediysem aceleyle yanlis yazdim, ben de mahalledeki kopege et artigi filan olursa veriyorum. Saldirgan kopeklerle sorunum. Belediyeyi ariyorum, onlar hallediyorlar; ne yapiyorlar bilmiyorum ama. Yalan soyleyip de pesinden kovaliyorum, cok umursuyorum demem, pek umrumda degil baslarina gelenler.

bunu diyen

GERGE said:

Benden baska durustce konusup tum bu sokak kopeklerin sokaktan atilmasi gerektigini soyleyen Paticik uyesi yok mu? Kopekler gitsin, ama oldurulmelerini istemiyorum diyorsunuz; nasil gidecekler oyleyse? Su haberi hatrlatirim: [forum.paticik.com]

Nasil atildiklariyla ilgilenmiyorum, isterlerse oldursunler, sokakta kopek yasamasi dogru degil, sehirler insanlarin alani. Sehir yasamina ayak uydurmus kedi gibi, guvercin gibi hayvanlar istedikleri gibi yasasinlar ama surekli saldiran, sorun cikartan, sehirde yasamayi beceremeyen kopeklerin temizlenmesi gerek.

Vicdanim da bir gidim sizlamaz, evimde kedimle oynarim sonra da. Eski mahallemizde de vardi bunlar, gelen gecene havliyorlardi. Gunun birinde sabah okuluna giden 9-10 yasinda bir cocugu isirdilar, belediye gelip hepsini uyusturdu sonra da aldi goturdu. Oldurdu mu, bir barinaga mi koydu bilmiyorum ama ben rahat ettim; baslarina ne geldigi de umrumda degil. Insanim ben, o savunmasiz ve konusamayan hayvan insanlara saldirmaya basladigi anda olsun yani. Bunu diyorum.

Insanlar da onlari o hale getirmiyor, en buyuk yalan bu. Neden o zaman guvercinler kafamiza kamikaze modunda saldirmiyor, kediler cocuklari isirmiyor? Sehirde yasayan onlarca hayvan icinde (Odtu ormaninin yaninda yasarken mahallede tilki dolastigi bile olurdu) sadece kopek boyle sorunlu? Sorun hayvanda. Insanlara zarar veren hayvan da insan habitatlarindan temizlenmeli.

Burnumdan nasil fitil fitil gelecek onu da bilmiyorum. Cocugumdan nasil cikacak acaba? Kalbim de sakat filan degil yani, sadece kendi turumu koruyan br hayvanim.

bunuda dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Köpekler doğal olarak saldırgan mı denmiş? Babamların oradaki "garip" isimli köpek ne o zaman. Hayvan sokak köpeği ama önüne et veya kemik de koysan "yiyebilirsin" demeden dokunmuyor hayvan yemeğe. Bırak ısırmayı. Sevilmek için çıldırıyor resmen. Hayvanlar doğası gereği saldırgan değildir. ya yiyecek ya yavrusu ya da canı için saldırır saldırırsa. Hey allam. Captn obvious is on duty
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

ne pis mahallelerde yaşıyonuz olm bizim burlarda da var köpekler sakin mulayim hayvan hepsi her gün bunlar gitsin diye pispis bakarsanız hayvanlara gelir kıçınızı ısırırlar tabi

abi burdakilerde gunduz oyle. Hani yatiyorlar sokakta yururken ustlerine bassan sesi cikmaz nerdeyse. Ama gece olunca resmen kurt adam gibi donusuyorlar zannedersin oyle bir agresif oluyorlar ki anlatamam.

Bir kere gece yolculuk yaptim sabah 4-5 civari sitenin onunde indim elimde bavulla eve yuruyorum. Bir uluma sesi geldi once tamam taragi yedik dedim. 3-5 tanesi toplandi basima it gibi havlayıp durdular basimda. Tekme falan savurunca geri yapiyorlar neyse ki. Saldirsalar bir bok yapamam benden buyuk dana gibi hepsi. Birsey olmadi gotum gotum apartmana yurudum ama o sabah sabah o korku yetti.

Isırsa etse hastaneyle kuduz asisiyla falan ugras birde.
Sosyal ağlarda paylaş

gündüzleri eğer o köpekleri biraz sevip yemek versen akşamda bişi yapmazlar. köpeklerdeki kafa geceleri orayı korumak için havlıyolar falan direk bu. tanımadık kişiye havlıyo ama direk ısırıp parçalayım diye değil. kalkıpta het höt diyip taş atarsan ısırır haklı olarak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...