Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Muhabbet kuşu

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar, olayı şöyle anlatayım. Veteriner dışkısına baktı, bağırsak enfeksiyonu var dedi. Gitti bir solüsyon hazırladı, antibiyotik solüsyonu bu dedi, 3 gün direk ağızdan verelim sonrasında suluğuna koyalım dedi.

Antibiyotik solüsyonunu bana verdi, günde 2 damla damlatıyoruz.

Kum konusunda, bugüne kadar hiç kum vermemiştik, o yüzden biraz abandı başta ama artık yemiyor pek. Probleminin taşlıktan olduğunu sanmıyorum pek.

Dışkısı şu anda çok ufak toparlama izleri veriyor gibi... yarın ne olacak bakmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün antibiyotiği kestik, bugün hayvanın dışkısı toparlanır gibi...

enerjisi de ufak ufak yerine geliyor, yırttı sanırım.

Yalnız ilginç bir problemimiz var. Kuşun sol gözü öğlen geldiğimden beri kapalı. Nadiren azcık açıyor. sağ gözü açık mesela gayet hareketliyken, sol göz mütemadiyen kapalı. Kaşınıp duruyor arada acaba o sırada tırnağıyla çizdi mi diyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

yok yav ilk günden koydum ikisini de siz söyleyince zaten.

kardeşim tekrar veterinere götürdü, elektrolit kaybından olur demiş. en son iki göz de kapalı geziyodu, zorunda kalmadıkça açmıyodu falan... bugun açtı baya. ama hayvanın başka bir derdi var ama çözemiyoruz. gittiği yere kadar uğraşıcaz artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
update.

hayvan format yedi yeminle.

artık eski enerji yok, attırma falan kalmadı. gürültü çıkartma da yok. yeni oyuncak koyuyoruz kafesine mesela, ilk bir kaç saat tırsıyor baya. önceden löp diye atlardı. uçuşumuz düzeldi, ordan oraya uçuyor eskisi gibi.

ama hayvandaki değişim gerçekten inanılmaz yani. yani insan olsa andropoza falan girdi derdim asdfds
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
vitamin damlattım suyuna. iyice azaldı. yani çok nadir oluyo, bi de konuşacak gibi yapıyo falan evtikliyim zaten heyecanlanıyorum (:P)
bi de gece saat 1'de deli gibi kafeste çırpındı, indirdim üstünü falan örttüm sonra sustu. kafesinde aynanın yerini değiştirmiştim onu falan mı aradı ki? çok seviyo çünkü onu.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz dün üniversitenin bahçesinde dişi muhabbet kuşu bulduk, ofiste beslemeye başladık. Kafes, suluk, yem, gaga taşı, salıncak vs. aldık. Ama şöyle bir sıkıntımız var hayvan bayağı ürkek ve titriyor sürekli. Biz yanından geçerken kendini kafesin tabanına atıyor vs.

Bir de götündeki tüyler bayağı kötü durumda, tecavüze uğramış sanki.

Neden olur bunlar? Ne takviye edelim?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
ya çok saçma sapan "arifin manchester'a attığı gol" şeklinde bu topice denk geldim yine=)

hayvanla ilgili update vereyim, itoğlu it acayip toparladı, yine tuttuğunu öpüyor tabiri caizse.

ben kendi adıma baya şaşırdım şahsen. veteriner bile çok umutlanmayın demişti o dönemde=)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...