Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Piramit'lerin Gizemi.Bilim ve Fizik tabuları.

Doctorsolo

Öne çıkan mesajlar

Anlatacağım konu kendi teorilerimden ibarettir.Yıllardır piramitlerin ve içindeki gizemlerin, gizemini araştırdılar.Kimisini çözdüler kimisi hakkında da hala uğraşılıyor.Bulunamayan bilgi ve kaynaklar hakkında , o dönemde yaşamış insanoğluna tanrı ve tanrılar denildi,yada üst bir varlık mertebesi konuldu.Bizden daha ileri bir medeniyette değildi.Sadece farklı bir medeniyetti.Uzaylılar getirdi denildi v.s. v.s.Gelgelim anlatmak istediğime.Şuan ki zamanımızda fizik kurallarına göre hareket ederek bir çok şeyde yanılgıya ve saçma yargılara düşüyoruz.O çağda yaşayan insanların fizik ve matematik yani ne isim veriyorlarsa artık buna,şuan kinden çok daha farklıydı.Yaşama stilleri , ahlak kuralları gibi v.s. Şimdi bizim onları anlayamamamız çok normal aslında, ki o dönemde yaşamış bir insanoğlunu alsak buraya yaptığımız şeyleri göstersek .Oda eminim şaşıracaktır.oda bizi üstün bir varlık olarak görecektir.Gelgelim,dünyada bir sistem var ve biz bu sistemi kendi yarattığımız fizik ve matematik kuralları olarak adlandırdık ve kısıtladık.Fiziği doğru kabul etmeden kullansak neler yapabiliriz bunu merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır alamam çünkü fizikle uğraşan biri değilim.Müzikle uğraşan bireyim,Müzikde Fizik tabusu gibidir. Sebastian bach yaptığı bestelerle müziğin aslında kuralı olmadığını özgün oldunu kanıtlamıştır.Yaşadığı zamanda insanlar onu yadırgamış ama şuan ki müzik tarzlarına ve bilime bile büyük katkısı olmuştur.Evet Müzikde aslında tabudan ibarettir.Hiç yolda yürürken arabaların sesini insanların sesini , doğanın sesini bir müzik miş gibi dinledinizmi.Aslında oda bir müzikdir.Fizikde bir yanılğıdır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

peki o zaman şunu sorayım. müzik yapan ve fiziği akademik ölçüde bilmeyen birisi nasıl oluyor da gerçek fizikçilerin bile aklına gelmeyen yeni bir fizik kavramını ele alıyor?

veya bir müzisyenin piramitler üzerinden modern fiziğin doğru olmadığını söylemesi mantıklı mıdır?

ben mesela fizik bilmiyorum, hatta ortaokuldan beri fizik derslerini de oldum olası sevmemişimdir. bu sebepten birisi fizik hakkında konuşmaya başladığında ve bir fikiri olduğunda ondan bunun arkasını dolduracak bilgiler beklerim ki, hem beni şaşırtsın-hemde bilgilendirsin.

belki öyledir diyerek yapılacak bir tartışma dedikodu olabilir bence, basit olur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

suyla yapmışlar diyolar.

http://www.youtube.com/watch?v=dGH93mt81BA

doğru olma olasılığıda varda yokta.
izlediğimiz video'da şuanki fizik kanunlarımıza göre hareket etmiyormu ? belkide adamlar sadece düşünerek hareket ettiriyorlardı ? belkide evrenin oluşumu gibi kendi kendine oluştular. Herşey olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

peki o zaman şunu sorayım. müzik yapan ve fiziği akademik ölçüde bilmeyen birisi nasıl oluyor da gerçek fizikçilerin bile aklına gelmeyen yeni bir fizik kavramını ele alıyor?

veya bir müzisyenin piramitler üzerinden modern fiziğin doğru olmadığını söylemesi mantıklı mıdır?

ben mesela fizik bilmiyorum, hatta ortaokuldan beri fizik derslerini de oldum olası sevmemişimdir. bu sebepten birisi fizik hakkında konuşmaya başladığında ve bir fikiri olduğunda ondan bunun arkasını dolduracak bilgiler beklerim ki, hem beni şaşırtsın-hemde bilgilendirsin.

belki öyledir diyerek yapılacak bir tartışma dedikodu olabilir bence, basit olur yani.

Düşünmek için kaynak ve kaynaklara ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum sadece bir düşünce sunuyorum.Doğru demiyorum yanlış da demiyorum. Bir Fikir Aşağılamak zorunda olmayacağın bir fikir.
Sosyal ağlarda paylaş

Doctorsolo said:

Hayır alamam çünkü fizikle uğraşan biri değilim.Müzikle uğraşan bireyim,Müzikde Fizik tabusu gibidir. Sebastian bach yaptığı bestelerle müziğin aslında kuralı olmadığını özgün oldunu kanıtlamıştır.Yaşadığı zamanda insanlar onu yadırgamış ama şuan ki müzik tarzlarına ve bilime bile büyük katkısı olmuştur.Evet Müzikde aslında tabudan ibarettir.Hiç yolda yürürken arabaların sesini insanların sesini , doğanın sesini bir müzik miş gibi dinledinizmi.Aslında oda bir müzikdir.Fizikde bir yanılğıdır diye düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=MqfAFRQGp6c
Sosyal ağlarda paylaş

en kısa şekilde söyleyeyim o halde.

bir fikirin olabilmesi için öncelikle bunun altını doldurabilecek bir bilgiye sahip olman gerekir.

aksi halde gördüğün üzere herhangi bir tartışma platformu olmuyor ve ortada bir dayanak olmadığından ciddiye bile alınmıyor.

ben bir müzisyen değilim ve sana müzik hakkında aslında olmayan ama ben düşündüğümden dolayı olma ihtimali olduğunu varsaydığım bir fikiri seninle paylaşsam ne düşünürsün?
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

en kısa şekilde söyleyeyim o halde.

bir fikirin olabilmesi için öncelikle bunun altını doldurabilecek bir bilgiye sahip olman gerekir.

aksi halde gördüğün üzere herhangi bir tartışma platformu olmuyor ve ortada bir dayanak olmadığından ciddiye bile alınmıyor.

ben bir müzisyen değilim ve sana müzik hakkında aslında olmayan ama ben düşündüğümden dolayı olma ihtimali olduğunu varsaydığım bir fikiri seninle paylaşsam ne düşünürsün?

neden olmasın ? hiç mi müzik dinlemiyorsun ? ayrıca bir kaynak arıyorsan illa , şuan ki zaman'ı düşünmeden hareket et sende ,şuan bilinen herşeyin doğru olduğunu nereden biliyoruz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...