Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GTA V PC Master Race version

BioHazarD

Öne çıkan mesajlar

madcow said:

bilgisayar oyununa para vermiyorsan ayrı mesele de veriyosan zaten aynı seye geliyor nerdeyse neden konsol oyunlarına para veriliyor pc ye verilmiyor gibi konusuldugunu bi anlarsam degisik argumanlar ureticem konuya dair.

PC oyunları konsol oyunlarının maksimum yarı fiyatına geliyor ortalamada, dediğim gibi konsol piyasasında esas para oyun üzerinden kazanılıyor. Kaldı ki hangimiz full orjinal alıyoruz ki? Genelde online oynanacaklar alınıyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Ozaman ben de soyle diyim ben ps4 icin Madden Nba2k14 Fifa14 u total 80 dolara aldım(hem de kutulu) amazondan akradasım getirdi. oyun basına 25 dolara hallediliyor keh keh desem olur mu? olmaz tabi. Cunku indirimde yakaladım aldım. PC icin de aynısı gecerli indirimde yakalayıp almasanız aynı hesaba geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sorun şu kutulu pc oyunu ucuz yani türkiye'de. niye daha pahalıya steam'den alıyosun ki artık nerdeyse her kutulu oyun steam'e ekleniyo.

daha bunun tonla sitesi yurtdışından daha ucuza alınabilecek.

ps3'de psn daha oturmadan okey ucuz kovalayıp yurtdışından uğraşıyorduk, bilmeyenler 60 dolar bayılıp mağazadan almış olabilir ama pc'de tonla seçenek var.
Sosyal ağlarda paylaş

konsolda oyuna para veriliyor da pc de verilmiyormus gibi davranılınca konuyu oraya cekmekten baska care kalmadı.

pc de indirim secenegi olması konsolda olmadıgı anlamına gelmiyor. yukarıda yazdım ps4 u releaseinden 1 ay sonra aldım ve aynı anda 3 oyun aldım ve oyun basına 25 dolar odedim. PC den daha ucuza geldi simdi cıkıp OO PC daha pahalı desem olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca pc exclusive olmayan tum oyunlar oncelikli olarak konsola gore tasarlanıyor. cunku o set birsey degismiyor ondan sonra pcye tasarlanıyor. Simdi bu cok barizken cıkıp da bunun tersini savunmak. sonra bi de cıkıp zaten konsolda oyunlar pahalı demek komik. PC de de pahalı sadece sen almıyorsun. Ya da humble bundle a dusse diye bekliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de zaten kısa ve öz bir cevap verilmiş; gidip fiziksel kutulu alırsan genelde daha ucuz oluyor. Steam'de özel bir TR Store olmadığı için 60$ olan oyunun kutulusu 60-90 TL arası değişiyor. PC oyunları için "indirim beklemek" denilen şey de, açgözlü firmaların oyunları (bkz. CoD) dışında ayda birkaç gün mutlaka indirimli yakalayabiliyor olmanız.

Ben olaya "imkan" olarak bakıyorum şahsen öncelikle, yani birine indirme imkanım var, tercih olarak gider orjinal alırım almam ayrı. Diğerine ise öyle bir imkanım yok direk, seve seve orjinal alacağım. Yeri geliyor sadece yarım saat deneyip "değer mi" diye görmek adına indiriyorum oyunu, beğenirsem gidip para veriyorum.

Port olayının dezavantajları ve konsolun konforundan ve dummy'liğinden dolayı piyasayı gitgide ele geçirmesini zaten 1-2 sayfa önce kendim yazdım, gerçek bu çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

halen korsan yapılabilmesinden bahsediyorsun. ps3 de kırılabilen bir aletti ozaman istedigini yapabiliyormus.

Aynısını soyluyorum 3 tane gayet taze ps4 oyununu 80 dolara aldım. PS4 icin Fifa14 u PC versiyonundan daha ucuza mı aldım(ki nuveem den aldım en ucuz olan yerden)? Evet. Bu konsol oyunlarının ucuz oldugu anlamına gelir mi? Hayır . Aynı sey de pc oyunları icin gecerli. PC de indie yapım kaynadıgı icin 10 15 dolarlık hic oynamadıgımız oyunlarla flood olmus piyasaya bakıp "aaa pc oyunları 10 15 dolar yaaa" diye degerlendirmemiz gerektigi de asikar degil mi?

Suan mesela 50 dolardan asagı wildstar satan bi yer varsa parmakla gosterin alıcam yani. Aynısı Diablo icin de gecerliydi. Fifa BF CK2 WD DS2 icin de gecerli(turkiyeye ozel 1 2 gunluk indirimleri saymazsanız).
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

abi sorun şu kutulu pc oyunu ucuz yani türkiye'de. niye daha pahalıya steam'den alıyosun ki artık nerdeyse her kutulu oyun steam'e ekleniyo.

daha bunun tonla sitesi yurtdışından daha ucuza alınabilecek.

ps3'de psn daha oturmadan okey ucuz kovalayıp yurtdışından uğraşıyorduk, bilmeyenler 60 dolar bayılıp mağazadan almış olabilir ama pc'de tonla seçenek var.
Nerde ucuz? Yeni çıkan her oyun 120-150TL arası.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...