Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tartışma ve kavga etme konusu! ^^ (telefon seçimi)

Lectre

Öne çıkan mesajlar

ankette 10 fark açıldığı an alıcam birini :p

hala düşünüyorum şaka bir yana.

z1 büyük geliyor biraz aslında.

iphone küçük.

z1den bi video izledim efsaneydi, ama 2 ay sonra kasacaksa işim olmaz, ya da browsingde kasacaksa kaydırırken vs kafaları yerim yani :p
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

Lectre said:

neden?

sebep belirtirsek, hani çok fazla aradayım o yüzden soruyorum yanlış anlaşılma olmasın ^^

marka takıntısı var sende yani en azindan ben oyle anladim. o yuzden seklin olur 5s al dedim.

yok ondan değil şöyle hani dünyanın neredeyse en kalitesiz telefon markasından telefon önermeyin dedim sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi arkadaşlar aslında durum şu ki, iosun stabilitesini beğeniyorum, androidden geçmiş tecrübelerimden dolayı korkuyorum, hayır yüklediğim max 10 uygulama, bunların 1i oyun.

video flm izlerim diye spesifik bir isteğim olsa z1 alıcamda kullanımım çok değişken, mesela bir dönem herşeyi telden yaparken başka bir dönem sadece telefon-sms.

o yüzden kararsız kaldım işte biraz ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

şimdi arkadaşlar aslında durum şu ki, iosun stabilitesini beğeniyorum, androidden geçmiş tecrübelerimden dolayı korkuyorum, hayır yüklediğim max 10 uygulama, bunların 1i oyun.

video flm izlerim diye spesifik bir isteğim olsa z1 alıcamda kullanımım çok değişken, mesela bir dönem herşeyi telden yaparken başka bir dönem sadece telefon-sms.

Z1, xperia gayet stabil, 4.3 güncellemesini yaptım misler gibi kullanıyorum. Eskisi gibi ram yetmedi, app kurcam götüm şişti muhabbeti yok. Al bi Z1, suya sok bira dök naparsan yap, misler gibi kullan.

iphone'un bi esprisi kalmadı artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi aktif kullanmiyorum derken whatsapp/twitter/mail/browser neredeyse surekli kullaniliyor isim dolayisiyla vs, internet bankaciligi vs icinde kullaniyoru€, kamerasini asiri sik kullanmiyorum mesela, muzik dinlemek icin surekli kullandigimi belirtmeme gerek yok sanirim, hmm bu kadar.

Flashlighttir haberdir oyundur yine kullaniliyor.

Hani suan bb 9900 bold var, akilli bir telefon ihtiyacim var, o yuzden bu kadar dusundum zaten, bu telefon 1 yil sonra degismeyecek, degisme ihtimalide yok zaten 2.5 lira verdikten sonra.

Z1 icin sunuda dusunmuyor degilim, hani zamanla yavaslarsa, boyutu buyuk oldugu icin daha mi cok darbe/hasar alir?

Kafamda deli sorular.

Hani seneye degistirecek olsam alirim z1i gecerim, seneye ip6 alirim ama oyle bir durum olmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

stimpak said:

Lectre said:

Z1, xperia gayet stabil, 4.3 güncellemesini yaptım misler gibi kullanıyorum. Eskisi gibi ram yetmedi, app kurcam götüm şişti muhabbeti yok. Al bi Z1, suya sok bira dök naparsan yap, misler gibi kullan.

iphone'un bi esprisi kalmadı artık.

Yavas yavas z1e kayiyorum zaten, birde seyi sorucam, linux kuruyorsunuz, custom rom atiyorsunuz vs bunlarin fonksiyonellik acisindan ne gibi +lari var?
Sosyal ağlarda paylaş

anladım, peki diyelim 20+ uygulama kurduk, yavaşlamadır bir şey?

son olarak şunuda sorucam, google play store'dan iğreniyorum, bu konuda ne yapabilirim?

cihazın dilini değiştirince globale geçiyor mu direk?

uygulamaların arayüzü en son bıraktığımda neredeyse hepsinin böyle iğrenç iğrençti, anlatamadım durumu ama.

hani windows 95 gibi duruyor açınca lan diyorsun.

iosta biraz daha smooth(?) duruyor ve mağazası kitaptır filmdir müziktir derli toplu.
Sosyal ağlarda paylaş

play store konusunda yapabileceğin tek şey, alternatif indexing yapan app indirip oradan takip etmek. ama her şekilde play store a işin düşecek.

hatta şöyle bir alternatif applerin olduğu bir link vereyim.Alternatif app marketler

ROM konusu şöyle, telefonunun OS'inin daha optimize çalıştığını düşün. senin isteklerin doğrultusunda mesela. daha uzun şarj istersen, CPU ayarı yapan bir kernel yüklersin, daha lightweight bir ROM yüklersin, performansı kısarsın... yani sana daha kullanışlı bir telefon sağlar custom ROM + root olayı. mesela benim sony xperia s için sony tarafından çıkartılan son ROM 4.2.2'ydi, ben şu anda 4.4.2 kullanıyorum.

ama daha bir nerd işidir, makineyi brick etme ihtimali vardır (artık baya az da olsa)

yani kurcalarım ederim diyorsan Z1 al, yok eğer mainstream bir telefonum olsun stabil olsun, arasın, nete girsin diyorsan yardır 5s.
Sosyal ağlarda paylaş

yarın ikisinide kullanayım yarımşar gün bakayım iyice madem.

eski nerdlerdeniz biz, artık çok uğraşmıyorum.

sanırım 5s tercih ederim yine boyut yüzünden bilemedim ama yine.

hem marketi falan daha düzgün gibi.

ama z1de ekrandır, kameradır, sestir cezbediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...