Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2013-2014 Sezonu Genel Tartışma - 3

Cons

Öne çıkan mesajlar

serjuhan said:

Yahu sadece size özel olduğunu nereden çıkarıyorsun ki? Bağırılıyor mu diğer stadlarda bu şekilde. Bizimkinde bağırılmadı diye biliyorum mesela.

Bu arada Aziz anladı küme düşüreceklerini biz çekiliyoruz yapıyor heralde :)

Bir de TFFyi istifaya davet ediyormuş. Zaten söylenilene göre UEFA kurullara güvenmediğini ve TFFnin değişmesi gerektiğini söylemiş. Şimdi TFF giderse biz istedik gitti diyecekler ahah bu Fenerbahçe alem kulüp.
Bağırılmıyor, pankart açılıyor hırsız var diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

serjuhan said:

Yahu sadece size özel olduğunu nereden çıkarıyorsun ki? Bağırılıyor mu diğer stadlarda bu şekilde. Bizimkinde bağırılmadı diye biliyorum mesela.

Bu arada Aziz anladı küme düşüreceklerini biz çekiliyoruz yapıyor heralde :)

Bir de TFFyi istifaya davet ediyormuş. Zaten söylenilene göre UEFA kurullara güvenmediğini ve TFFnin değişmesi gerektiğini söylemiş. Şimdi TFF giderse biz istedik gitti diyecekler ahah bu Fenerbahçe alem kulüp.

Bağırılmıyor, pankart açılıyor hırsız var diye.

Şamp. Liginde açıldı onu mu diyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Alper Potuk, önceki akşam Bebek'te sevgilisiyle görüntülendi. Son model spor otomobiliyle sahil turu yapan Potuk, çevirmeye takılınca anlamsız bir panik yaşadı.
Muhabirlerin fotoğraflarını çekmesi üzerine trafik polisine, "Abi ne olur beni gönderin" diyen milli futbocu, "Siz de vatandaşsınız, işimizi yapıyoruz" cevabıyla neye uğradığını şaşırdı.
Polis memurunun alkolmetresine üfleyen Potuk 0 promil çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten ligden çekilme diye bir şey olmaz. Akıllarınca havuzdan çekiliriz demeye çalışıyorlar ama olayı daha da dramatikleştiriyorlar.

Varsa götleri ama çekilecekler bu kadar basit, yıllardır aynı terane bir yere varmıyor. Al işte Benfica sokarlar böyle sisteme dedi bir uyarı, iki uyarı sonra bir anda havuzdan çıktılar. Kendi maçlarını kendileri satıyorlar, kendi kanallarında veriyorlar. Ligden gelen paraya sokayım, zaten kazanıyoruz diyorlar. TAŞŞAK böyle direkt Level 999+ retweet

Varsa şekliniz bekleriz. Öyle rerörerö yapıp ağlayarak haklıysan bile haksız konuma düşüyorsun. Dün güzel giden konuşmanın vardığı sonuç bu olunca da işte söylemlerinin bir anlamı kalmıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya orası öyle de en azından atarın değeri olur. Hani yıllardır herkes bir havuzdan çıkarız tantanası içinde haksızlığa uğrayınca, kimse çıkmaya çıkmaya söylemin değeri de kalmadı.

Ayrıca çıktıktan sonra yatırımı da yapılır ya, yani zor değil. Gerçi başlarda sıkıntı olabilir.

Benfica mesela havuzdan çıkarak yılda 75 milyon euroya yakın bir parayı kenara çöpe attı. Portekiz'de en üst iki ligin gelirlerinin %75'e yakını üç büyük kulüp arasında dağıtılıyordu.

Ayrımdan sonra maçlarını kendi kanallarında aylık 10 euroya satıyorlar. Ülke nüfusu 10 milyon, 500k kişiye aylık paket satabilseler maçları için (ki Portekiz'in en büyük kulübü, normaldir.) yanlış hesaplamıyorsam yılda 60 milyon euroya yakın para kazanacaklar. Aradaki 15 milyonu da kanalı doğru düzgün işleyerek rahatlıkla çıkartırlar, hatta çok daha fazlasını çıkartırlar.

Ayrıca mesela Telekom gitti bu olaydan sonra hemen Benfica'nın TR yayın haklarını aldı. Benfica maçları veriliyor. Bu tip yan gelirlerde olacak. Tamamen kulübün kasasına gidecek.

Burada Benfica'nın 10 milyonlu ülkede yaptığı atardan kazanacağı gelir ve prestijin büyüklüğü ortadayken FB-GS-BJK çok rahat aynı şeyleri de yapabilir. Ne yani atıyorum hadi yine BJK'yi kenara koy, FB - GS ayda 20TL'den maçlarını kendi kanallarında yayınlasa 1 milyon üye bulamaz mı? Tüm Türkiye'den bahsediyoruz. Yılda 75 milyon euroya geliyor yanılmıyorsam benim hesap üzerinden.

Tabii sadece çıktık, yayınlamaya başladık deli paralar kazandık wuhuu tarzı bir şey söz konusu değil. dediğin gibi sağlam yatırım şart, sistem kurmak ve kanalı en iyi şekilde idare etmek şart. Ki sonuncusu bayağı zor bizim kulüplerin kafasında ama yapılmayacak iş değil.

Ha benim bu ülkede böyle bir girişimin gerçekleşeceğine dair inancım hiç yok orası ayrı, bütün teknik alt yapı bile olsa yapmazlar.

edit:

Bir de deplasman maçları ne oluyor onu bilmiyorum. Benfica sanırım yayıncı kuruluştan direkt yayınlatıyor. İç saha maçları tamamen kendi sistemleri üzerinden de deplasman bilmiyorum. Gerçi Tivibu onları da veriyor da işte orada farklı bir anlaşma vs. vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Havuzdan ligden filan önce şu Aziz bi çekilsin artık ya. Ceza meza da almasın da gitsin Bodrum'a sakin sakin Ali Şen gibi takılsın 3-5 ayda bir yorum yapsın yazları. Gerçekten. Gelsin şöyle sakin başkanlar gelsin. Futbol kulübü işliyor zaten hocası var menajeri var o var bu var. Açıklama gereği yapma gereksinimi duyulmasın. Cevap hakkı doğmasın. Aynısı biz ve BJK için geçerli. Mahmut Uslu'lar falan filan, böyle adamlar olmasın...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...