Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allah belanı versin IELTS

Nigger_of_the_sand

Öne çıkan mesajlar

Abi ben Almanya'da üniversitenin ingilizce dil sınavına girdim, adamlar kompozisyondan puanı "nokta kullanmadan çok uzun cümle kurmuş" diye kırdılar, gıkım çıkmadı.

250 kelime zaten kompozisyon kalıpları tutuyor; adamlar da onu istiyor. Sen giriş, gelişme, sonuç falan onların istediği gibi oluşturmamışsındır; örnek falan vermemişsindir. (250 kelimeyle hepsini yaptım diyorsan da olmamıştır o)

Her şeyi geçtim o sınavda 250 kelimeyi geçmen gerektiğini biliyorsan niye geçmiyorsun. Bir örnek verdin olmadıysa ikincisini de ekle. Sallamasyon kişisel detaylar koy vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Exodous said:

Ben konuyu çok merak ettim.

"Çalışanların iş yerlerinde daha az zaman geçirmelerinin enerji ve kaynak tüketimi açısından kazançlı olabileceği gözlemlenmiştir ve bazı işyerleri bu yüzden haftanın belli günlerinde çalışmama kararı almışlardır. Bu konu hakkındaki değerlendirmeleriniz."

Böyle birşeydi

2 konu vermiyorlar mi ? Bana en kolayi pros and cons tipi yazilar gelmistir fazla dusunmuyorsun +,- list yapip yaziyosun.

He ben writing'i birak turkce paragraf yazamiyordum o ayriydi :) ( cok zaman kaybediyorum birinin 5 dk yazdigini 25dk yazardim turkce derslerinde tekrar basa donup silip yazardim, istem disi check ediyorum fln) o yuzden bende writing özurluyumdur.
Sosyal ağlarda paylaş

2 konu vardı zaten 1.sine fazla kaptırmışım sanırım kendimi 2.ye geçtiğimde 10 ya da 15 dakikam kalmıştı. Ben de 250 kelime yazamayacağımı anladım ve daha erken toparladım konuyu.

Kompozisyon kurallarından puanım gitmiştir belki birşey diyemeyeceğim de puanın yarısını götürecek kadar düzensiz birşey yazmadım, dile olan hakimiyetimi görüp konuyu sonuçlandırmış olmamada bakarak sırf 2. taskin kelime sayısına da bu kadar takmayabilirlerdi keza.

Yapacağım akademik başvurularda genel skorum tutmama rağmen bölümsel bazda kötü notumun olduğunu görüp kabul etmeyecekler belki. Cillop gibi ingilizcem olmasına rağmen, akademik olarak ilgim olmayan bir konuda yazı yazamamış olmam akademik yeterliliğimi belirleyecek. İnsanlar boşuna cinayet işlemiyor gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

hakkım olan birşey için 375 lirayı tekrar verecek halim yok

60 dolar karşılığı istediğin bir sectionu ingiltere'ye yollayıp inceletiyorlarmış ve haklı bulunursan paranı da iade ediyorlarmış. writing notu 1 ya da yarım puan bile yükselse kurtarıyor durumu ama yarım puan için 60 doları iade etmektense hiç yükseltmez bu lavuklar kesin.

notuna itiraz edenlerden de yağ çıkaralım mantığıyla yapılmış gibi birşey geldi zaten, otur ilk başında adam gibi notlandır o zaman böyle mantık mı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...