Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Banka ücretleri

GEd

Öne çıkan mesajlar

İlk defa olarak Türkiye'de banka (İş bankası) kullanmaya karar verdim. Eski bir iş bankası hesabımı aktifleştirdim. Düzenli olarak buraya para yatmaya başladı (maaş değil).

İlk para yatar yatmaz 2012 ve 2013 e dair hesap işletim masrafı 100 lira kestiler. Hadi sonra 2013 e ait olanı aldık hesaba düzenli para yattığını belirttiğimiz için.

Kredi kartı çıkarttırdım. Bunda da bir ücret alıyorlar yıllık. Bunda da bir sorun görmüyorum. Maaşım buraya yatıyor olsaydı belki ücret talep etmezlerdi (?).

Ama anlayamadığım bir nokta var Online bankacılıkta: İş bankasında başka bir iş bankası hesabına bile para aktarsam her havalede 1,1 TL kesileceği belirtiliyor?

Almanya'da çalıştığım bankada tüm Avrupa'ya, farklı bankalara dahil, ücretsiz havale yapabiliyorum.

Türkiye'de ne gibi bir sıkıntı var da bu kadar basit bir işlemden masraf talep ediliyor?

Tüm bankalarda böyle olduğu belirtildi iş bankası tarafından bana. Tüm bankalarda böyle mi bu olay gerçekten?

Oha hatta şubeden havaleye 20 TL kesiyorlarmış asdadsa.

Evet 1 TL peşinde koşuyorum. Bankaların vergi rekortmeni olmasını engellemem lazım

http://www.isbank.com.tr/TuketiciVerileri.aspx
Sosyal ağlarda paylaş

bende cok pis bug abuse yapıyorum eft için,

garanti ve yapı kredi banka hesaplarım var, misli.com'u kullanıyorum arka kapı olarak

garanti'den misliye
2dk sonra misli'den yapı krediye

10 dakikada oturdugum yerden geçiyo param 0 kayıpla.

bide garanti ve yapı kredi kendi içlerinde havale ücreti almıyor.

Tez zamanda ikisinden birine geçmeni öneriyorum
Sosyal ağlarda paylaş

geçen ay annem ziraat bankasına gitti ziraat hesabıma para yatırmak için. 20 TL istemişler bana kızdı bi bok bilmiyosun bir de muhasebeci olcaksın diye. şoke oldum abi kadın 100 tl para göndericek ne 20 TL havale parası nasıl bişidir abi bu? gidip pttden yolladı sonra 3 tl ye galiba. böyle saçma sapan şeyler var bankalarda anlamıyorum ben hakikaten, enparaya geçtim gidip bütün paramı encarda yatırıyorum artık finansbank atmsinden sonra ordan nereye lazımsa beleşe gönderiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 'borcum yoktur' yazısı alıcaktım kredi için. 35 TL istiyolar , birader borcum yoksa borcum yoktur , bir kağıt için neyin 35 lirası bu?

Kar marjı hem yüksek , hemde arz talep çok. Deli gibi para kazanıyolar , ülkede ondan yeni banka açmak imkansıza yakın , son 5 senede (2008 krizinden sonra ) galiba bi tek odea mı ne açıldı. Bu kadar çok para kazanılır mı lan insafsızlar!
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
Geçen sefer derdimi anlamadınız herhalde, hesap işletim ücreti alamassınzız demedim
2 tane vadesiz hesabım var, internet üzerinden kullanıyorum
10 tane hesap açsaydım ayrı ayrı ücret mi alacaktınız
diyorum ki her 2 vadesiz hesap için de ayrı ayrı ücret kesmişsiniz
bu da yetmemmiş
kullanmadığım aylara ait hesap işletim ücreti kesmişsiniz
bi zahmet edip de inceleyin lütfen

şunu spamlıycam c/p dursun
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

Hesap işletim ücretini de vadesiz tüm hesapların için kesebilirler. Fakat banka ile olan ilişkin sadece ihtiyaç kredisi ile alakalı ise, oraya geri ödeme yapmak için para yatırdığın vadesiz hesabından masraf kesemezler.

Finansbank kesti benden hesap işletim ücreti.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Bir tek noktaya değinip kaçayım sonra ayrıntılı konuşuruz,

"kullanmadığım aya da kesmişsiniz" diye bir şey yok. hesap açık olduğu sürece "kullanırım ben" demek oluyor o.

hiç bir işlem yapmassan bir şey kesemiyorlar ama
ayrıca 3 ayda bir alıyorlar
son olarak hesapla ilgili hiçbir şey yapmassan neyi işletmiş oluyorlar

cacodemon said:

Hesap işletim ücretini de vadesiz tüm hesapların için kesebilirler. Fakat banka ile olan ilişkin sadece ihtiyaç kredisi ile alakalı ise, oraya geri ödeme yapmak için para yatırdığın vadesiz hesabından masraf kesemezler.

dolar euro altın tl başka bir tl hesabı
12312 tane açabilirsin hepsinden ayrı ayrı mı alacaklar
çoğu hesabı internetten açabiliyorsun zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...