Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

darvinciler bi baksın ya

Ren

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

vivavale said:

abi doğup, yaşayıp, sonra ölmek. yaptıklarından sorumlu olmamak. mantığım almıyor abi. sogrulamam lazım.

Yaptıklarından sorumlu olmak için maymunlarla ortak ataların olması neden engel teşkil etsin? Sen akıl ve irade sahibi olacak şekilde evrildiğine göre sorumlulukların da buna göre ortaya çıkıyor.

engel teşkil etmiyor abi neden etsin. ben diyorum ki akıl ve irade sahibi olacak şekilde kademe kademe yaratıldık.
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

insanı hayvana indirgemek. yok abi ya bu benim içime sinmiyor.

ahaha troll mu bilmiyorum ama aklima eski bir anim geldi.

ortaokulda biyoloji isliyoruz hayvan hucresi bitki hucresi falan anlatiliyor. Ben kalkip gayet kendimden emin bir sekilde ogrtmnim hep bitki hucresi hayvan hucresi anlatiliyor kitapta insan hucresi yok hic neden diye sormustum.
seninkide ayni kafa heralde
Sosyal ağlarda paylaş

bi de bu cad dosyaları gerçek zamanlı biz mesela köpekleri alıyoruz, hmm bunun kulağı fazla yatık, bunu boşver, oo bu öbürü taş araba bilem çeker, bununla öbürünü çiftleştireyim diyoruz.

bu esnada köpekler çiftleşirken bizim bu isteklerimiz yukarı dışarı bir yere gidiyor tanrıya varıyor tanrı diyor hmm bu insan bu köpekleri çiftleştirmeden önce bu özelliklerini beğenmiş, o zaman al sana, şu esnada döllenen yumurtaya yüksek kas gücü ile yatmayan kulak özelliği veriyorum INH.

Sonra bu bilgi geliyor o esnada çiftleşen köpeğin yumurtasına giriyor, doğacak köpeğin özellikleri böyle belirleniyor.

Ve bu 20-30 defa yapılarak, bilgi git geli oluyor her seferinde daha farklı özellikler gelip istenmeyen özellikler çıkarılıyor, bunlar gözle görülebilen bir hızda olduğu için kesin olarak söleyebiliyoruz ki köpek çiftleştiriyorsak %100 etkisi var istediğimiz duaların, yani tutmadığı olmuyor gerçekten illaki bir değişiklik, tasarımda bir yenilenme var çünkü.

Ama açlıktan ölücem diye dua okuyorsun bu tutmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

engizisyon eksi değer argümanları ile yine yargılamış :)

bilim tartışırken, hele bilimin tarafında iseniz, skolastik olmayın bi zahmet

bireyler kendi kendine istediği her şeye inanmakta özgür olmalı, ve bir zararı da olmaz bunun eğer zorla sana fikirlerini benimsetmeye çalışmıyor ise, niye bu şekilde insanları bir şeyleri araştırmaya itersin, bu kötü bir şeyde olmaz.

ama bilimsel kanunları dahi, mesnetsizce taş ve sopalar ile savunmaya kalkarsan, bilime daha fazla kötülük yapmış olursun
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

engizisyon eksi değer argümanları ile yine yargılamış :)

bilim tartışırken, hele bilimin tarafında iseniz, skolastik olmayın bi zahmet

bireyler kendi kendine istediği her şeye inanmakta özgür olmalı, ve bir zararı da olmaz bunun eğer zorla sana fikirlerini benimsetmeye çalışmıyor ise, niye bu şekilde insanları bir şeyleri araştırmaya itersin, bu kötü bir şeyde olmaz.

ama bilimsel kanunları dahi, mesnetsizce taş ve sopalar ile savunmaya kalkarsan, bilime daha fazla kötülük yapmış olursun

dine inanırsın da, insanların bazı mantıksal çıkmazlarla sorunsuz yaşayabilmesi benim kafamı karıştırıyo,

evrime inanmayıp her sene grip aşısı olmak
dünya 3k yıl diyip carbon dating'e güvenmek
sayntolocistlerin kült olduğunu kabul etmemesi, başlatan adamın gayet bilinen bi sci-fi yazarı olması, oğlunun olayları açıklamasına rağmen
Sosyal ağlarda paylaş

nienna said:

axedice said:

2.5 milyon yıl hayatta kal > uygarlık kurcak şekilde evrimleş > dünyanın her yerine yayıl > pamuk ipliğine bağlı tür.

Teşekkürler einstein.

2.5 milyon yil once insanligin soyunun kurumasi bir kriz ve birkac button mesafesinde degildi.

axedice said:

İnsanlığın soyunun kuruması hiç bir zaman bir kriz ve bir kaç buton mesafesinde değildi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Population_bottleneck

http://en.wikipedia.org/wiki/Toba_catastrophe_theory
Sosyal ağlarda paylaş

Kardeş bu teoriymiş. Yani ben nasıl inanayım buna şimdi, kanun bile olmamış. Hem dinsiz bilim adamlarının uydurmaları da olabilir bunlar hep.
Ne diyor bak 70bin yıl önceki yanardağ patlaması falan. Sanki oradaydı gördü patlamayı da bi de yazmış bir sürü dinsiz
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Kardeş bu teoriymiş. Yani ben nasıl inanayım buna şimdi, kanun bile olmamış. Hem dinsiz bilim adamlarının uydurmaları da olabilir bunlar hep.
Ne diyor bak 70bin yıl önceki yanardağ patlaması falan. Sanki oradaydı gördü patlamayı da bi de yazmış bir sürü dinsiz

sdlfjkh iyi bi noktaya değinmişsin. Öğrendikleri iki argümandan biri bu, diğeri de "niye şimdiki maymunlar insan olmiyür" zaten.

Okusalar keşke;

http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution_as_theory_and_fact
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

hangi kitaptan bahsettiğini bilmiyorum yalnız benim kitabımda kibir yoktur. ve keyfi hiç bir canlıya zulum etmemem gerektiğini öğütler.

bi açıdan da bok taşır içinde insan o yüzden haklılık payın var aslında hiç bir şekilde büyüklenmemek gerekli.

"O'dur ki, O yüce Allah'tır ki bütün göklerde ve bütün arzlarda (hayat olan âlemlerde yarattığı) her şeyi katından sizlerin (insanların) emrine musahhar kıldı." (Casiye, 45/13)

kibir yok tabi. Ha müslüman değilsen o ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...