Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warlords of Draenor Genel Başlık - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

bingildak said:

normal raidler açılmamışken 665 itemlar gold ile satılıyordu. demek ki bundan sonra yeni content ile de bu böyle olacak. raid yapamıyor musun? itemization'da geri mi kaldın? patlat 3 aylık game play, ah'den çek 665'leri (veya current top gear ne ise işte).

düşündüm şimdi, gerçekten böylesi daha iyiymiş.

bu zaten yapılıyordu, yeni mi olacakzannediyosun? boe item kalmasın o zaman oyunda. cozumun bu mu? early game'de ilerlemek isteyen adam zaten gold ile boe alıyor. parayı da ister kendi kasar, isteyen gider gercek para ile gold satın alır.

1) 3rd partylerin yapması ayrı şey üreticinin yapması ayrı şey. 3rd party'i ne yaparsak yap engelleyemezsin, bu engelleyecek mi sanıyosun? adamlar 7 euro'dan game play satmaya başlayacak. itemlar yine raidlerde paypal üzerinden rl money olarak satılmaya devam edilecek.

2) boe'lerin heroic raiding ilvl'a sahip olması neyin kafası? neden boe'ler mesela 630 veya 645 olamıyor? ya en üst tierda olacak ya da oyunda olmayacak mı? bu nasıl bir mantık.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Acaba 1 aylık süre kaç k gold olur ki ona göre biriktirelim şimdiden ahah süper oldu bu.

ilk 1-1.5 ay falan pahalı olur, piyasa oturmaz falan. 2. - 3. aydan sonra fiyatlar düşmeye başlar. daha affordable seviyelere gelir. ama benim tahminim hiçbir noktada 50k'nın altına düşmez.

zaten zuladan çıkan goldların yarattığı hareketle itemların fiyatları artacak.
Sosyal ağlarda paylaş

3rd partyleri engellemeyecek, alan devam edecek. kazıklanan da kazıklanmaya devam eder. Ama artık kazıklanmama secenegi eklendi. Kim nasıl tercih ederse.

665 boe'ler exp baslangıcı dısında bir ise yaramayacak 2 ay sonra kimsenin yuzune bakmayacagı itemlar olarak kalacak. genelde exp girisleri cok paranın kazanıldıgı ve cok paranın harcandıgı donemler oluyor. ilk major patch ile rayına oturuyor ekonomi.
Sosyal ağlarda paylaş

ama şu var. mesela elinde biriken fazla goldu gerçek paraya çevirmek isteyen adamların direk önünü kapadılar. hepsinin dışında gold selling piyasasını bitirdi adamlar. çinliler çıldırmış olmalı bu habere.

yani elimdeki gold u sadece gametime a çevirebilirim. ve gold ihtiyacı olan adam çinliden değil blizzarddan alıcak direk. bir arkadaş da herkes direk 665 item dizecek ah den kendi parasıyla demiş çok haklı bu noktada.

elinde gold u olan adamın işine gelir tabi ki. bende mesela 100k gold var direk 1 ay alırım veya direk acc u da satabilirim baydım bu aralar wowdan ahah
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben bu kadar masum düşünmüyorum. hele ki söz konusu olan kotick'in bu tarz business kararlarını verdiği, d3'e rmah konseptini getirmiş blizzard olduğunda kesinlikle bu kadar iyi niyetli düşünemiyorum. böyle bir sistemi kullanmaya başlamanın giderler noktası bir sürü negatif etkisi var, bunları çıkartmak için bir şekilde kullanıcıları özellikle casual kullanıcıları bu yöne (game time alsın in game satsın) incline etmeleri gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşları tarafından satılmış bir casual player olarak bu hamleleri yanlış bulmuyorum.

Eğer benim gibi, arkadaşları tarafından tanımadığı insanlarla mesai gibi progress kasan insanlar için satılan başka casuallar da varsa onların işine yarayabilir.

Kim bilir belki arkadaşlarım tarafından satıldığım için progress yapamadığımdan ötürü itemsız kalmam sorununu bu şekilde çözersem, belki de arkadaşlarım tanımadıkları insanlarla mesai yapar gibi oflaya poflaya raid yapmaktansa benimle eğlenmeyi tercih edebilirler.

İyi ki arkadaşlarımla oyun oynuyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Arkadaşları tarafından satılmış bir casual player olarak bu hamleleri yanlış bulmuyorum.

Eğer benim gibi, arkadaşları tarafından tanımadığı insanlarla mesai gibi progress kasan insanlar için satılan başka casuallar da varsa onların işine yarayabilir.

Kim bilir belki arkadaşlarım tarafından satıldığım için progress yapamadığımdan ötürü itemsız kalmam sorununu bu şekilde çözersem, belki de arkadaşlarım tanımadıkları insanlarla mesai yapar gibi oflaya poflaya raid yapmaktansa benimle eğlenmeyi tercih edebilirler.

İyi ki arkadaşlarımla oyun oynuyorum...

gelsene bebeğim burada su çok güzel
Sosyal ağlarda paylaş

Bıngıldak haklı, nerdeyse heroic raid itemlarıyla aynı seviyede boe ler olmasa mantıklı bi sistemdi ama şimdi P2W'e doğru gidiyor.

Plex/cred iyi, p2w kötü. Bu sistemle devam edeceklerse boelerin ilvl ve slotlarına kısıtlama gelmeli, ör. max 3 adet boe giyebilmek gibi. Diablo3 ün RMAH lı hali wowun gidebileceği yön açısından çok kabus bi örnek, ama şu şartlarda muhtemel. Blizz daha önce de pervasız davranıp gameplayin ve mekaniklerin içine sırf oyuncular daha çok item alsın diye bilinçli olarak sıçtı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...