Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warlords of Draenor Genel Başlık - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Roqq said:

Betada raid yapmadı mı millet ?

O zaman dengeleseydi işte.

Dk ve hunter saçmalığını nerflemeleri lazım.
her expansion aynı sey soyleniyor. beta yok muydu? diye. Ozaman zaten hic bir oyunda betadan sonra hic bisey degistirmezdi. acaba betaya girip raid deneyen kac insan oldu? 10bin? suan oyunu 10milyon insan oynuyor. Eger istatistik hakkında her hangi bir bilgin varsa bu aradaki farkın ne kadar onemli oldugunu anlayabilirsin.

Hunter sacma degil. Hunter zaten her expansiona boyle giriyor. Cunku pet max damagela baslıyor. Sonraki patchlerde/itemlevellarda pet scale olmadıgı icin damagei diger classlarla aynı seviyelere gelecek.

DK yi seviyolar nerflemezler cok.
Sosyal ağlarda paylaş

shadow hiç burst class olmadı zaten
sustain dps aoe yetersiz kalıyor haste value stack çok düşük olduğu için zaten şu an.
talentlarda allaha emanet leş gibi ordanda toparlayamadılar
single targetta fena değil gerçi 14-16k çıkıyorda gene diğer classlara göre düşük baya
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:

Aradaki farktan banane ya. Yeterli data için kaç oyuncu gerekiyorsa Blizzard karar verecek ona. Millet betayı laf olsun diye mi yapıyor. Hayır benim istatistik bilimi bilmem ile alakası ne yani. Beylik laflara gerek yok. Bir şey saçma ise saçmadır yahu.
betayı acık bile yapsan oyuncu basenin ne kadarı betaya girmek isterse okadarı betaya girer. ki bunların cok buyuk bir kısmı da raidleri denemez bile. ben hardcore a yakın oynarken bile 1 bosstan fazlasını denemezdim betada cıkınca tadına vararak oynayayım diye. E kimsenin girmedigi seyi herif nası test edicek? Ozaman oyun 2004te cıktıgında classların abilitylerinin kac vuracagını koysalardı bi daha degistirmeselerdi dimi yani sonucta ozaman kac ay beta olmustu! herseyi gorebilmis olmaları lazımdı yani! Hic bir oyuna da patch falan gelmesin. 2-3 ay beta yapsınlar tum buglar/dengeler falan zart diye ortaya cıkar zaten.

beylik laflar falan degil. matematik istatistik falan gibi seylerden anlamıyorsanız anlatmaya calısanları dinleyerek biraz biseyler ogrenebilirsiniz.

ha blizzard micro-balance yapıyor mu? Hayır basıyor %10 arttı %15 azaldı diye. her spece(dps heal tank) ama genel olarak 1 2tane flavor of the patch ve 1 2 tane "not-flavor" of the patch yapıp geri kalanı da yaklasık dengeli yapıyor. Bazı classlar da kendi mekaniklerinden dolayı gear miktarına gore farklı scalelanıyorlar. Hunter ornegindeki gibi. Pet dps artmıycak hunterda(artacaksa bile az artacak). o yuzden suan gear yokken bile at gibi vuruyor hunter. ama gearlar yukseldikce senin(baska class spec) geardan aldıgfın dps onunkinden fazla olucak.

DK ve Monk u cok seviyorlar mesela. Hic nerflenmesin istiyosan bunları oyna. Asla nerflenmiycekler belli bi seviyenin altına. Yapımcının sevdigi biseyin iyi olmamasını beklemek de komik olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

sustain dps aoe yetersiz kalıyor haste value stack çok düşük olduğu için zaten şu an.
single targetta fena değil gerçi 14-16k çıkıyorda gene diğer classlara göre düşük baya

işte mastery flm değişmiş, mastery abansak fırsatını bulunca reforgela falan gelmez mi kendine dersin?

pvpde iyi gibi yani eskisi gibi açıkcası set bonusu sevdim 4, onun dışında copsan + glyphla orb sıkıntısıda çekmiyorsun.

hani sen bunları yaparken birinin sana gelip 150 200k vurması hoş değil ama cidden asdas.
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:

@madcow hunterdaki yanlıslık 100+k kill shot atiyor. kısacik hc fightinda bile kill shot %30la neredeyse en yüksek payı alıcak dpste. Execute phase i uzun raid fightlarinda ne olacak o zaman ? Böyle dengesiz execute mu olur.
2 kere instant atıp boss un hemen oldugu dps mi daha yuksek olur yoksa 2 kere atıp 8-12 sn bekleyip 1 daha attıgın sonra 8-12sn bekleyip bir daha attıgın sey mi dps i daha fazla arttırır/daha yuksek gosterir? boss un %20-30 u olan an dps in en spikelandıgı an "execute" e sahip classlar icin. E boss tam o sırada olurse nolur? dps olması gerekenden zaten yuksek gozukur? 1 GCD de herife 200k vuruyosun sonucta.

Ki zaten o mekanik fight sonunda dpsler artsın diye eklenmis bir mekanik tabiki dpsleri artacak. ama oyle heroicteki gibi 20 21k yapan herif boss un sonunda bam diye 27 28k lara cıkmıycak. 24 25k ya cıkıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

Fin said:

işte mastery flm değişmiş, mastery abansak fırsatını bulunca reforgela falan gelmez mi kendine dersin?

pvpde iyi gibi yani eskisi gibi açıkcası set bonusu sevdim 4, onun dışında copsan + glyphla orb sıkıntısıda çekmiyorsun.

hani sen bunları yaparken birinin sana gelip 150 200k vurması hoş değil ama cidden asdas.

mastery hiç bi zaman main stat olmadı shadow priest için,placeholder stattı multistrike versatile geldikten sonra gerek bile kalmadı ona

şu an intten sonra mantıklı olan crit = haste > multistrike gitmek.
pve konusunda set bonus kurtarabilir düzgün bişey gelirse sonraki patche yoksa soft haste cap gg olmuş
150k nasıl hangi class vuruyor yahu ?
lvl100 müsün imkansız yani 50% hit alman
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

ben pvp için priest açtım disc oynatırım diye de açmasamıydım lan pişman olacam gibi..
arenayı bilemem ama bg de disc inanılmaz.

dpsde biseye aglanacaksa monka aglansın daha mantıklı onun execute u daha da sacma vuruyor ve hani pet falan gibi "scale olmayan" birseyi yok. single targetta iyi oynayan bir monk aynı geardaki diger classları eziyor geciyor. MC bir boss a monkumuz total damage'in %5.9unu yaparken yaklasık aynı geardaki 2. dps %4.6 mı ne yapmıstı.

Ben disc priest oynuyorum. Suan cok gearliyim heroiclere(635). Heroic acısından tanklar arasında benim icin fark yok. DK olunca tek avantajı kendini at gibi healliyebiliyor. trashte heal atmıyorum cogunlukla atonement bile yetiyor. herkes low geardaysa content icin DK en iyi secenek onun icin ama geri kalanları da tamamen aynı sayılır.

Dps olarak da monk hunter ve glad warr u(ki nerflendi) kenara koyarsan geri kalan herkes yaklasık olarak aynı seyi yapıyor heroiclerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Hala matematik, istatistik bilmiyorsanız filan diyor adam ya of. Tartışma enerjimi aldın be kardeşim. İki şey biliyorsun diye karşındakinin bilmediğini nerden çıkarıyorsun.

Kaldı ki bir şeyi pat diye %20 nerflemek saçma sapan bir hareket ya. Nerflenmesin demiyorum ama beta sırasında nerfle be adam. Hadi nerfledin fury ve armsı biraz düzelt bari. 2-3 class hariç classların çoğu speci çöp şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...