Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Müslümanların inatla karşı geldiği kesim yöntemleri

Chemical

Öne çıkan mesajlar

k1nJo said:

arcane said:

müslümanlığın herşeyi doğru da hayvan kesim yöntemlerine mi sıra geldi ahah

islamın ve müslümanlığın her şeyi doğru ama birileri keyfi yorumlamış ve böyle sürmüş gidiyor malesef.

"dinden çıkanın katli vaciptir"leri falan çok baside indirgeyerek anlatmışlar herhalde size. öyle "aha bu din değiştirmiş koşun la öldürek" değil olay.

mesela şunu da izleyin daha iyi anlarsınız diyanetin bunda ne kadar hatası olduğunu:
https://www.youtube.com/watch?v=AVqNj1V_d1Y&t=11m30s
11:50-12:15 arasına dikkat edin.

GERÇEK İSLAM BU DEĞİL LELELELE ALLAHU AKBAR
Sosyal ağlarda paylaş

JestersTear said:

çeto domuz mu yedin n'aptın?

yok yav,ben domuzu kastetmiyorum.bildiğin kuzu ya da dana etinin tadı da çok farklı.sırf bu kanlı-kansız hikayesinden.tabii,hayvanın beslenme şekli falan da tadını etkiliyor ama ana neden kanlı-kansız mevzusu.

ayrıca dinsizim ama 20 sene inandıktan sonra domuz yemek konusunda bir Müslüman ile neredeyse aynı reflekslere sahibim. Domuz kesinlikle yemedim,yemiyorum,yemem. Domuz yağı ile yapılmış olma ihtimali olan hiçbir şeyi yemedim,yemiyorum,yemem.

derken...yurtdışında mecburen burger king ve mc donalds'ta hamburger menü yediğimde sanırım hamburgerlerin etleri ile domuz burgerlerin aynı fritözlerde pişirilme ihtimalini hatırladım...ona karşı yapacak bir şeyim yok,aç mı kalayım B)-
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

k1nJo said:

arcane said:

müslümanlığın herşeyi doğru da hayvan kesim yöntemlerine mi sıra geldi ahah

islamın ve müslümanlığın her şeyi doğru ama birileri keyfi yorumlamış ve böyle sürmüş gidiyor malesef.

"dinden çıkanın katli vaciptir"leri falan çok baside indirgeyerek anlatmışlar herhalde size. öyle "aha bu din değiştirmiş koşun la öldürek" değil olay.

mesela şunu da izleyin daha iyi anlarsınız diyanetin bunda ne kadar hatası olduğunu:
https://www.youtube.com/watch?v=AVqNj1V_d1Y&t=11m30s
11:50-12:15 arasına dikkat edin.

Tamam, islam yanlış anlatılıyor.
Tamam, aslında islam çok adil ve ahlaklı bir din.
Tamam, islam her çağını gereklerrine hitap ediyor.

Tek bir sorum var: Bana ne? İslam'ın özü yanlış, Allah filan yok, Muhammed yalan söylüyor. Temel premise yanlış olduğu sürece tüm hipotez bir halta yaramayan söz öbeğidir sadece.

Buna dayanarak kesim yöntemlerinin de bir anlamı yok, gereksiz sözler işte.

Asın bu zındığı, Ne demek İslam yanlış ne demek Hz.Muhammed (S.A.V) yalan söylüyor. Ne demek Allah yok ? Hemen belgelerle kanıtlıyorum.

- Milyarlarca insan yanılıyor olamaz. (1 milyar insandan daha mı zekisin ? )

- Bu kusursuz dünya Allah (C.C) olmadan nasıl dönüyor ? Böyle bir şey olabilir mi ? Mümkün mü ? Hiçlikten mi oluştuk Big Bang'den önce ne vardı ? Big Bang'i yaratan Allah (C.C)

- Hz.Muhammed (S.A.V) Çağın ilerisinde Anarko-kapitalist bir devrimcidir, nasıl bunu atlarsın ? Lysander Spooner Şüphesiz Hz.Muhammed (S.A.V) Allah (C.C)'nin kulu ve elçisidir demiştir ayrıca ölürken de Kelime-i Şahadet getirmiştir. Belgelerle sabittir. Ahmet Mithat Efendi'nin yanında söylemiştir tüm bunları.

- Tarihte ilk doktora tezini yazan Hz.Muhammed (S.A.V)'dir. Bozulmuş İncil ve Tevrat metinlerine atıfta bulunmuş ve en ciddi eleştiriler getirerek dönemin papazlarını ciddi makalelerle eleştirmiştir.

- Ayrıca Hz.İbrahim (a.s)'e Allah koyun göndermese şuan çocuğunuzu pagan/putperest gelenekleri için öldürüyordunuz, biraz şükür etmeyi öğrenin.

- Kabe'nin üstüne uçan melekler videolarına açıklama yapabiliyor musunuz ? Tüm bu olaylar şüphesiz Allah'ın gösterdiği mucizelerdir. İnanmak için geç değil.

- Ayrıca düşen uçakta hiç ateist olmaz. İnanamamak da bir inançtır.

- Sırf kızlarla cima ve zina yapabilmek için ateist olduğunuzu biliyorum.

- Gerçek İslam yeryüzünde değil, manevi dünyanızda.

Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

JestersTear said:

çeto domuz mu yedin n'aptın?

yok yav,ben domuzu kastetmiyorum.bildiğin kuzu ya da dana etinin tadı da çok farklı.sırf bu kanlı-kansız hikayesinden.tabii,hayvanın beslenme şekli falan da tadını etkiliyor ama ana neden kanlı-kansız mevzusu.

ayrıca dinsizim ama 20 sene inandıktan sonra domuz yemek konusunda bir Müslüman ile neredeyse aynı reflekslere sahibim. Domuz kesinlikle yemedim,yemiyorum,yemem. Domuz yağı ile yapılmış olma ihtimali olan hiçbir şeyi yemedim,yemiyorum,yemem.

derken...yurtdışında mecburen burger king ve mc donalds'ta hamburger menü yediğimde sanırım hamburgerlerin etleri ile domuz burgerlerin aynı fritözlerde pişirilme ihtimalini hatırladım...ona karşı yapacak bir şeyim yok,aç mı kalayım B)-

abi madem dinsizsin o zaman bu domuz fobisi neden? Kurtulamadın sanırım içindeki müslümandan.
Sosyal ağlarda paylaş

ya dürüstçe yazdım işte.
20 sene her şekilde yemekten tiksindiğin bir şeyi daha sonra yemek benim için olacak iş değil.

ayrıca seyahatlerim sırasında çok domuz gördüm.ve harbiden pis hayvan.
işin özü benim domuz yemememde din motifinin üzerimde kalan etkilerinin yanı sıra harbiden de tiksinmem çok etkili. fareden korkmayıp tiksinme mevzusuna benziyor biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...