Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

vivavale said:

est. reyz

efendim hafif bir ısınma ile başladım. esneme, açma- germe tarzında.

sonra barı omuzlara koyup sağa ve sola dönme hareketi 4X20
yine 5 kg dumbellarla ayakta dumbelları dize kadar indirme yan taraflardan 4X50
bu iki hareket çapraz tekrarlı.

bundan sonra gögüs çalıştım,
bench press 4X15 ( mal gibi )
Dumbbell Flyes 4X15
Bench Press (Close) 4X15
Pullover 4X15( en sevdiğim harekettir )

biceps e geçtim
curl 4X15
hammer curl 4X15
Dumbbell Preacher Curls 4x15

cila da 25X4 mekik

yukarda nasıl da tahmin etmişim 4 hareket göğüs, 3 hareket biceps olduğunu.

önce beginner ve doms konusundan devam edelim. fly ve preacher curl, kaslara stretched durumdayken yüklendiği ve uzun time under tension yüzünden baya doms yapıcı hareketler. yeni başladım, doms istemiyorum diyen biri öncelikle bu hatayı yapmamalı.

ana hareketlere alışmayla başlamalı dediğim program şöyle olurdu:
bench press
row
shoulder press
pull up
seni kırmamak için bi de curl
karın

setler 4, tekrarlar 8-15 arası. ağırlıklar hafif, teknik kusursuz. burdan sonra her çalıştığın gün ağırlıkları arttırırsın. yaşadığın doms minimum düzeyde olur.
bacak yazmadım brad pitt olmak istendiği için. artık yeterince ağır giremiyorum bütün hareketlere, biraz böleyim şunu dediğin zaman bölersin. veya hiç bölmezsin
ana hareket derken şunu kastettim: yüksek ağırlık kaldırabildiğin için güçlenebildiğin ve ilerlemeyi kolayca takip edebildiğin hareketler.
güç artırmayı niye istediğimize girmeyeyim.

sen (muhtemelen) beginner olarak ve ara vermiş biri olarak arnold gibi çalışmaya kalkıyosun. demek istediğim bu. mr olympia gibi steroid yüklenirsen öyle çalışmana bir şey demem, destekleyebilirim.

programda göze çarpan diğer hususlara gireyim.
5 kg dambılla yana eğilme dediğinde umarım 2 elinde de 5 kilo dambıl yoktur. nedense yazdığından öyle yaptığına dair bi izlenime kapıldım. hakaret gibi aslında kusura bakma. salonda bazı nooblar yapıyo bunu. tek elde dambıl olcak o hareket için.
o yaptığın 2 oblik hareketi de kesinlikle belini inceltmiycek söyliyim. güçlendirmek, kaslandırmak istiyosan 20 tekrarın altında yap. daha iyi oblik hareketleri var bunları at çöpe zaten.

badiciler tarafından saldırıya uğramama sebep olabilcek düşüncem de biceps gibi küçük bi kas grubuna 3 hareketin gereksizliği. özellikle beginner, intermediate seviyesinde. ha göğüse 4-5 giriyosan çok da orantısız değil tabi
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

...

vivavale said:

est. reyz

efendim hafif bir ısınma ile başladım. esneme, açma- germe tarzında.

sonra barı omuzlara koyup sağa ve sola dönme hareketi 4X20
yine 5 kg dumbellarla ayakta dumbelları dize kadar indirme yan taraflardan 4X50
bu iki hareket çapraz tekrarlı.

bundan sonra gögüs çalıştım,
bench press 4X15 ( mal gibi )
Dumbbell Flyes 4X15
Bench Press (Close) 4X15
Pullover 4X15( en sevdiğim harekettir )

biceps e geçtim
curl 4X15
hammer curl 4X15
Dumbbell Preacher Curls 4x15

cila da 25X4 mekik

yukarda nasıl da tahmin etmişim 4 hareket göğüs, 3 hareket biceps olduğunu.

önce beginner ve doms konusundan devam edelim. fly ve preacher curl, kaslara stretched durumdayken yüklendiği ve uzun time under tension yüzünden baya doms yapıcı hareketler. yeni başladım, doms istemiyorum diyen biri öncelikle bu hatayı yapmamalı.

ana hareketlere alışmayla başlamalı dediğim program şöyle olurdu:
bench press
row
shoulder press
pull up
seni kırmamak için bi de curl
karın

setler 4, tekrarlar 8-15 arası. ağırlıklar hafif, teknik kusursuz. burdan sonra her çalıştığın gün ağırlıkları arttırırsın. yaşadığın doms minimum düzeyde olur.
bacak yazmadım brad pitt olmak istendiği için. artık yeterince ağır giremiyorum bütün hareketlere, biraz böleyim şunu dediğin zaman bölersin. veya hiç bölmezsin
ana hareket derken şunu kastettim: yüksek ağırlık kaldırabildiğin için güçlenebildiğin ve ilerlemeyi kolayca takip edebildiğin hareketler.
güç artırmayı niye istediğimize girmeyeyim.

sen (muhtemelen) beginner olarak ve ara vermiş biri olarak arnold gibi çalışmaya kalkıyosun. demek istediğim bu. mr olympia gibi steroid yüklenirsen öyle çalışmana bir şey demem, destekleyebilirim.

programda göze çarpan diğer hususlara gireyim.
5 kg dambılla yana eğilme dediğinde umarım 2 elinde de 5 kilo dambıl yoktur. nedense yazdığından öyle yaptığına dair bi izlenime kapıldım. hakaret gibi aslında kusura bakma. salonda bazı nooblar yapıyo bunu. tek elde dambıl olcak o hareket için.
o yaptığın 2 oblik hareketi de kesinlikle belini inceltmiycek söyliyim. güçlendirmek, kaslandırmak istiyosan 20 tekrarın altında yap. daha iyi oblik hareketleri var bunları at çöpe zaten.

badiciler tarafından saldırıya uğramama sebep olabilcek düşüncem de biceps gibi küçük bi kas grubuna 3 hareketin gereksizliği. özellikle beginner, intermediate seviyesinde. ha göğüse 4-5 giriyosan çok da orantısız değil tabi

saol reyz tavsiyeler için.

yalnız ben 2009 da başladım fitness kültürüne. ve sürekli bölge bölge çalıştım. senin yazdığın programda gögüs, omuz beraber.

ilk gittiğim salon hocası bölgesel çalışmanın sakatlıkları önlediğini, atıyorum gögüs girdikten sonra triceps çalışmanın sakatlıklara yol açabileceğini öğütlemişti.
hatta o kadar ki psikolojik olarak etkilenmişim herhalde, yorgun dahi olsam rahat 10 barfix çekerim, ama gögüs/ biceps çalışıyosam öyle asılayım barfix demirine 1 tane bile zar zor çekiyorum bi de ağrı yapıyor. çok saçma :s

gögüs- biceps

shoulder-triceps

lat- karın/ bacak

benim egzersizler bu şekilde oldu hep. bilmiyorum klasik model midir bu, haksızlık etmemem lazım çok faydasını gördüm, çok fark etti aktif çalıştığım zamanlar.

daha sonra gittiğim hocalarda farklı farklı şeyler söylemişti. hatta bi tanesi senin yazdığın gibi karışık bir program vermişti ben bir kaç hafta denedim içime sinmedi sonra kendi bildiğime yöneldim.

sanırım yanlış yapıyomuşum. sdf
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış demek fazla kaçar. benim ve bu işle ilgilenen baya büyük bir kısmın fikri bu yönde. ama türkiye'de "badi" yapan herkes senin dediğini yapıyor. gelişiyorlar da. salonda yaptığın hareket miktarından ottan boktan çok kendini vermen önemli çünkü.

salonda yaptığım her hareketin gerekliliğini sorgularım. bu 5. göğüs hareketini niye yapıyorum abi ben? girebildiğim ağırlık komik düzeyde, bundan önceki hareketlerden en az birinde pump da yaptım, bi tane daha pump niye yapıyorum? onun yerine hareketleri temele indirip niye haftada 1'den çok çalışmıyorum o bölgeyi?

thought process bu şekilde. ingilizce sevmeyen arkadaşlara selam
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

ilk gittiğim salon hocası bölgesel çalışmanın sakatlıkları önlediğini, atıyorum gögüs girdikten sonra triceps çalışmanın sakatlıklara yol açabileceğini öğütlemişti.
hatta o kadar ki psikolojik olarak etkilenmişim herhalde, yorgun dahi olsam rahat 10 barfix çekerim, ama gögüs/ biceps çalışıyosam öyle asılayım barfix demirine 1 tane bile zar zor çekiyorum bi de ağrı yapıyor. çok saçma :s

ilk gittiğin salon hocası kıçından sallamış. broscience'ın da leşi
biceps çalışırken barfiks çekemezsin tabi adam gibi
Sosyal ağlarda paylaş

tilinin dediklerine tamamen katılmakla birlikte advanced düzeyde bence hareket çoğunluğu önemli, kaslara her açıdan vurabilmek her lifi hissetmek hoşuma gidiyor :D dayanıklılık meselesi bide çok ağırlık düşürmeden yapabiliyorum genelde araya süper set drop set falan serpiştiriyorum güzel oluyor, ekstradan esnekliği de es geçmeyin derim bol bol ısının(ne zaman üşenip fazla ısınmasam bi tarafımı elime alıyorum :D) soğumada önemli idman sonu ama yapmıyourm hiç ^^
Sosyal ağlarda paylaş

ısınmaya başladığım andan squatı bitirdiğim ana kadar 45 dakika geçiyor. harekete hala aşina değilim ya, her set 10'ar 10'ar artırarak teknik çalışıyorum. son 10-15 dakka asıl çalışma seti oluyo. zaten yaptığım da squat değil, paused squat hep

bu kelly starrett godoşu ayaklarınla yere tork uygulayacaksın falan bir şeyler saçmalıyor. onu denedim bi süre. şimdi high barda knees out yapma diyen çinli koçları dinliyorum falan. tecrübesiz olduğum bölgeler
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar dandik durmuyo la hotel...
http://www.booking.com/hotel/ru/azimut-sibir.en-gb.html?aid=311984;label=azimut-sibir-FIHClpAzH9ZNIrq0skRiUAS32432430913%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=eb89e7a212e6bb1c48cf3f5d5711a475;dcid=1;ucfs=1;srfid=dfea6d91c4344af3fd1e8aa92bce66d86345a546X1
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...