Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

said:
As an example when establishing the selection of the specific strength and power type exercises to incorporate into the athlete’s program design the S&C Professional should review the exercises that are performed by some of the strongest and most powerful athletes in the world. Arguably the most powerful athletes in the world are the Olympic Weightlifters and Track and Field Throwers. A review of these competitive athletes training programs would include exercises such as the squat, Olympic lifts, and overhead pressing and jerking type activities.

The next question that may be asked is why are these specific exercises utilized? The answer obvious answer would be because they work. These exercises have been utilized for athletic performance for over 100 years and are still being utilized by the best athletes in the world today. Why would this occur as there are so many other training exercises to choose from? Unlike some of the exercise fads that have come and gone through the decades, these exercises have passed the stringent test of time, over a century of time. When something passes the test of time it’s because it has value and obtains results.
Sosyal ağlarda paylaş

valla şu an haftada 1 güç idmanı 1 bodyweight yapıorum 1 gün muay thai geri kalan günlerde işte split chest-biceps omuz-triceps ön bacak ve arka bacak diye de 2 ye ayırdım bacağı bacak eksik olduğu için, her idman sonu mide basıyorum %90, mide programlarımda farklı bodyweigt mide, trx le mide, agırlıkla mide falan. program bu hale nası geldi valla bende bilmiyom ilk 3 aydan sonra hep split yapmaya başladım zaten kafama göre oluşturuyorum hep programlarımı arada hocama da danışıyorum süper setli drop setli falan yapıorum hep bazen farklı kas gruplarınıda süpoer set yapıorum(neck press+ barfix barında enseye çekme falan gibi yada rope pushdown+dar şınav falan)
Sosyal ağlarda paylaş

6 aylık aradan sonra biraz egzersiz yapayım dedim 2 gün önce. fazla ısınmadan gögüs le biceps çalıştım. 2 gündür kollarımla gögüslerim fena ağrıyo

şimdi normalde bugun de egzersiz yaparım diye planlıyorum da hamlık var. ağrıların geçmesini mi bekliyeyim yoksa programıma devam edeyim mi bugün. patidaşlar bir öneri pls
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

valla şu an haftada 1 güç idmanı 1 bodyweight yapıorum 1 gün muay thai geri kalan günlerde işte split chest-biceps omuz-triceps ön bacak ve arka bacak diye de 2 ye ayırdım bacağı bacak eksik olduğu için, her idman sonu mide basıyorum %90, mide programlarımda farklı bodyweigt mide, trx le mide, agırlıkla mide falan. program bu hale nası geldi valla bende bilmiyom ilk 3 aydan sonra hep split yapmaya başladım zaten kafama göre oluşturuyorum hep programlarımı arada hocama da danışıyorum süper setli drop setli falan yapıorum hep bazen farklı kas gruplarınıda süpoer set yapıorum(neck press+ barfix barında enseye çekme falan gibi yada rope pushdown+dar şınav falan)

Muay thai idmanı derken? Neleri barındırıyor ne kadar yapıyorsun vs söyler misin?
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

6 aylık aradan sonra biraz egzersiz yapayım dedim 2 gün önce. fazla ısınmadan gögüs le biceps çalıştım. 2 gündür kollarımla gögüslerim fena ağrıyo

bende 6 aylık süreden sonra bir sırt-omuz çalışayım diye gittim pazartesi, hala kollarım ağrıyor lan. 4 gün oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

vivavale said:

bende 6 aylık süreden sonra bir sırt-omuz çalışayım diye gittim pazartesi, hala kollarım ağrıyor lan. 4 gün oldu.

O kadar ara verdikten sonra 3-4 gün kardioyla başlayıp ısınarak ağırlığa geçmeli bence. İlk gym'e gittiğimde 3 gün kardio vermişlerdi, daha sonra ağırlığa geçtim. Hiç DOMS olmadı böylece.

Üniversite zamanı da mal hoca direkt aletli çalışmaya geçirmişti, bir hafta ağrısı geçmemişti. Kardioyla başlamak kritik.
Sosyal ağlarda paylaş

seigen said:

Laorx said:

vivavale said:

O kadar ara verdikten sonra 3-4 gün kardioyla başlayıp ısınarak ağırlığa geçmeli bence. İlk gym'e gittiğimde 3 gün kardio vermişlerdi, daha sonra ağırlığa geçtim. Hiç DOMS olmadı böylece.

Üniversite zamanı da mal hoca direkt aletli çalışmaya geçirmişti, bir hafta ağrısı geçmemişti. Kardioyla başlamak kritik.

kardiyo nasıl domsu engelleyebilir?
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

şimdi normalde bugun de egzersiz yaparım diye planlıyorum da hamlık var. ağrıların geçmesini mi bekliyeyim yoksa programıma devam edeyim mi bugün. patidaşlar bir öneri pls

uzun aradan sonra en büyük hata bölge bölge çalışmak.
göğüse 4 bicepse 3 hareketi kaldırcak durumda değilsin. kaldırmayı geçtim, bundan fayda sağlıycak durumda da değilsin. ilk 1 hafta ana hareketlere vücudu alıştırmayla geçmeli bence
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

göğüse 4 bicepse 3 hareketi kaldırcak durumda değilsin. kaldırmayı geçtim, bundan fayda sağlıycak durumda da değilsin. ilk 1 hafta ana hareketlere vücudu alıştırmayla geçmeli bence

reyz ana hareketlerden kastın nedir. ben salona gitmiyorum uzun zamandır kendi sehpam, ağırlıklarım, barfix demirim, mekik aletim vs vs. kendi çalışma odam var.

kardio diyeceksen, koşu bandı ile bisikletim yok yalnız :/
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

seigen said:

Laorx said:

vivavale said:

Wikiden ilk cümle "Delayed onset muscle soreness can be reduced or prevented by gradually increasing the intensity of a new exercise program".

Kardio dediğim de işte yürüyüş, bisiklet, eliptik falan. Sedenter yapıdan gelen birisi için çok bile. Zaten hemen sonrasında 1 rep max ağırlıklar yapmıyor, onda da düşük ağırlıkla giriş vs.
Sosyal ağlarda paylaş

seigen said:

tiLi said:

seigen said:

Laorx said:

vivavale said:

Wikiden ilk cümle "Delayed onset muscle soreness can be reduced or prevented by gradually increasing the intensity of a new exercise program".

Kardio dediğim de işte yürüyüş, bisiklet, eliptik falan. Sedenter yapıdan gelen birisi için çok bile. Zaten hemen sonrasında 1 rep max ağırlıklar yapmıyor, onda da düşük ağırlıkla giriş vs.

yürüyüş, bisiklet, eliptik falan dediklerinde intensity'den bahsedilemez. hiit'i falan tartışmanın dışında tutuyorum.
"gradually increasing the intensity" %20, %30, %40 gibi intensitylerden bahsediyo(bence).

belki küçük bi faydası oluyodur, her şeyi bilmiyorum. nasıl bir faydası olabilceğini belki biliyosundur diye sordum. benim bilgi ve tecrübelerime göre bir faydası yok.

kardiyonun doms engelleyici faydası şurda var. bacak çalıştıktan sonra biraz low intensity steady state bisiklet domsu azaltabilir. veya bacak çalıştın ertesi gün domsun var hayvan gibi, yine aynı şekilde
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

tiLi said:

reyz ana hareketlerden kastın nedir. ben salona gitmiyorum uzun zamandır kendi sehpam, ağırlıklarım, barfix demirim, mekik aletim vs vs. kendi çalışma odam var.

kardio diyeceksen, koşu bandı ile bisikletim yok yalnız :/

o gün ne çalıştığını yaz da götümden sallayıp rezil olmıyım sdfds

yani hareket, set, tekrar, efor
Sosyal ağlarda paylaş

est. reyz

efendim hafif bir ısınma ile başladım. esneme, açma- germe tarzında.

sonra barı omuzlara koyup sağa ve sola dönme hareketi 4X20
yine 5 kg dumbellarla ayakta dumbelları dize kadar indirme yan taraflardan 4X50
bu iki hareket çapraz tekrarlı.

bundan sonra gögüs çalıştım,
bench press 4X15 ( mal gibi )
Dumbbell Flyes 4X15
Bench Press (Close) 4X15
Pullover 4X15( en sevdiğim harekettir )

biceps e geçtim
curl 4X15
hammer curl 4X15
Dumbbell Preacher Curls 4x15

cila da 25X4 mekik
Sosyal ağlarda paylaş

ulan süper antrenman yapıyorsun, moral seviyen tavan.

şıllığın teki sebepsiz yere trip yapıp bütün o atmosferi yokedip aurayı dagıtıyor.

bagzen o kadar üzülüyorum ki böyle durumlarda gülümseyip geçmek yerine agzının ortasına bir tane çakıp dişlerini dökmedigime...

çoluk çocukla kesinlikle muhabbet etmemek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...