Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

omuzdan destek almadan yapabiliyorum sıkıntısız 3 set cıkıyor , evet abi tek dambıl 21 kg , dedigini yaptım bu arada bulk yerine parcalı gidiyorum 75 kg a cıktım yag oranı karnımda damar görücek kadar azaldı cok memnunum son 2-3 haftadır
Sosyal ağlarda paylaş

Selam pati kaslilari, hem forumdan hem de spordan uzak kaldim uzun suredir. 1-2 sene once gayet aktif sayilirdim iki alanda da o yuzden eski bilgileri bir kismini hatirliyorum fakat yeterli degil. Burdan tavsiyeler alarak tekrar bir baslangic yapayim istedim.

- 1.91m ve 95kgyim.
- yaklasik %23-24 yagliyim.
- bir yillik bir plan yapicam.
- hedef: 90kgyi gecmeden olabildigince kaslilk.

Nasil baslayip nasil devam edeyim kararsiz kaldim. Direkt 15 kg verene kadar kardiyo sonrasinda suplemanla bulkinge mi baslamak lazim. Yoksa direkt bulking yaparak tartida pek degismeyip sekilde felan mi degismek mantikli?
Sosyal ağlarda paylaş

bulka bulasma bence hedefini zorlastirir . once kardiyo arti agirlikla hem kilo ver hemde verirken kaslari alttan inceden calistirip sekillendir. diet isin %80 i nerdeyse onada dikkat tabii. dietten kastim dengeli duzgun beslenme.

once yagdan kurtulun.

ornegin ilk bir iki ay kardiyo %80 olsun, sonrasinda yavasdan bunu 10 dakika isinma, agirlik sonrasi 20 dakika interval kardiyo vb ile destekle.

sonda yapilan kardiyonun etkisi laktik asit vs icinde cok yararli.

kardiyo vaskuler sisteminin gelismeside kas gruplarinin gelismesi adina olumlu bir adim.

%10 lar civarina cekebilirsen yag oranini yardir agirlik zaten. tabii istedigin kasli bir vucutsa. yok ben daha cok atletik ve dinamik bir vucut istiyorum dersen onuda daha dinamik sporlara yonelerek elde edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

agalar araştırma yapıyorum biraz.
boy 1.77
kilo 70
supplement kullanmıyorum.
şimdi benim göğüs olayında sıkıntım var. benchte sıçışlardayım. bar hariç 25(12.5+12.)kg anca basıyorum. ama gel görhi göğüsler öne doğru fazla çıkıyor. memeye dönecek böyle giderse. ben şekillendirmek için nasıl bi göğüs programı izleyim. boş boş şişiyor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Arma said:

agalar araştırma yapıyorum biraz.
boy 1.77
kilo 70
supplement kullanmıyorum.
şimdi benim göğüs olayında sıkıntım var. benchte sıçışlardayım. bar hariç 25(12.5+12.)kg anca basıyorum. ama gel görhi göğüsler öne doğru fazla çıkıyor. memeye dönecek böyle giderse. ben şekillendirmek için nasıl bi göğüs programı izleyim. boş boş şişiyor gibi.

3. günün falan mi?
nasil 25 ya
ben 20 gun once tekrar basladim simdi 45 gidiyorum
4 ay sonra 90-95 basicam
inanmiyodu buradakiler gerci
gorucez
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...