Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

az daha snap city e gidiyordum. belimi farkında olmadan üşüttüm gece cam açık yatıyordum ve 2-3 hafta filan baya front squatlar power cleanler power snatchler havada uçtu bunların üstünede farmers walk yaptım belim tutuluyordu az daha birazcık esnekliğim vardı o bile gitti. Şimdi dersimi aldım alt vücudumuda full esnetene kadar squat deadlift farmers walk yok.
En fazla overhead walking lunges yaparım ya zaten ocağın sonunda askerlik açıklancak uğraşamam hiç.

birde esneklikten anlayan birileri varmı forumda
http://www.amazon.com/Science-Flexibility-Edition-Michael-Alter/dp/0736048987
şu kitabı pdf ini aradım bulamadım mecburen bayılcam 60$ ı
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

az daha snap city e gidiyordum. belimi farkında olmadan üşüttüm gece cam açık yatıyordum ve 2-3 hafta filan baya front squatlar power cleanler power snatchler havada uçtu bunların üstünede farmers walk yaptım belim tutuluyordu az daha birazcık esnekliğim vardı o bile gitti. Şimdi dersimi aldım alt vücudumuda full esnetene kadar squat deadlift farmers walk yok.
En fazla overhead walking lunges yaparım ya zaten ocağın sonunda askerlik açıklancak uğraşamam hiç.

birde esneklikten anlayan birileri varmı forumda
http://www.amazon.com/Science-Flexibility-Edition-Michael-Alter/dp/0736048987
şu kitabı pdf ini aradım bulamadım mecburen bayılcam 60$ ı
Sosyal ağlarda paylaş

Omuz kasını zorlamadan hangi kas grupları kullanılabilir?
Sol muz cortladı bayadır ve simdi agrıyor ufacık bişiler yapsam hatta yapmasam dahi ama bir yandan da kasları eritmemek lazım mantıgı ile bişiler calısmak istiyorum. ABS programlarını yapıcam onlar omuza yuklenmiyor ama mesela kol calısmak zorlar mı omuzu hafif agırlık ile falan?
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Omuz kasını zorlamadan hangi kas grupları kullanılabilir?
Sol muz cortladı bayadır ve simdi agrıyor ufacık bişiler yapsam hatta yapmasam dahi ama bir yandan da kasları eritmemek lazım mantıgı ile bişiler calısmak istiyorum. ABS programlarını yapıcam onlar omuza yuklenmiyor ama mesela kol calısmak zorlar mı omuzu hafif agırlık ile falan?

her turlu destekli olur
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Destekli derken?

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/cable-preacher-curl

buna benzer.

bacak , kol, abs, gogo..

not : cogu kol hareketinde zaten omuzdan kaldirmaman gerekiyor. desteksiz dahi kollari calisabilmen lazim mantiken. fazla agirliga girince omuzdan atmalar basliyor zaten hareket genel dogasindan sapmis oluyor.

http://www.youtube.com/watch?v=0bkDtJQU2O0

su videoda ornegin abartida olsa gostermisler dogru yanlis seklinde. hatta bunun hatalisinda birde belden atiyorsun :D
Sosyal ağlarda paylaş

85 boya 96 kilo. bel bolgesi sagolsun biraz yagli dogal olarak en son eriyen yer gavat bolge.

yari jog yari hizli yuruyus seklinde sabah sporu ve aksamlarida 3-4 km normal yuruyusum var pazar haric hergun. diyet de guzel gidiyor.

sorum su: agirliga baslayayim mi yoksa yag oranini daha da dusurup oyle mi baslayayim?
su anda baslamamin herhangi bir eksisi var mi?
diyetimde proteini artirmak disinda neye dikkat etmem lazim eger baslayacaksam?

edit: bir de oyle cok iri kasli olmak istemiyorum. brad pitt'in fayt clubtaki hali gibi olsa yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum bired pitin fight clubdaki hali için öncelikle az çalışman lazım, çok çalışırsan böyle oluyorsun kadınlar beğenmiyor.

http://awesome-body.info/wp-content/uploads/2013/05/mr-olympia-2003-ronnie-coleman.jpg

Diyet + yürüyüşle şimdiye kadar ne verdin? Kilon hala fazla, haftada en az 4 gün min 30-45dklık tempolu kardiyo iyi gelir sana. Yorgunluktan nefes alamayacak hale gel, terlerinle çiçekleri sulayacak kıvama bi ulaş şöyle. Kalan enerjinle ağırlık çalışırsın.

Diyet için standart un+şeker tamamen iptal, et, sebze ve yumurtayla doyacaksın. Arada atıştırmalık meyvedir yoğurttur işlenmemiş kuruyemiştir bunlar da gider.
Sosyal ağlarda paylaş

lan ben 1.85 74 kiloyum 10 kilo daha alsam ya sisman olurum yada hayvan fitnessdan dolayi

siz 1.85 95 kilo gotum biraz iri falan birakin iste siskosunuz o gotte size cok buyuk eritin!

az falan degil abi bildigin siskosunuz kabullenin sunu artik basenden ayhs bira genis gibi sohbet etmeyin yeter

kilo mu vermek istiyosan al bisikleti cik disari yarim saat git yarim saat gel
Sosyal ağlarda paylaş

anam got buyuk zaten olay o degil. ama bazi insanlarda ozellikle gobek veya kalcada asiri birikme oluyor bende o yok. yani biraz dar bir kiyafet giydigimde gobek bir metre onden gitmiyor mesela veya gotu kapamak icin uzun mont falan giymeme gerek yok.

bir de kilo verme derdim yok zaten veriyorum kac aydir. sorum agirliga baslamakla ilgiliydi.

eyv kanuni bilgili insandan yardim almak gibisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ağırlığa başla tabi ki neden başlamayasın.
en azından kasların biraz altyapı yapsın. öyle yüksek kilolara girecek halin yok tabi ki.
ki kaldı ki zaten ağırlık+kardiyo en iyi sonucu verir.

sadece kardiyoyla o yağları tamamen eritemessin sonra ne oluyo ya nerde yanlış yapıyorum deme.
iksini de yap kardiyoya daha çok önem ver o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...