Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4

Feamer

Öne çıkan mesajlar

dreagloth said:

kizilelma kim ya

Sultan ı. Daha dur. Henüz forma girmedi kendisi. Daha ısınma turlarında. Steve Jobs, Aziz Yıldırım, Barça ve Doçlandüberalles güzellemelerini hala göremedik.

Bu kadar tartışma çıkmasının nedeni insanların korkuyor olması. Ben kendimi Viktorya'ya daha yakın hissediyorum. Biraz farkla tabii.

Laurelin said:

fallout 4 de ben inanmiyorum bethesdanin bunlari gormedigini. en kotu senaryo hani skyrimin motoruna guvenip gene sallapati bir hikaye ile gelebilirler karsimiza ki %60-%70 bu olucak zaten. eger skyrim gibi iyi islenmis bir dunya sunarlar ve oradan telafi ederlerse benim icin gayet iyi bri oyun olur, modlarla gene ugras ugras kendi zevkimce tweakleyip oynarim mis gibi, dunyada tek kopyasi bende olan bir oyun olur gene :D

Şu kısım benim için geçerli değil işte. Sallapati bir hikaye olsa dahi canon olacağı için FO evreni bu canona bağlı kalmak zorunda kalacak. Bu da beni ürkütüyor. Yoksa yemişim izometriğini de first personını da.

Korkuyoruz işte. Bırak da korkalım. Eğer Bethesda hakikatten storynin içine ederse dalga geç bizimle. Bizi korkularımızla baş başa bırakın.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

horacegoesskiing said:

new vegasın sadece dlc leri ilk iki fallouttan da daha iyi. ben bunu diyorum.

http://38.media.tumblr.com/bedf66555cf5620a36f92efe82d202fc/tumblr_nomunwIugl1s4gcbto8_400.gif

adam gayet haklı bence. eski diye yüceltmenin ya da daha iyisi yapılamayacak diye de kötülemenin bir anlamı yok. hiç bir kitabın filmin oyunun devamı yapılmasın o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

1'de daha büyük bir yıkım ve yalnızlık hissi var. Ben 2'yi daha çok seviyorum çünkü medeniyet daha fazla kurulmuş halde. Uyuşturucu kaçakçısından, köylü kaçırandan, mafyasından, dojosuna kadar çok farklı factionlarla etkileşime girmesi zevkliydi. Bu dönemde f2'ye yakın çeşitte ve özgürlükte quest yapmaya izin veren oyun çıkarsa şanslı oluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

load > kill'em all.

Horasan sen en son ne dediler diye forumu bırakmıştın lan. Onu dicem sana.

Bu ne be?

Fallout yorumunu konuşmuyorum bile. İzometrik oyun sevmeyebilirsin ona ok derimde senaryo olarakta fikir olarakta questler olarakta companionlar olarakta ilk iki fallout new vegasıda döver.
3 hakkında konuşmuyorum bile. Tactics bile daha iyi olabilir sadece samin gözüne gözüne gauss sıktırdığı için bana.
Sosyal ağlarda paylaş

d3 de vardi cinematiclerde altyazida kac kisi salladi :P imperius tyraele SENI KAFIIIR dediginde komustum ama ahahah yada ole bisiydi

yapmasinlar hicnir oyuna turkce altyazi filan, essek gibi ogrensinler ingilzice zaten geri kalmisiz ulke olarak ve ingilzice bilme oranimiz korkunc dusuk, motivasyon olsun genclere iste mis gibi. TURKCE ALTYAZI VE DUBLAJ VATANA IHANETTIR! CIA NIN, MOSSADIN, OPFORUN OYUNU BUNLAR HEP!

ya o diilde add 3rd edition faciasini yasadi bizim nesil :( efsunlama, hortum saldirisi vs vardi, o donem cok dalga geciyordukta 14 sene gecmis unuttum tabi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

beklentiler farkli, ben bethesdanin hicbir oyunana rpg oalrak bakmiyorum, sandbox, rpg ogeleri barindiran oyun hepsi benim icin. mod destegi olmasa veya gaben heresyden cikan chaos yayilirsa, modlar paywallara takilrisa bethesdaya bes kurus vermem hayatimin geri kalaninda. konsolcular gibi oyunu vanilla oyniyanlar anliyamaz bunu, anca mod kafasindakiler anlar. gidip 4k yeni pc ye vericegime mis gibi yari fiyatindan aza ps4 alip ordada oynayabilirdim oyunu ama beklentiler farkli iste.

this. vanilla bethesda oyunu? no-way!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Laurelin said:

banane fallout IP sinden? ben oynadigim oyuna bakarim. bethesda almasaydi kickstarter ile yapilmis 1990 grafiklerinde izometric asla oynamiyicagim bir devam oyunu yapmalari niye isime gelsinki?

but not this...

bu arada izometrik dusmanligim yok, sadece izometrik c-rpg yapicaz diye 20 sene ocnesinin standartlarinda olan oyunlar yapmalarina kiziyorum. 3rd persondan sorna jrpg lerde en sevdigim olay duzgun 2d veya cell shade kastiklari surece seviyorum izometrik. gelmis gecmis en sevdigim 3 oyundan biri olan suikoden 2 yi hala ara ara oynarim

http://www.hardcoregaming101.net/suikoden/suikoden2-13.png

w-rpg lerde sevmiyorum bunu cunki w-rpg de izometrik oynanis genelde hep add den cakma, pause lu kirma boktan bir combat demek. jrpg leri sevmemin sebebi hem hikayelerinin gorece daha duzgun olma ihtimali ve combatin her zaman fersah fersah iyi olmasi batidan cikan yapimlara kiyasla.

http://www.youtube.com/watch?v=pZNXzPDMQk0

sunun gibi tutorial ustune 3-4 saatte anca cozebildigim combat yapsinlar, cigerimi yesinler :P

cizimlerde bok gibi oluyor ayrica, ciddi ve edgy olucaz diye hicbir estetik cekiciligi olmayan dunyalar yaratiyorlar

http://www.nowgamer.com/wp-content/uploads/2014/07/381065.jpg

http://www.pcinvasion.com/wp-content/uploads/2015/03/pillars-of-eternity-3-1024x576.png

wasteland 2 yi koymadim hani post-apoc vs diye

tabi bu estetik kaygilar hep kisisel tercih meselesi, zevkler ve renkler tartisilmaz ama ciddi sanatsal bir degeri olsun isterim oynadigim oyunun, kullandigim modlarda hep bu agirliktadir hani yeni icerik veya gameplayden cok grafik ile ugrasan ve yeni assetler ekliyen modlari severim.

su f4 den daha buyuk bir heyecanla bekledigim bir oyun var misal, celestian tales

http://i.imgur.com/qlvu0V4.jpg

klasik dusuk butceli iddeasi olmiyan bir jrpg, hap kadar endonezyali bir takim calisiyor, KS hedefleri 30.000 dolar idi, 60.000 topladilar ama beni benden almayi basardilar. en azindan bir emek var, hayvan gibi diyalog yazmislar ve 6 ana karaktere cok bole duzgun bir background yazdiklari gibi karakterlerin hayatini 3 jenerasyonda ele aliyorlar, agir politik temalar var hikayede hani MUTLAK KOTU DOGAUSTU GUCLER DUNYAYI YOK ETMEK ISTIYOR! SECILMIS KISI OLARAK DUNYAYI HEMEN 1-2 HAFTADA KURTAR! olayi yok.

zevkler renkler iste

fallout IP side gercekten umrumda degil, westcoasta dokunmuyorlar cunki ve bethesda epic bisiler yazamiyro zaten, IP el degsitirirse (ki lol nereye degsitiriyor) koskcoa oyunu gerekirse 1 cumle ile retconlarlar hicbir secim sansi sunamadigindan. fallout 3 hikaye olarak o kadar capsiz bir oyundu hane. fallout 2 ile zaten katliyam yaptilar lore konusunda o yuzden sorunda yok pek :P tactics IP ye bethesdadan cok daha fazla ahsar verdi abidik hikayesi ile ama tartisan yok nedense cunki populer konu degil
Sosyal ağlarda paylaş

en sevdiğin isometric oyunda isometric değilmiş zaten

ya mevzu falloutmus maloutmus falanda değil, iddaa ettiği şeyi düzgün yapsın yeter.

bioshock kafası fps olacaksa onu olsun ama adam gibi olsun. Bioshock mesela systemshock kalitesinde derinliğinde bi oyun değil, painkillerdan hallice gameplay olarak ama bişi diyomuyuz demiyoruz.

al post apoc gibi olan open worldumsü survival iceren oyun Stalker. uzaktan 6 yakından 10 numara oyun. atmosferiyle gameplayiyle konusuyla ne diyosa onu yapıyo. demiyosunki bunda neden small arms yok neden big weapons yok. get out of here stalker diyosun geciyosun. niye cünkü adamlar yapmsı güzel.

Fallout 3 işte böle değil, kötü neden kötü cünkü yapammaısşar cünkü beceriksizler, kötü kötü oyunlar yapıyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...