Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Crafting harici meh. Combat falan yine aynı. Mal mal yürüyen koşan karakterler. Ya kardeşim bu kadar mı aciz olur animasyon ekibi.

Base falan yapmak için de single playerda bu kadar kasılır mı?

Cidden bazılarınızın şu kalabalıkta wow wuu çekenlerden farkı yok. Witcher a 80 lira veren biri olarak şu oyun anca seneye summer salede %80 indirime düşse alırım. Çok net.
Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:

Crafting harici meh. Combat falan yine aynı. Mal mal yürüyen koşan karakterler. Ya kardeşim bu kadar mı aciz olur animasyon ekibi.

Cidden bazılarınızın şu kalabalıkta wow wuu çekenlerden farkı yok. Witcher a 80 lira veren biri olarak şu oyun anca seneye summer salede %80 indirime düşse alırım. Çok net.

evet kasılır.

ben ekran karşısında çektim wowları wuuları. witcher'a 80 lira vermeyen ve 8 lira da vermeyecek biri olarak buna 180'i rahatça basarım. çok net.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen, refund da cikmis, umrumda olmaz, release sonrasi indiririm. 1 hafta sonra highres texture pack duser, 1 ay sonra modlar duser, parali yapmaya kalkarlar cingar cikar falan, en kotu nexus mod var iste. Ui ozurlu ona kufredip mod bekleyecem, gametime da cok kisa olmaz muhtemelen, 40-60 saat goturse yeter bana.

Forumda ki postlara baktimda, hani mekanik elestirisi olsun, setting lore olsun, grafik olsun anlarim..ama nedir bu min/max, "I am not amused" kafasi, sirket politikasi, hedef kitle projeksiyonlari falan anlamadim. Yani para odemeleri lazim o kadar umursamam icin ehueh.

Gercek hayatta da bu kadar tutucu, taviz vermez, min/max, siyah/beyaz iseniz yada ne bileyim asil kan, kraliyet soyu falan da yoksa isin icinde cidden cekilmez be o hayat..belkide o nedenle rpg olayi bu kadar damar konu oda bir ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

Witcherın combat ve skill sistemi bundan kötü yalnız :P

Edit: Sığ diyelim ya da.

witcher baştan sona rezil bi tasarıma sahip bi seri ki zaten gameplay olarak.

şindi axedice söylediklerinde ya haklı ya da haklı olma ihtimali var. ciddi bir cevab olarak, evrimi izlemek lazım. böyle evriliyor, hoşuna giden oynar belki yeni bir şeyi beğenir, gitmeyen oynamaz. ben nefret ederek başladım fo3 den beri, sonra bu tarzı da beğendim. birileri o atasal fallout genlerinden başka oyunlar yaparsa indie indie, onu da oynarız.

daha laubali bir cevap olarak çalıyorsa bizim paramızı çalıyor ehehe, duble yol craft edebiliyorsun mehehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

DA2019 said:

evet kasılır.

ben ekran karşısında çektim wowları wuuları. witcher'a 80 lira vermeyen ve 8 lira da vermeyecek biri olarak buna 180'i rahatça basarım. çok net.

Abi sen bu kafayla 280 de verirsin. Gwent i kendi başına şu oyuna tercih ederim. Çok net.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki sam witcherda female lead olsa yine oynamaz mıydın? Ki cyberpunk sonrasında gelecek oyuna erkek tasosu toplama da eklerlerse bence kitleler çıldırır (:D

Madem witcher diyoruz, evet combatı sığ da nasıl bundan daha sığ? Slowtimelı fps işte hepi topu. Ha sıkıntı o da değil, slowtimelı fpsnin adının fallout olması. Yoksa ben survival fps post apoc yapmasınlar demiyorum horacecım, adına fallout demesinler yalnızca. Çünkü adı fallout olan bi oyunun.. e fallout olmasını bekliyorsun.

http://www.shamusyoung.com/twentysidedtale/images/fallout_shamus.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ya böyle 60'lık bir amca olur, gelir der ki "ben bg2 oynadım, sonra ondan beri ilk defa poe oynadım, başka bişi oynamadım bana hitap etmiyor", derim ki eyvallah senin de zevkin bu. ama poe açıkken yandan hearthstone oynayan, 10 yıl wow'a para veren, witcher'ları yalayıp yutan, yere göğe koyamayan insanlar olunca "hedef kitleler şöyle böyle" lafının bir kıymeti yok. o hedef kitlelerin içinde zaten arkadaşlarımız ama farkında değiller. haliyle aynı basmakalıp söylevleri tekrar görünce tek tepki ancak 8-)

ha yanlış yapılmış denir, şöyle olsaydı denir, bunları 'fanboi' denen kişiler de söylüyor burada.
DA2019 said:

Abi sen bu kafayla 280 de verirsin. Gwent i kendi başına şu oyuna tercih ederim. Çok net.

witcher serisini release'de hiç almayarak tahmini 280 cepte var zaten. çok net hakettiği yeri bulur 280 burada.
Sosyal ağlarda paylaş

(@Sam)

Ya kendin diyorsun aldım oynamadım diye, insanları en fazla eleştirdiğin şey, ama hala vitvit Witcher eleştirmeye devam ediyorsun. Witcher ın hikayesi tüm Falloutları ve Elder Scrolls ları üst üste koyar, sexually conquer eder, tasosunu da alır, rahatlar.

Ha bu Fallout Fallout mu konusuna gelince, RPG dediğin tür bugün böyle bir şey, izometrik baba RPG yi ancak işte Kickstarter dan buluruz bu saatten sonra, insanlar PoV olmadıktan sonra IMMERSHUNZ olamıyor, kalan detayların ne kadarı korunmuş Fallout ta ona bakarız günü gelince. New Vegas ı gayet keyifle oynadım misal.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Peki sam witcherda female lead olsa yine oynamaz mıydın? Ki cyberpunk sonrasında gelecek oyuna erkek tasosu toplama da eklerlerse bence kitleler çıldırır (:D

Madem witcher diyoruz, evet combatı sığ da nasıl bundan daha sığ? Slowtimelı fps işte hepi topu. Ha sıkıntı o da değil, slowtimelı fpsnin adının fallout olması. Yoksa ben survival fps post apoc yapmasınlar demiyorum horacecım, adına fallout demesinler yalnızca. Çünkü adı fallout olan bi oyunun.. e fallout olmasını bekliyorsun.

koydular işte yarım ciri, oynamıyorum. ha oynamama sebebim "hayır benim garezim var, hayatımın amacı bu oyunu reddetmek ve kötülemek!" de değil, ilk oyunu oynadım bir miktar ve sarmadı, devamını getiresim gelmedi ve yarım kaldı bıraktım. sonraki oyunların hiçbirinde de "yaa şu ilgimi çekti" dedirten birşey olmadı, ha birgün tekrar denerim ama, güzel olan kısmına güzel derim, beğenmediğim kısmını eleştiririm. "14 yaş ergenler için oyun yapıyorlar" olmaz yapacağım eleştiri de.

ya tutarlı değilsiniz, nv'ye bayıldınız ki skill, special, dialog vs sistemleri aynı olan oyundu. yazım kalitesi dediniz sıyrıldınız. şu oyunda görmediğimiz yerde efsane hikaye, dialog, karakterler vs olsa skill varmış yokmuş gene onun üzerinden birşey konuşmayacaksınız nv'de konuşmadığınız gibi.
Dragonutopia said:

Rasyonelligini kaybediyosun Sam cim. Fanboyluk karşıtı en cok senin yazın vardır bu forumda,fiyat-performans kritlerlerini kaybetme bence.

benim hesabım rasyonel gayet, keyifli saat başına 0,5$'a kadar toleransım var ki 280 bozmuyor bu formülü fo4 gibi bir oyun için. bunu da şirketin bundan önceki dört oyunu + bir spin-off'una bakarak söylüyorum. hatta bethesda'ya borcum vardır, alacağım yoktur.

ha bu demek değil ki gidip 180'i basacağım, 50 kuruşa koyduğum kartı 49'a çeken adamım heh. elbette ki hesaplı seçenekleri arayacağım oyun çıkana kadar rus harici.
Sosyal ağlarda paylaş

E new vegas yapıldı ama yaşayan fallout olarak. Factionlar arası ilişkiler ve kaynak savaşları, derinliği olan karakterler, questleri farklı yollarla çözme, önem verilerek yazılmış dialoglar, C&C® hepsi oyundaydı. Fallout4e bunları koysunlar canımı yesinler.

Ama sam öyle bişey diyorsun ki sanki witcherın ve new vegasın konsolizasyondan kaynaklanan eksikliklerini görmüyor eleştirmiyor kayırıyoruz. E öyle değil, hibrid oyun yapıp 1 değil 5 milyon satmak için uiden kısan karakterden ya da dialogdan da (niceliği değil niteliği) kısmak zorunda değil. Örnekleri önümüzde bundan bahsediyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

e siz kayırmıyorsanız onları, aynı/benzer sistemle iken aynı kademede eleştiri gelmesi gerekir ki göremedik bir türlü. hani hesap sormuyoruz ama diyoruz ki eleştiri yapılırken çifte standart olmasın, insanlar aptal yerine konmaya çalışılmasın. ki anormal istekler değil sanırım bunlar.
quixef said:

(@Sam)

Ya kendin diyorsun aldım oynamadım diye, insanları en fazla eleştirdiğin şey, ama hala vitvit Witcher eleştirmeye devam ediyorsun. Witcher ın hikayesi tüm Falloutları ve Elder Scrolls ları üst üste koyar, sexually conquer eder, tasosunu da alır, rahatlar.

Ha bu Fallout Fallout mu konusuna gelince, RPG dediğin tür bugün böyle bir şey, izometrik baba RPG yi ancak işte Kickstarter dan buluruz bu saatten sonra, insanlar PoV olmadıktan sonra IMMERSHUNZ olamıyor, kalan detayların ne kadarı korunmuş Fallout ta ona bakarız günü gelince. New Vegas ı gayet keyifle oynadım misal.

oyunun gidip başlığına milleti aşağılayıp taciz ederek orgazm olmuyorum, eleştirdiğim şeyi yapmıyorum kısacası, o dediğin temelsiz olmuş. bir tes kitabının hikayesinin önünde diz çöküp tövbe ister cerılt.

artık "cevabını duyan adamın yüzü kederlendi" diye yazmak yerine grafikle gösterebildiğimiz için evet yeni rpg sistemi o rpg sisteminden daha popüler bugün normal olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin kimseyi aşağıladığı yok. Wow wuu diyerek fan boyluk yapmaya gerek yok diyorum.

Skyrimde de, FO 3 de de kullanılan motoru beğen(e)medim. Yok abi, olmuyor o karakterlerin animasyonları, arayüz vs.

Yoksa Fallout candır eyvallah, para verdik bir ton aldık oyunları da beğenmediğini insanlar açık açık dile getirsin.

Wasteland 2 arayüzünü kullan yap abi Tactics benzeri bir oyun. Sabah akşam oynayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

su skill sisteminde cidden bise yok bu arada, 15 yasindayken super geliyor olabilir ama degil yani aslinda.

3 ve vegastada cogu var bunlarin gerisi gereksiz skiller zaten kim traps vs almıs guns varken? ayni sistemin 3d'si iste simdikiler statlari, skilleri maxla bitti iste critical hit hersey, oncekilerde boyleydi yani milleti patlata patlata gidiyorduk ½300 basilmis skillerle bir noktadan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher mesela planescape : geralt diye çıksaydı, ya da sapkowskiyi oyunlardan önce okusaydım (1 kitaplardan baya ayrılmış durumda, 2de biraz içine girip 3te anca toparlayabildiler meta plotu), geralt ve dünya sığ bi şekilde resmedilseydi (yine kitapları okurken fark ettiğim bi olay dünyayı ve karakterleri ne kadar iyi tanıdığım oldu) o seriye de eleştirilerim bethesda Fallout u ayarında olurdu.

Mesele teknolojiyle tanımların grafiklere yedirilmesi meselesi değildi hiç bi zaman, witcher gayet güzel yapıyor mimikleri falan ve bloodlinesdan beri benimsediğimiz bi yöntem o. Derdimiz teknolojiyle değil yani. Mesele aşırı basitleştirme, serinin temel özelliklerini söküp atma, gerek plot gerek karakter derinliğini ortadan kaldırma. New Vegas, Witcher ve Alpha Protocol bunları yapmıyor işte, gameplayi "modernize" ederken zekamıza hakaret etmiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

@norak Çünkü gimped skilleri güçlendirmek, birleştirmek ve dengeli bi skillsetle sistemi geliştirmektense herşeyi tırpanlayıp farklı karakter yaratma seçeneklerini yok etmek daha mantıklı? Sadece 15 yaşında değil bugün de süper geliyor o tür bi sistem, çünkü çok fazla seçenek sağlıyor karakter yaratımı için. E tabi sen science/medic/combat derinliğinden memnunsan ne diyebiliriz.

Ama işte fallout olmasın sizin bu oyununuzun adı keşke. Skyrim : Apocalypse falan olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bethesda bu oyunu bu kadar detaylı yaparken dialogları 8 yaşına hitap edermiş gibi yazmayı nasıl beceriyor biri izah edebilir mi? Adamlar bir sürü özellik getirmiş, ağır mod eklenmiş Fallout 3 oynuyormuşum gibi hissettiriyor, ama dialoglar halen A: Merhaba B: Naber C: Hoşçakal D: Öldür ibaret.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

su skill sisteminde cidden bise yok bu arada, 15 yasindayken super geliyor olabilir ama degil yani aslinda.

3 ve vegastada cogu var bunlarin gerisi gereksiz skiller zaten kim traps vs almıs guns varken?

Fallout SPECIAL sisteminin neden 15 yaşında süper geldiğini ve neden günümüzde kötü olduğunu açıklayabilir misin?

Tam tersi düşünüyorum. 15 yaşımda skill bazlı sistemler bana o kadar etkileyici gelmiyordu, şimdi ise en çok aradığım sistem durumunda. Bir oyun açtığımda "Fighter mı olursun Rogue mu yoksa Wizard mı" arasında kalmak hiç hoşuma gitmiyor. Fallout dünyası içinde gerekebilecek tüm skilleri yerleştirmişler, sonra da sistemi Turn Base'e göre optimize etmişler. Melee Weapons / Sneak / Throwing alıp ninja gibi takılabiliyorsun, ya da Energy Weapons / Science / Speech ile Iron Man rolü yapabiliyorsun. Class bazlı sistemler hayal gücünü oyuna aktarmakta yetersiz kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...