Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4

Feamer

Öne çıkan mesajlar

su forumda bile kac kisi 5 dolara inene kadar korsanladi new vegasi :D hani dandrik fo3 olmasa obsidian tek basina nereden yapiyordu new vegas buyuklugunde izometrik tembelligi olmayan yeni nesil oyunu? bethesda olmus gebermis bir IP yi kitlelere ulastirdi iste, new vegas olmazdi. ha soyle bir soz verseler, cikardigimiz her dandik next gen fallout icin obsidianada bir tane yaptiricaz ayni motor ve assetlerle diye o zaman iste hepimiz mutlu olucaz :P

ha bide daha az zaman ve daha az emek harciyarak cow of duty clone veya zombieli oyun yapip para basiliyorken adamalrin hala RPG gibi para getirmeyen islerle ugrasmasi takdire sayan bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bende aylarca korsan oynadim, CE bulana kadar bethesda cikisli butun oyunlari el mahkum korsan oyniyorum mecbur. pislik aral belki getirir artik CE de kurtulurum bende.

hos CE arayip bulamadigim icin FO3-skyrim ve new vegasi 2 ser kez aldim dayanamayip 3-4 hafta sonra vazgecip steamden satin aldigim icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

torment komple flop mesela, 75k var yok satisi ciktigi zamanlar.

valla post mortem bir podcastte, Chris Avellone'in bizzat "budget'ini cikardi uzerine bir miktar karda etti" demisligi var Torment icin, eger modern oyun endusturisi mantalitesiyle yaklasip "10 milyon satmadi basarisiz oyun" demiyorsan, soyledigin yanlis
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi norak az satan eski crpglerde bunlar var :

Norak said:

specialdaki statlarin modify kriterleri ve etkiledigi perkler

perception dialogu bile etkiliyordu

perkler falan nasil requirement ile geliyorsa statlarda belli bir puandan sonra bazi skilleri, kriterleri isteyecek, oyle kafana gore 10 str yapamayacaksin adami o kriterler yoksa.

Yeni ve çok satanlar ise şu şekilde.

http://images.uesp.net/thumb/d/d8/SR-menu-Skills_Menu.jpg/400px-SR-menu-Skills_Menu.jpg

Bunlardan hangisini istiyorsun? Çünkü bi o tarafa bi bu tarafa yamanıyorsun. Açık açık tarafını seç.

Norak said:

sadece eski fallout degil bg haric duzgun satan eski crpg yok zaten,

torment komple flop mesela, 75k var yok satisi ciktigi zamanlar.

vegasin kapagi dediginde pc satisinin 7-8 kati konsol satisi sayesinde malesef dsf benzer rakamlari witcher 3 tede bekliyorum lol

Bide buna kaynak lütfen. 18 milyon mu sattı new vegas?
Sosyal ağlarda paylaş

Yanardönerim, her yola gelirim diyorsun. E o da bi tercih bişi diyemeyiz (tu)

Yalnız kutu satışı nedir? Dijital satışları baz almadan konsol pcnin 7 katı sattı demek insanları yanlış yönlendirmek olmuyor mu?

Çünkü arstechnicaya göre geçen senenin nisanında 2.2 mil görünüyor steam. 18 milyon toplam satış olması lazım kutuyla falan toplayınca. Nedir bunun doğru hesabı bi aydınlat bizi.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Yanardönerim, her yola gelirim diyorsun. E o da bi tercih bişi diyemeyiz (tu)

Yalnız kutu satışı nedir? Dijital satışları baz almadan konsol pcnin 7 katı sattı demek insanları yanlış yönlendirmek olmuyor mu?

Çünkü arstechnicaya göre geçen senenin nisanında 2.2 mil görünüyor steam. 18 milyon toplam satış olması lazım kutuyla falan toplayınca. Nedir bunun doğru hesabı bi aydınlat bizi.

Burda neden yok fallout ?

http://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_PC_games
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

E geçelim zaten? Boss dediğin gerekirse dialogla da geçilir rpgde.

Ha ben speech/diplomacy türü skillerin destekçisi değilim, bu tür kritik dialoglardaki seçeneklerini büyük ölçüde karakterin yaptıkları belirlemeli o ayrı bi tartışma konusu.

onu diyorum zaten, fo3'te kullanılıyordu special stat'ları dialoglarda. speech skill gömünce herşeyi otomatik paslanan oyunları "bakın bunlar çok daha iyi" diye sunuyorsun sistem olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...